Нічний ЕЕГ- відеомоніторинг

Нічний ЕЕГ моніторингЕЕГ (електроенцефалографія) — сучасний неінвазивний метод дослідження функціонального стану кори та глибоких структур головного мозку шляхом реєстрації його біоелектричної активності. Цей діагностичний підхід дозволяє відносно швидко та без порушення цілісності організму дати відповіді на чимало запитань.

ЕЕГ широко застосовується в цілому світі як основний і головне — безпечний — метод діагностики та контролю ефективності лікування різних пароксизмальних станів. Левова частка припадає саме на діагностику епілепсії та епілептичних синдромів. Таким чином ЕЕГ та ЕЕГ-відеомоніторинг лежить в полі діяльності як вузьких спеціалістів (психіатрів, неврологів та епілептологів), так і в більш широких сферах діяльності (нейрохірургія, генетика, кардіологія, психологія, науково-практичні розробки).

Під час ЕЕГ-відеомоніторингу протягом тривалого часу здійснюється синхронний запис електроенцефалограми, відео-та аудіоданих рухової та поведінкової активності пацієнта. Інформація про біоелектричну активність зчитується протягом кількох годин з реєстрацією сну. Саме тому цей діагностичний метод ще називають ЕЕГ-відеомоніторинг сну, або ЕЕГ нічний відеомоніторинг.

І хоч існує декілька методик дослідження ЕЕГ, нічний моніторинг сну вважається найбільш інформативним. Він дає можливість зафіксувати показники тривалої ділянки перед засинанням пацієнта, під час дрімоти, власне нічного сну і в момент пробудження.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Нічний ЕЕГ-відеомоніторинг у медичному центрі «Ехокор»

Запис ЕЕГ –відеомоніторінгу в медичному центрі «Ехокор» проводиться на професійному обладнанні, в окремому ізольованому приміщенні, з усіма необхідними для короткотривалого перебування функціональними засобами.   Фірма, що спеціалізується на виробництві діагностичного обладнання об’єднує всі найвищі та новаторські досягнення, доступні на сьогоднішній день. Тому це дозволяє забезпечити комфорт як пацієнта, так і батьків під час такого дослідження.

Перед обстеженням із пацієнтом або родичами проводиться бесіда, щоб визначити основні скарги та анамнестичні данні, враховуються всі необхідні деталі, даються відповідні рекомендації. В центрі ведеться спеціальний архів, що спрощує процедуру повторного дослідження, якщо це необхідно, чи при наступному зверненні пацієнта.

В медичному центрі проводяться обстеження пацієнтів від новонародженого стану.

Коли вдаються до нічного ЕЕГ-моніторингу?

Причин, по яких варто пройти нічний ЕЕГ-відеомоніторинг в медичній практиці є чимало. Як правило, це переважно ті ж випадки і захворювання центральної нервової системи, що потребують і звичайної електроенцефалографії, але значно тривалішого запису, особливо під контролем відеозапису синхронізованого з ЕЕГ. ЕЕГ-відеомоніторинг також показаний при клінічно складних видах нападів, особливо які виникають під час сну, коли звичайна ЕЕГ не дозволяє дійти до однозначних висновків.

Не всі судомні стани відносяться до епілептичних нападів. Вони можуть мати соматичну або психогенну природу, хоч за характером надзвичайно нагадують епілептичні напади. В таких випадках відео-ЕЕГ дозволяє визначити природу нападу, що в подальшому дає можливість скоригувати процес лікування, уникаючи препаратів, що мають побічну дію на психіку.

ЕЕГ-моніторинг сну використовують для уточнення діагнозу, контролю та корекції терапії при епілепсії та інших розладах центральної нервової системи. Деколи те, що фіксується за допомогою звичайної, денної електроенцефалограми, відрізняється від показів мозкової активності уві сні. У дітей, які є сновидами, чи страждають на нетримання сечі тощо, це може свідчити про вади розвитку.

Показами для проведення ЕЕГ — відеомоніторингу сну є такі стани:

  • епізоди сновидіння, розмови уві сні, скрегіт зубами під час сну
  • синдром гіпердинамічної дитини з/без дефіцитом уваги (надмірна рухова активність (як у дітей, так і у дорослих))
  • часті пробудження уві сні
  • напади епілепсії
  • нетримання сечі уві сні та інші розлади, пов’язані з неврозами
  • аутизм
  • невротичні, або неврозоподібні затинання (заїкання)
  • затримка психічного та/або мовного розвитку
  • мовна патологія незрозумілого походження

Як проводиться нічний моніторинг ЕЕГ?

відеоеегНічний відео моніторинг ЕЕГ проводиться в медичному центрі «Ехокор» під пильним наглядом персоналу. Це робиться для того, щоб створити максимально сприятливі для дослідження умови. Спеціалісти увесь час мають фіксувати покази, вносячи необхідні помітки. Завдяки новому поколінню обладнання на якість запису не впливають зовнішні чинники, такі як, атмосферні явища, збої в електромережі, додаткова кількість електродів, необхідність заземлення тощо. Додатково присутні медичні препарати першої допомоги.

Ця вимога обумовлена тим, що в ході дослідження можуть виникнути різні пароксизмальні розлади чи епілептичні напади, які потребують втручання медперсоналу.

Під час моніторингу на голову пацієнта кріпиться спеціальні шапочка з електродами. Електроди фіксуються на певних ділянках голови і мають знаходитись там протягом усього запису. Вони гнучкі та не створюють дискомфорту для засинання пацієнта.

Нічний відео ЕЕГ моніторинг проводиться до 10 годин. За призначенням лікуючого лікаря можливе проведення більш тривалого моніторингу: протягом доби (і більше). Усі сигнали записуються, якість запису контролюється досвідченим техніком. При потребі, весь хід дослідження контролюється лікарем нейрофізіологом (неврологом) в режимі реального часу.