Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я стверджує, що від варикозного розширення вен страждає кожен 5 житель планети у віці від 25 років. Однак доведено, що захворювання стрімко молодшає і вже стало реальною проблемою так званого «комп’ютерного покоління» – молодих людей віком 20-30 років. Україна входить в першу 10-ку держав за його поширеністю поруч з США, Великобританією і Францією.Початкова стадія розвитку варикозу

Варикозне розширення вен – це варикозна хвороба вен нижніх кінцівок – розширення поверхневих вен нижніх кінцівок, що супроводжується недостатністю клапанів уражених вен та порушенням венозного кровотоку.

До ускладнень хвороби відносяться трофічні виразки, лімфо-венозна недостатність, тромбофлебіт, кровотечі з варикозних вузлів. Тромбофлебіти у свою чергу можуть викликати такі загрозливі ускладнення як тромбоемболія легеневої артерії і флеботромбоз глибоких вен.

Чому виникає варикоз?

Це хвороба «сидячих людей», офісних працівників і взагалі тих людей, хто свій робочий день проводить в сидячому або стоячому положенні, тобто майже всіх працівників сфери надання послуг. Однак це не єдина причина виникнення хвороби. Серед інших називають:

Спадковість

Якщо хоч один з членів вашої родини мав таку хворобу, час бити на сполох, адже ризик її появи у вас становить більше 90%! За спадковістю передається будова судин, а саме ослаблені стінки вен, що є передумовою розвитку хвороби.

Вагітність

Якщо у вас є спадкова схильність до розвитку варикозного розширення вен, то в 50% випадків воно проявиться під час вагітності. Цьому сприяє змінення гормонального фону, зниження тонусу судин та ін.

Незручний одяг та взуття

Ті, хто любить взуття на високих підборах, тісні джинси та штани – перші в списку на отримання варикозу у недалекому майбутньому, а якщо ви ще й «грішите» тяганням важких сумок чи пакетів з продуктами, то про красиві стрункі ніжки можна забути.

Спортивні перевантаження

Не лише малорухливий спосіб життя провокує появу хвороби, а й надмірні фізичні навантаження, особливо на ноги.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Симптоми варикозу

Не поспішайте панікувати! Хворобу можна розпізнати ще так би мовити «на порозі», адже варикоз розвивається в кілька стадій.

  • Високі підбори1 стадія – набряки ніг в кінця дня, відчуття важкості і розпирання в гомілках, Симптоми наростають при тривалому перебуванні в положенні сидячи або стоячи. Набряк може спадати після відпочинку або руху.
  • 2 стадія – поява на ногах так званих «зірочок» та судинних «павутинок».
  • 3 стадія – вени на ногах збільшені і добре помітні неозброєним оком. Також можуть з’являтись такі, які збільшуються після тривалого сидіння або ходьби на високих підборах. На цій стадії з’являється ризик формування тромбів.
  • 4 стадія – до всіх перерахованих вище симптомів додається постійний набряк, який посилюється вкінці дня. Після сну він може зникати, але до вечора знову з’являється.
  • 5 стадія – починаються трофічні зміни в кінцівках. Шкіра набуває аномального темно-коричневого кольору. З’являються осередки запалення на шкірі від невеликих почервонінь до серйозних виразок.
  • 6 стадія – поява трофічної виразки.

Лікування варикозного розширення вен

Лікуванням варикозного розширення вен та інших хвороб, пов’язаних з судинами, займається лікар-ангіолог. Звернутись до такого лікаря можна в медичному центрі «Ехокор». Він визначає основний курс лікування, за необхідності радить консультації суміжних спеціалістів для комплексного лікування, надає рекомендації щодо модифікації способу життя і роботи.

Існує кілька методик лікування цієї хвороби судин.Медикаментозне лікування варикозу

  • Застосування мазей і гелів. Спосіб ефективний лише на ранніх стадіях захворювання. Вони знімають набряк та втому, тяжкість в ногах. При регулярному використанні можуть покращити загальний стан ніг.
  • Лазерна коагуляція (ЕВЛК) застосовується для неінвазивного (нехірургічного) видалення «зірочок». Процедура здійснюється з допомогою лазера, під місцевим знеболювальним, і займає всього кілька хвилин. Застосовується на ранніх стадіях.

На більш пізніх стадіях хвороби використовують такі методи як:

  • Склеротерапія – це введення спеціалізованих препаратів (склерозантів) безпосередньо в хвору вену. Препарати «склеюють» судину зсередини і кров починає циркулювати по здоровим венам. Але дана процедура підходить не всім. Її призначають, якщо вузли не дуже великі.
  • Флебектомія – це хірургічне видалення уражених ділянок судини. Сліди оперативного втручання майже не помітні і вже через день після операції пацієнт може вирушати додому.

Проконсультуватись з ангіологом та пройти комплексну діагностику ви можете в клініці «Ехокор».

Звертайтесь, зупиніть хворобу на ранніх стадіях.