Атеросклероз судин

Атеросклероз називають хворобою неправильного харчування та хворобою старих людей. Чи насправді це так? І як вберегти себе від хвороби ще до її появи? Про це та багато іншого розповіли працівники медичного центру «Ехокор».

Отже, атеросклероз судин – це хвороба кровоносної системи, що характеризується накопиченням холестерину на стінках артерій, формуванням атеросклеротичних бляшок. Найбільш небезпечними наслідками такого накопичення є закупорка серцевих, ниркових артерій, судин, що ведуть до головного мозку, артерій нижніх кінцівок, мезентеріальної артерії і черевного стовбура. Закупорка, в свою чергу, може стати причиною інсульту, інфаркту, оклюзії артерій нижніх кінцівок та інших серйозних захворювань.

Механізм розвитку хвороби

Холестерин відкладається на стінках судин у вигляді нальоту і бляшок, в результаті чого, стінки ущільнюються і втрачають еластичність. Звуження судин суттєво зменшує доступ крові до органів. В важких випадках судини можуть закупорюватись повністю.

Причини виникнення

 • Етапи розвитку атеросклерозуСтать. Чоловіки більш схильні до розвитку хвороби за жінок. Можливо, це пов’язано з різницею у гормональному фоні між жінками та чоловіками.
 • Вік. Оскільки накопичення холестерину є природним процесом старіння організму, з віком ризик закупорки судин зростає.
 • Спадковість. До цього фактору підключаються особливості обміну речовин, стійкість нервової системи, спадкова дисліпопротеїнемія(порушення ліпідного профілю плазми).
 • Шкідливі звички, особливо куріння.
 • Зайва вага. Тут прослідковується наступний взаємозв’язок: зайва вага веде до появи метаболічного синдрому та цукрового діабету, який є одним з рушійних механізмів розвитку атеросклерозу головного мозку, серця та інших судин організму. Також при цукровому діабеті симптоми різноманітних хвороб, а в першу чергу серцево-судинних захворювань проявляються суттєво пізніше. Тобто людина вже може мати серйозну патологію, а перші ознаки її появляться коли вже може бути запізно…
 • Харчування. Основний фактор, оскільки ми є тим, що ми їмо. Від того, наскільки корисна наша їжа, наскільки міститься в ній необхідних нам хімічних сполук, залежатиме наше подальше здоров’я.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Симптоми атеросклерозу

Першими ознаками розвитку хвороби лікарі клініки «Ехокор» називають:

 • холодні кінцівки з синюшно-білою шкірою;
 • болі в серці;
 • погіршення пам’яті та концентрації уваги;
 • хронічна втома;
 • надмірна дратівливість.

Діагностика хвороби

Схема кровотокуЯк і будь-яке інше обстеження, діагностика атеросклерозу починається з розмови з пацієнтом, виявлення його скарг, а також вивченням історії хвороби (дослідження спадкових факторів, вже наявних хвороб таких, як гіпертонія, цукровий діабет та ін.).

В ході діагностики береться аналіз крові, який має на меті визначити рівень холестерину та цукру.

Також пацієнт проходить ЕКГ (електрокардіограму), що дає змогу виявити збої в роботі серцево-судинної системи. Додатково може проводитись обстеження з допомогою ехокардіографа, ультразвукової допплерографії, та ангіографії. На основі отриманих даних лікар-ангіолог або лікар-кардіолог ставить діагноз та призначає відповідне лікування. Крім того, в клініці «Ехокор» ангіолог займається профілактикою цього захворювання, його ускладнень та надає рекомендації щодо зміни способу життя і роботи.

Лікування атеросклерозу

Перша умова успішного лікування атеросклерозу судин – це зміна способу життя, який привів до розвитку хвороби – відмова від шкідливих звичок, правильне збалансоване харчування насичене свіжими овочами та фруктами, регулярні фізичні вправи. Однак, на пізніх стадіях захворювання цього, на жаль, буває замало.Профілактика відкладень холестерину

Лікарські препарати направлені уповільнення розвитку хвороби та усунення негативних наслідків для організму. Всі групи ліків умовно поділяються на кільках груп, в залежності від напрямку дії: для зниження рівня холестерину, для перешкоджання утворенню тромбів, для зниження артеріального тиску, уповільнення серцебиття, запобігання серцевим нападам та ін.

Якщо консервативне лікування не приносить позитивних результатів і ризик появи серйозних ускладнень зростає (серцевий напад, утворення тромбів), вдаюся до більш радикальних засобів, які включають хірургічне втручання. До них відносять:

 • ангіопластика – розширення просвіту судин за допомогою катетера та спеціальної сітки.
 • ендартеректомія – хірургічне видалення внутрішньої стінки артерії разом з жировими відкладеннями на стінках судин.
 • тромболітична терапія – розчищення згустків крові в артеріях.
 • шунтування – корекція кровотоку в обхід ураженої судини за допомогою імплантації спеціальних синтетичних трубок.

Лікар-ангіолог та інші спеціалісти медичного центру «Ехокор займаються діагностикою атеросклерозу на всіх стадіях розвитку захворювання, а також його консервативним лікуванням.

Звертайтесь, ми завжди готові допомогти нашим пацієнтам відновити здоров’я та гарне самопочуття.