Гіпертонія

Недуги серця – чи не найпопулярніші серед захворювань. Стреси, нестабільні емоційні стани, переживання та шкідливі звички – усе те, на що ми не звертаємо уваги та чому не надаємо належного значення. Саме вони найчастіше стають причинами різноманітних захворювань.

При постійній та якісній діагностиці, яку Вам нададуть у медичному центрі “Ехокор”, людина може зменшити ризик розвитку захворювання та вберегтись від його негативних наслідків. Лише лікар зможе кваліфіковано зарадити нездужанню та потурбуватись, щоб людина назавжди забула про погане самопочуття.

Звісно, інколи важко утриматись від стресу. Та все ж варто подбати про своє здоров’я та зменшити кількість переживань у нашому житті. Адже пришвидшене серцебиття та збільшений кров’яний тиск – не завжди викликають лише миттєві труднощі, що минають після заспокоєння. Кожен такий випадок позначається на загальному здоров’ї та самопочутті людини.

З часом це переростає у небезпечні захворювання, як от, до прикладу, гіпертонія.

Що ж таке гіпертонія і чим вона небезпечна для Вашого здоров’я?

Гіпертонія – це стан організму людини, при якому спостерігається високий кров’яний тиск.

ГіпертоніяАби зрозуміти явище гіпертонії, варто знати, що таке кров’яний тиск та наскільки від його стабільності залежить здоров’я людини.

У 95% випадків причиною високого кров’яного тиску є ессенціальна ( іншими словами -первинна) гіпертонічна хвороба і лише у 5% – вторинна гіпертонія, тобто захворювання, яке характеризується високим кров’яним тиском, що має певну причину. Серед таких причин, наприклад, – захворювання нирок.

Артеріальний тиск має два показники – верхній та нижній, наприклад 120/80. Перше число (в даному випадку 120) – це Ваш систолічний тиск. Він вимірює силу крові по стінках артерій, тобто те, як кров перекачується з Вашого серця до іншої частини тіла. Друге число (в даному випадку 80) – це діастолічний тиск. Він вимірює силу крові по стінках артерій між ударами серця.

Чим вищий показник кров’яного тиску, тим складніше працює Ваше серце. Якщо сила крові дуже висока, це може пошкодити артерії, кровоносні судини і серцевий м’яз. В підсумку це призводить до зниження кровотоку по Вашому тілу. А як наслідок – низка хворіб, небезпечних для Вашого здоров’я – атеросклероз (затвердіння артерій від накопичення холестерину), який може бути причиною серцевого нападу, серцева недостатність, пошкодження очей та нирок.

Тому, якщо Ви зауважили в себе підвищений кров’яний тиск — не варто зволікати, а варто відразу ж провести комплексне обстеження організму у кваліфікованих спеціалістів та визначити, як, при потребі, боротись з цим захворюванням.

У медичному центрі “Ехокор” – для кожного пацієнта підберуть індивідуальний підхід та лікування.

Проте небезпека гіпертонії у тому, що більшість людей не має симптомів захворювання, а виявити їх може лише під час чергового медичного огляду. Якщо ж людина відчуває головний біль та тиск у потиличній ділянці, запаморочення, появу білих мушок або ж плям перед очима, біль в ділянці серця чи надмірне серцебиття – це може бути ознаками підвищеного артеріального тиску. І хоч вразливими до гіпертонії є люди середнього віку, проте початись хвороба може у будь-коли.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Запис на прийом

Стадії розвитку гіпертонії

Гіпертонії має три стадії розвитку:

  • 1 ступінь гіпертонічної хвороби – характеризується періодичним підвищенням артеріального тиску, який досить легко нормалізувати. Показники тиску в середньому коливаються 140-170/90-100, у хворих проявляються такі симптоми як головний біль та безсоння. Часто люди не звертають уваги на підняття тиску та не надають цьому значення, а причину головного болю та безсоння шукають в іншому;
  • 2 ступінь гіпертонічної хвороби – підвищення тиску стає регулярним в межах 170-200/105-110, може виникнути гіпертонічний криз – стан, при якому артеріальний тиск в людини підстрибує на 30% вище стандартного. Причиною такого скачка може бути фізичне навантаження, стрес чи зміна погоди;
  • 3 ступінь гіпертонічної хвороби – окрім регулярного підвищення тиску виражено змінюються судини. Тиск підстрибує вище позначки 200-230/115-120.

