Флеботромбоз глибоких вен

Про закупорку вен та небезпеку формування тромбів, кожен з нас хоча б раз чув, а от про флеботромбоз, як одну з можливих причин виникнення цих патологій, знають переважно лише ті, хто зіткнувся з нею на власному досвіді або досвіді своїх близьких.Флеботромбоз вен

Посттромбофлеботичний синдром – це хвороба судин, що характеризується утворенням тромбів на стінках глибоких вен. Найчастіше це судини нижніх кінцівок, але можуть закупорюватись і судини, що ведуть до серця та легень.

Найнебезпечнішим з ускладнень хвороби є тромбоемболія (закупорка) легеневої артерії, яка нерідко призводить до летальних (смертельних) наслідків. Вважається, що щорічно від тромбоемболії легеневої артерії помирає 0,1% населення земної кулі. В свою чергу, хронічна лімфовенозна недостатність може бути причиною інвалідності.

Симптоми флеботромбозу

Небезпечним захворювання є ще й тому, що на ранніх стадіях практично немає симптомів. Лікарі клініки «Ехокор» говорять про те, що пацієнти зможуть навіть самі розпізнати флеботромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, оскільки, навіть при частковій закупорці вени, проявляються такі характерні ознаки:

 • важкість у нозі, навіть при незначному фізичному навантаженні і у стані спокою;
 • різкий біль, що найчастіше виникає гостро, без видимої причини;
 • виражений набряк гомілки або стегна (залежно від локалізації процесу, може навіть всієї кінцівки);
 • поява синюшного відтінку шкіри, який зменшується при піднятті ніг;
 • набряк і підвищена температура шкіри в зоні запалення, відчуття ніби ногу «розпирає» зсередини;
 • пальпація ураженої ділянки викликає неприємні хворобливі відчуття.

Причини посттромбофлеботичного синдрому

 • флеботромбоз часто виступає як ускладнення інших захворювань, наприклад варикозного розширення вен нижніх кінцівок;
 • механічне стиснення судин або тривалий постільний режим, що уповільнює кровообіг і провокує застій крові;
 • інфекції та запальні процеси, можуть виникнути в результаті травм, медичних маніпуляцій або мати автоімунний характер;
 • порушення процесу згортання крові, яке може бути вродженим і набутим внаслідок неправильного функціонування обмінних процесів, онкологічних захворювань або хвороб печінки.
Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Діагностика захворювання

В даному випадку ключову роль відіграє раннє виявлення захворювання та подальша інтенсивна терапія, направлена на попередження відриву тромбу.Формування тромбу

Для постановки точного діагнозу можуть бути задіяні одразу декілька видів діагностики:

 • дуплексне УЗД судин нижніх кінцівок. Воно допоможе виявити осередки локального ураження і почати лікування;
 • венографія виявляє ділянки вен, де є ризик утворення тромбу;
 • загальний аналіз крові та коагулограма необхідні для оцінки швидкості згортання крові, а також рівня лейкоцитів і еритроцитів.

Лікування флеботромбозу

Лікування захворювання може бути консервативним і хірургічним. Схему майбутнього лікування визначає лікар-ангіолог на основі результатів обстеження.

Якщо лікар вважає за потрібне зупинитись лише на прийомі лікарських препаратів, то основу курсу лікування складає прийом антикоагулянтів, які розріджують кров, протистоять патогенному зростанню тромбу і його відриву.

До інвазивних методів лікування відносять тромбектомію – хірургічне видалення сформованого тромбу. Використовується метод лише в дуже складних і запущених випадках хвороби.

Лікар-ангіолог медичного центру «Ехокор» займається консервативним лікуванням флеботромбозів і їх ускладнень, може визначити покази для звернення в медичні заклади для стаціонарного лікування, порадити суміжних спеціалістів для комплексного лікування даних патологій, надає рекомендації щодо модифікації способу життя і роботи. Звертайтесь, ми завжди готові допомогти.