Аритмії

Аритмія проявляється збоями у ритмі або швидкості биття серця. На перший погляд це всього лиш незначний збій, проте він може призвести до негативних наслідків для всього організму. Тож при перших же ознаках варто неодмінно звернутись до спеціалістів медичного центру «Ехокор».

Що таке аритмія?

АритміяАритмія – це порушення діяльності серця, пов’язане з нерегулярністю його скорочення. Пришвидшене (тахікардія) або ж сповільнене (брадикардія) – воно однаково шкідливе для здоров’я організму.

Інколи людина, яка страждає на аритмію, може про це й не здогадуватись. Проте, зазвичай, захворювання має такі симптоми як больові відчуття у грудях, запаморочення. Під час аритмії серце не може перекачати достатньої кількості крові для організму, а відтак – це може позначитись на діяльності мозку, серця та інших органах.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Види захворювання

В залежності від проявів та причин, аритмія має кілька різновидів. Найбільш поширеними серед них є:

  1. • Дихальна аритмія;
  2. • Екстрасистолічна аритмія;
  3. • Миготлива аритмія;
  4. • Синусова тахікардія;
  5. • Синусова брадикардія;
  6. • Синусова аритмія.

Екстрасистолічна аритмія

Найпоширенішою вважається екстрасистологічна аритмія. Це захворювання, що дуже часто зовнішньо не проявляє себе. А серед ознак, якщо вони присутні, – легкий біль у грудях або відчуття пропущеного биття серця. У здорових людей екстрасистологія не потребує лікування. Часто причинами такої аритмії можуть бути фізичні навантаження, куріння, стрес або ж надмірне вживання кофеїну.

Дихальна аритмія

Дихальна аритмія близька до екстрасистолічної. Збільшення ритму пульсу під час вдиху повітря та його уповільнення на видиху – ось ознаки такої аритмії. Найчастіше вона проявляється у людей середнього віку та тих, в кого підвищена збудливість вегетативної нервової системи. Значної небезпеки для організму дихальна аритмія не несе в тому разі, якщо людина час від часу проходить огляд у спеціаліста.

Миготлива аритмія

Миготлива аретміяМиготлива аритмія – одна з найнебезпечніших для здоров’я. Це захворювання, при якому відбувається швидке та нерегулярне скорочення передсердь. З часом скорочувальна функція серця погіршується, тому таку аритмію варто якнайшвидше діагностувати і лікувати. Миготлива аритмія належить до найпоширеніших порушень ритму серця та є другою після екстрасистолії. Найчастіше виникає при таких захворювання серця, що викликають звуження серцевих отворів та порушення роботи клапанів, при гормональних збоях щитовидної залози тощо. Миготлива аритмія може проявлятись у вигляді окремих нападів або ж спостерігатись постійно, інколи навіть впродовж багатьох років. Хворі звикають до пришвидшеного серцебиття та не реагують на нього. Проте з лікуванням такої аритмії зволікати не варто, адже відсутність ознак хвороби не свідчить про відсутність самого захворювання. Інколи першим проявом миготливої аритмії може бути інсульт, тому не варто доводити свій організм до такого небезпечного стану, а вчасно перевіритись у лікаря.

Синусова тахікардія

Синусова тахікардія – такий різновид аритмії виникає після фізичних навантажень, емоційних перенапружень, підвищеній температурі при застудних захворюваннях. При такій аритмії у людини серцевий м’яз може скорочуватись понад 90 ударів на хвилину.

Синусова брадикардія

Синусова брадикардія – вид аритмії, протилежний синусовій тахікардії. Серцевий м’яз скорочується до 55 ударів на хвилину. Переважно брадикардія проявляється при захворюваннях щитовидної залози. Загальна слабкість та запаморочення – головні ознаки синусової брадикардії.

Синусова аритмія

Ще один різновид захворювання – синусова аритмія. Найчастіше проявляється у дітей та підлітків. Вона не потребує лікування, а діагностується затримкою дихання, під час якого зникає.

Існують й інші види аритмій, проте вони зустрічаються рідше.

Лікування захворювання

Проблема аритмії – доволі поширена серед населення. І її наслідки не завжди залишаються непомітними. Тож, для початку, варто пройти обстеження у кваліфікованих фахівців, які визначать вид аритмії та встановлять її причини.

Навіть при незначній аритмії варто записатись на прийом до спеціаліста. Під час огляду, спеціалісти медичного центру «Ехокор» зможуть оцінити не лише стан захворювання та його небезпечність, але й спрогнозувати можливий розвиток. Людині з таким діагнозом варто берегти себе, відмовитись від куріння, кофеїну, обмежити надмірні фізичні навантаження.

При необхідності спеціалісти порекомендують необхідні медикаменти, які допоможуть врегулювати биття серця та відновити його звичний ритм.

Лікарі призначають відповідні антиаритмічні препарати або ж електроімпульсну терапію. До лікування кожного хворого підходять індивідуально.

При професійному лікуванні, яке Вам нададуть у медичному центрі «Ехокор», людина з цим захворюванням може нормально жити та не відмовляти собі у звичних справах