Ангіологія

Ангіологія – область медицини, що вивчає захворювання кровоносних (артерії і вени) і лімфатичних судин. В перекладі з грецької – «наука про судини».

Ангіологія включає в себе патогенез захворювань судин, їх клінічну картину, методи діагностики і лікування. Також важливим аспектом роботи ангіологів є профілактика захворювань судин і виявлення їх на ранніх (доклінічних) стадіях.Здорові ноги

Ангіологія вивчає як вроджені, так і набуті захворювання судин.

До вроджених можна віднести судинні мальформації, патологічну звивистість судин, тощо.

Основними набутими захворюваннями судин є атеросклероз, варикозна хвороба, флеботромбоз глибоких вен і тромбофлебіт поверхневих, посттромбофлеботичний синдром, васкуліти, діабетична ангіопатія.

Атеросклероз

Атеросклероз – захворювання артерій, пов’язане з накопиченням в їх стінках холестеринових відкладень, що призводить до ущільнення стінок, формування атеросклеротичних бляшок і, як наслідок, звуження і закупорки артерій. Хвороба може вражати будь-які судини організму, однак найбільш небезпечним є ураження артерій серця, головного мозку, нирок, нижніх кінцівок, аорт і черевного стовбура. Нерідко така патологія стає причиною інвалідності або смерті.

В обов’язки лікаря-ангіолога входить профілактика атеросклерозу судин, а також запобігання розвитку ускладнень. В медичному центрі «Ехокор» здійснюють консервативне (безопераційне) лікування цієї хвороби, надають рекомендації стосовно необхідної зміни в способі життя та роботи пацієнта.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок

Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок –стійке і необоротне розширення і подовження вен нижніх кінцівок з потоншанням стінки судин і утворенням «вузлів». Відноситься до поширених захворювань у світі (за статистикою зустрічається у 25 – 35% жінок та 15 – 20 % чоловіків).

При відсутності належного лікування варикоз може «перерости» в трофічні виразки, лімфо-венозну недостатність, тромбофлебіт, кровотечі з варикозних вузлів, а в дуже важких в тромбоемболію легеневої артерії і флеботромбоз глибоких вен.

В медичному центрі «Ехокор» займаються консервативним лікуванням варикозу та профілактикою розвитку варикозного розширення вен. Лікарі проведуть обстеження та призначать вам відповідну терапію

Флеботромбоз глибоких вен, посттромбофлеботичний синдром

Флеботромбоз – патологічне формування тромбу, який кріпиться до стінки вени і практично повністю закриває її просвіт. Тромб може повністю закупорювати вену, а можуть бути фіксовані до стінки невеликою ділянкою, в той час як основна частина вільно коливається в просвіті вени (флотуючі тромби).

До ускладнень флеботромбозів відносяться тромбоемболія легеневої артерії, лімфовенозна недостатність, трофічні зміни шкірних покривів.

Флеботромбоз може стати причиною смерті, оскільки він може спровокувати тромбоемболію (закупорку) легеневої артерії. Від цього ускладнення щорічно помирає 0,1% населення планети. Не менш серйозним ускладненням є хронічна лімфовенозна недостатність, що часто призводить до інвалідності.

Лікар-ангіолог займається консервативним лікуванням флеботромбозів і їх ускладнень, може визначити покази для звернення в медичні заклади для стаціонарного лікування, порадити суміжних спеціалістів для комплексного лікування даних патологій, надає рекомендації щодо модифікації способу життя і роботи.