Електронейроміографія, ЕНМГ – це метод оцінки функції нервів та м’язів, що проводиться для виявлення порушень функції цих структур. Електроміографія використовується для діагностики уражень периферичної нервової системи, зокрема радикулопатії, невропатії, невритів, міопатії.
Коли варто пройти ЕНМГ обстеження?
Серед симптомів, які потребують оцінки за допомогою нейроміографії, виділяють затерпання та біль в стопах, слабкість у ногах, біль, який “віддає” в одну ногу, затерпання та біль у кистях (особливо в нічний час), швидка втомлюваність при фізичній праці, відчуття посмикувань у м’язах, зменшення витривалості м’язів та їхнє “схуднення”.
Проведення ЕНМГ показане в таких випадках:
- полінейропатії (ураження нервів) спровоковане розвитком цукрового діабету, зловживанням алкоголем, генетичними порушеннями, зокрема полінейропатії Шарко-Марі, та іншими патологіями;
- ураження нервів внаслідок травм та дій інших чинників;
- міастенія (порушення нервово-м’язової передачі);
- тунельні синдроми (наприклад, синдром карпального каналу);
- неврологічна симптоматика остеохондрозу (наприклад, радикулопатія або «радикуліт»);
- ураження передніх рогів спинного мозку (наприклад, боковий аміотрофічний склероз (БАС), спінальна аміотрофія);
- ураження м’язів, що має спадковий характер (міодистрофії, міотонії) та набутий (поліміозит тощо).
Як відбувається діагностика за допомогою ЕНМГ?
При ЕНМГ нижніх кінцівок обстеження проводиться лежачи, при діагностиці рук — сидячи. При застосуванні стимуляційних методик на шкіру накладаються електроди та проводиться стимуляція відповідних нервів невеликим електричним струмом. Дія струму є нешкідливою, але може спричиняти неприємні (проте не болючі) відчуття
Під час голкової ЕНМГ у відповідний м’яз вводиться тонкий одноразовий голковий електрод, що дозволяє оцінити функції м’яза в стані спокою та під час виконання різних рухів. У ході обстеження пацієнт може відчувати незначний дискомфорт, що залежить від індивідуального порогу сприйняття болю.
Електроди передають інформацію на прилад, який реєструє та проводить первинний аналіз даних. Лікар на основі отриманої інформації інтерпретує результати. Обстеження може тривати від 20 хв до 1,5 години залежно від об’єму обстеження.
Як підготуватися до електронейроміографії?
Спеціальної підготовки для електронейроміографії непотрібно. Достатньо очистити шкіру на обстежуваних ділянках. Під час проведення обстеження важливо, щоб руки та ноги, що обстежуються, були теплими. За 3 години до обстеження не бажано вживати напої з кофеїном: кава, чай, енергетики, а також курити.
Перед проведенням електронейроміографії лікарю необхідно повідомити, про прийом препаратів, які впливають на нервову систему, зокрема міорелаксантів або антихолінестеразних препаратів (наприклад, калімін, прозерин).
Перед обстеженням необхідно повідомити лікаря, якщо Ви приймаєте антикоагулянти (наприклад, Варфарин) або якщо Вам імплантований кардіостимулятор.
Стимуляційну електронейроміографію можна проводити дітям різного віку та за наявності будь-яких металевих конструкцій та предметів у тілі.
Не рекомендується проводити обстеження на пізніх термінах вагітності для уникнення можливої стимуляції родової діяльності або у разі загрози переривання вагітності.
Результати електронейроміографії аналізуються лікарем та видаються пацієнтові через 10-15 хвилин після обстеження. На основі цих даних визначатиметься можливий план лікування.
Переваги ЕНМГ у медичному центрі «Ехокор»
Обстеження ЕНМГ у Львові, в медичному центрі «Ехокор» має низку переваг. Зокрема, для діагностики використовується сучасний, сертифікований в Україні електронейроміограф. Під час міографії застосовують одноразові поверхневі та голкові електроди, що гарантує повну безпеку пацієнта. Обстеження проводить спеціалістка, кандидат медичних наук, з майже 20-річним стажем у нейрофізіології, яка неодноразово проходила стажування в Україні та за кордоном, зокрема в Данії, Німеччині та Польщі, та належить до групи експертів із питань невропатій в рамках Європейської міжнародної організації невропатологів (EAN)
Записатись на електронейроміографії у Львові можна за контактними номерами, вказаними на сайті. Ми завжди раді надати кваліфіковану допомогу.