Гіпотонія

Знижений кров’яний тиск, або ж гіпотонія – захворювання, яке зустрічається дуже часто. Чи не кожен другий при вимірюванні тиску простежує, що позначка є нижче традиційної – 120/80. При цьому ніяких зовнішніх проявів людина може не відчувати. Чи варто непокоїтись у такому випадку – Вам неодмінно скажуть кваліфіковані працівники медичного центру “Ехокор”.

ГіпотоніяЯкщо симптоми захворювання не надто виразні і вони не впливають на Вашу життєдіяльність, достатньо буде лише пройти обстеження в медичному центрі, щоб підтвердити відсутність загрози для здоров’я. Медики порекомендують профілактичні заходи, яких варто буде дотримуватись. Якщо понижений кров’яний тиск несе небезпеку для Вашого організму, що може призвести до серйозних розладів серця, непритомності, неврологічних та ендокринних розладів, тоді без тривалого лікування під наглядом лікаря не обійтись.

Аби краще зрозуміти суть захворювання та його небезпеку для організму людини, варто ознайомитись з поняттями систолічного та діастолічного тиску. Це ті два показники, які має артеріальний тиск. Наприклад, найбільш оптимальний для організму – 120/80 має показники 120 та 80. Число 120 – це систолічний тиск, який вимірює силу крові по стінках артерій, тобто те, як кров перекачується від Вашого серця до інших органів. Друге число – 80 – це діастолічний тиск, який вимірює силу крові по стінках артерій між ударами серця.
Протягом дня наш артеріальний тиск може коливатись – у залежності від того, чим ми займаємось у даний момент і який емоційний стан переживаємо. Коли ми фізично активні або ж відчуваємо стрес, тиск піднімається, коли спимо або ж відпочиваємо – тиск, навпаки, знижується.

При гіпотонії ключові органи можуть бути позбавленими кисню та поживних речовин. Якщо артеріальний тиск настільки низький, що постачання крові у мозок та інші життєво важливі органи недостатній, пацієнт потребує медичної допомоги.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Запис на прийом

Симптоми захворювання

Гіпотонія може проходити як безсимптомно, так може викликати й певні негативні реакції організму. Серед найбільш поширених:

 1. затуманений зір;
 2. холодна, липка, бліда шкіра;
 3. депресія;
 4. запаморочення;
 5. непритомність;
 6. втома;
 7. загальне відчуття слабкості;
 8. нудота;
 9. пришвидшене серцебиття;
 10. швидке, поверхневе дихання;
 11. печія.

Існує ще один вид гіпотонії – ортостатична. Кров’яний тиск понижується після зміни положення або пози тіла. Для прикладу, людина сидить або лежить, а потім різко встає. В такому випадку кров’яний тиск швидко повертається до нормального рівня.

Інколи тиск падає після споживання їжі. Проте таке явище частіше спостерігається у людей літнього віку. Після того, як людина поїла, кишечник вимагає значного збільшення кровопостачання. Серце реагує на це і починає битись швидше у той час, як кровоносні судини в інших частинах тіла звужуються, щоб допомогти зберегти стабільний кров’яний тиск.

У літніх людей серцебиття не може збільшитись настільки, щоб підтримувати стабільний кров’яний тиск. Крім того кровоносні судини не звужуються настільки, аби підтримувати артеріальний тиск на необхідному рівні. У таких випадках людям рекомендують зменшити кількість вуглеводів у їжі, їсти частіше, проте меншими порціями, а також після вживання їжі лягати на деякий час.

Причини захворювання

Кров’яний тиск може понижуватись за багатьох обставин та причин, проте найпоширеніші з них такі:

 • Серйозні травми або внутрішня кровотеча – одна з ймовірних причин. Якщо людина втрачає багато крові від серйозної травми, це призводить до важкої та потенційної гіпотонії.
 • Також до зниження кров’яного тиску можуть призвести серйозні опіки тіла.
 • Зараження крові або ж якась важка інфекція – одна з причин гіпотонії.
 • Зневоднення організму спричиняє гіпотонію. Коли тіло втрачає більше води, аніж потрібно, це спричиняє зневоднення. Аби зрозуміти, що зневоднений Ваш організм, варто звернути увагу на масу тіла – у разі зневоднення вона падає, піднімається температура, може спостерігатись нудота, блювота, діарея. В такому випадку гіпотонія – небезпечна для життя людини.
 • Захворювання ендокринної системи. Ендокринна система являє собою систему залоз, що беруть участь у вивільненні гормонів, які, у свою чергу, допомагають контролювати частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск, температуру тіла і швидкість метаболізму.
 • Діабет може бути причиною гіпотонії. У тому числі – й ортостатичної. Людина відчуває дискомфорт, коли різко змінює положення – з лежачого на сидяче чи зі сидячого у стояче.
 • Хвороби серця, проблеми клапанів, інфаркт та серцева недостатність можуть призвести до зниження кров’яного тиску. Це відбувається через те, що серце не може перекачувати достатньо крові, щоб підтримувати відповідний тиск.
 • Вагітність, під час якої артеріальний тиск, як правило, падає. Систолічний тиск, зазвичай, падає на 5-10 пунктів, тоді як діастолічний може впасти на 10-15. проте це нормально і після народження малюка артеріальний тиск повертається у норму.
 • Анафілактичний шок після важкої алергічної реакції може призвести до зниження артеріального тиску. Продукти харчування, фізичні вправи, ліки, латекс або укуси комах – кожен організм може по-різному сприймати одинакові речі. Проте якщо людина має важку алергію на будь-що, наслідком може бути гіпотонія.
 • Дієта, на якій так полюбляють сидіти жінки та яка неодмінно має свої шкідливі наслідки для організму, у тому числі – й можливу гіпотонію. А усе через нестачу вітамінів В-12 і фолієвої кислоти. Якщо людина фанатично обмежує себе у певних продуктах, гіпотонія може мати ускладнення. Адже серцевий ритм сповільнюється, відповідно низький тиск поступово падає все нижче.

Лікування захворювання

ТискКардіологи та неврологи медичного центру “Ехокор” підберуть найкращі методи лікування саме для Вас. Адже кожен організм – особливий, тож і у разі хвороби до кожного потрібен індивідуальний підхід.

Серед препаратів, які Вам можуть виписати у разі потреби, — ті, що містять кофеїн або ж рослинну основу для підвищення артеріального тиску та тонусу м’язів. Та дієвим лікування буде у випадку, якщо прийом препаратів Ви поєднуватимете з фізичними навантаженнями, пішими прогулянками, повноцінно харчуватиметесь та спатимете.

Аби судини підтримувати у тонусі, не зайвим буде привчити організм до контрастного душу, сауни, лазні або ж лікувальних ван і гідромасажу. Та головне, як і при будь-яких серцево-судинних захворювань, — нормалізувати емоційний стан хворого. Зменшення кількості стресів та неврозів і побільше позитивних емоцій – головні поради як при гіпотонії, так і при інших недугах серця.