Причини гіпертонії

  1. Як і у більшості захворювань, генетичні чинники відіграють свою роль. Спадковість при гіпертонії – одна з можливих причин.
  2. Надмірна вага, дієта та стрес – також збільшують ризик розвитку гіпертонічної хвороби.
  3. Шкідливі звички – вживання алкоголю та куріння, а також зловживання цукром, сіллю та кавою.
  4. Хвороби нирок, гіподинамія – порушення функцій організму, спричинене зниженням або обмеженням рухової активності. Саме гіподинамія серйозно впливає на серцево-судинну систему, від неї знижується тонус судин та слабшає сила скорочень серця. А як наслідок – гіпертонія.
  5. Постійне розумове перенапруження також негативно впливає на організм та сприяє розвитку гіпертонії. Тож навіть, якщо Ви багато працюєте, знайдіть час на те, щоб відпочивати.
  6. Ті, хто протягом життя мав певні черепно-мозкові травми, також потрапляють у групу ризику занедужати на гіпертонію.

Лікування гіпертонії

Перший крок на шляху до здорового організму та врегулювання кров’яного тиску – відвідини лікаря. Адже самолікування у даному випадку до покращення не призведе.

У медичному центрі “Ехокор” спеціалісти перевірять Ваш кров’яний тиск. Якщо він виявиться високим, медику може знадобитись повторна перевірка Вашого кров’яного тиску під час звичного робочого дня, аби встановити, чи є це регулярним явищем, чи одиночним. Відтак лікар навчить Вас самостійно правильно вимірювати артеріальний тиск у домашніх умовах. Згодом Вам доведеться прийти у медичний центр ще раз, аби проаналізувати та обговорити Ваші спостереження.

При необхідності лікар може провести медичний огляд, аби з’ясувати, чи присутні ознаки хвороби серця. Прослуховування серцебиття та перевірка очей – це те, на що медик перш за все зверне увагу. Дрібні кровоносні судини у задній частині ока можуть вказувати на високий кров’яний тиск. Аби перевірити рівень холестерину, лікареві може знадобитись аналіз крові, а також він може запропонувати зробити Вам ехокардіографію, яка за допомогою ультразвукових хвиль сформує зображення Вашого серця або ЕКГ, яке покаже запис електричної активності серця. Аналіз крові, а також сечі та ультразвук може знадобитись і для того, аби перевірити функцію нирок.

ТискОпісля усіх необхідних обстежень та висновків лікар, перш за все, надасть рекомендації щодо зміни способу життя, адже саме те, що ми звикли робити протягом кожного дня, може виявитись причиною захворювання. Аби знизити артеріальний тиск, якщо у Вас надмірна вага, Вам потрібно буде її позбутись. Окрему увагу людям, що страждають на гіпертонічну хворобу, варто приділити харчуванню. Їжа з низьким містом жирів, багата калієм та клітковиною – ось Ваш раціон. Проте якщо у Вас є проблеми з нирками, кількість калію варто обмежувати, а без дозволу лікаря – не збільшувати. Адже можна позбутись одного захворювання, проте згодом лікуватись від іншого.

Серед рекомендацій буде й зменшення кількості спиртного, а також – уникнення стресових ситуацій.

Проте це лише рекомендації щодо зміни способу життя, якщо стадія захворювання 2 або 3, знадобляться спеціальні препарати для зниження рівня артеріального тиску. Які саме, людина зможе дізнатись безпосередньо на прийомі у відповідного спеціаліста медичного центру.

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта у медичному центрі “Ехокор” забезпечить надійне лікування та зменшить ризик серцевого нападу, інсульту, серцевої недостатності або ж пошкодження нирок чи очей. Якщо якогось з перелічених чинників Вам уже не вдалось уникнути, спеціалісти допоможуть зробити наслідки пошкодження менш важкими.

Варто усвідомлювати, що важкість як самого захворювання, так і його результат напряму залежить від того, наскільки вчасно людина звернеться до лікаря. Головна задача – виявити захворювання на тій стадії, коли ще можна зарадити розвитку ускладнень та усунути можливі наслідки.