Ехоенцефалографія головного мозку

У вас часто болить голова? З’явились нудота та запаморочення? Помітили, що вам потрібно більше часу, щоб зосередитись, підводить пам’ять? Саме час записатися на консультацію до невропатолога та пройти обстеження ехоенцефалографію –  найбезпечніший та точний метод діагностики патологій головного мозку.

В клініці «Ехокор» використовують новітнє обладнання та ефективні методики діагностики, які дозволяють виявити захворювання, навіть на ранніх стадіях.

Навіщо проходити ехоенцефалографію?

На сьогоднішній день ехоенцефалографія головного мозку (Ехо-ЕГ) – це найбезпечніший, не хірургічний та не шкідливий метод діагностики захворювань головного мозку за допомогою ультразвуку.

Найчастіше ехоенцефалографія призначається лікарем-невропатологом при підозрі на ураження головного мозку, а також в екстренних ситуаціях, коли ушкодження мозку можуть загрожувати життю пацієнта. Ехо-ЕГ настільки безпечна, що  використовується і для обстеження дітей. Отримані результати діагностики дозволяють виявити об’ємні ураження тканин мозку:

 • вогнища крововиливу при внутрішньочерепних гематомах;
 • пухлини, кістозні утворення і чужорідні тіла;
 • гнійні скупчення при абсцесі головного мозку.

Крім того, подібне обстеження дозволяє:

 • максимально точно виміряти внутрішньочерепний тиск;
 • оцінити ступінь гідроцефалії («водянки») головного мозку.

Покази до ехоенцефалографії

Прямими показами до проведення (Ехо-ЕГ) є наступні симптоми, що зберігаються тривалий період часу:

 • напади нудоти, які не залежать від вживання їжі;
 • часті запаморочення та шум у вухах;
 • погіршення концентрації уваги та пам’яті, що не пов’язані з перевтомою;
 • швидка втомлюваність;
 • втрата свідомості та порушення координації рухів;
 • часті напади головного болю, безсоння;
 • невротичні реакції: енурез, заїкання і т.п.

Ехо-ЕГ також призначають при підозрі на черепно-мозкову травму. Крім цього, ехоенцефалографія застосовується для попередньої діагностики перед проведенням магнітно-резонансної томографії (МРТ) або комп’ютерної томографії (КТ)  головного мозку. Якщо є протипокази стосовно останніх або стан хворого надто тяжкий, Ехо-ЕГ може їх замінити.

Метод  ехоенцефалографії не має протипоказів. Єдиним обмеженням до проведення цього обстеження є відкриті травми голови в зонах встановлення датчиків.

Підготовка та проведення ехоенцефалографії

Ехо-ЕГ не потребує спеціальної підготовки з боку пацієнта. Однак, ви маєте повідомити діагноста, якщо приймаєте якісь лікарські препарати.

Сама процедура проводиться лежачи і є безболісною. Весь відрізок часу, який необхідний для проведення діагностики, голова має залишатися нерухомою.

Безпосередньо перед обстеженням на шкіру пацієнта наноситься спеціальний гель, що покращує контакт датчиків, який лікар прикладає до голови пацієнта, із шкірою. Під час діагностичного процесу лікар переміщує датчики по поверхні голови.

Як це працює? Ехоенцефалографія заснована на здатності звукових хвиль відбиватися від тканин різної щільності. Відбиті сигнали вловлюють датчики та виводять результати на екран монітору у вигляді графіку. Вся процедура триває не більше 10 хвилин.

У клініці «Ехокор» у Львові результати ехоенцефалографії (висновок лікаря-діагноста, діаграма і/або зображення) видаються на руки пацієнтові через 15 хвилин після проведення дослідження.

Залежно від отриманих даних вам можуть бути призначені додаткові обстеження (МРТ або КТ), а також консультації у суміжних фахівців.

Ехоенцефалографія в медичному центрі «Ехокор» виконується досвідченими лікарями з великим практичним досвідом. Записатись на прийом та обстеження ви можете за контактними номерами телефонів, розміщеними на сайті.