Ішемічна хвороба серця

Здорове серце – запорука щасливого життя. Побільше радісних хвилин без турботи про здоров’я Вам подарує медичний центр «Ехокор».Ішемічна хвороба серця

Захворювання серця є найпоширенішими. Постійні переживання, стреси неврози не проходять для нього безслідно. А вчасно не пролікована хвороба може вкоротити Вам віку. Тож не легковажте своїм здоров’ям і звертайтесь по допомогу до лікарів при найменших ознаках проблеми.

Серед захворювань, що найчастіше призводять до летальних випадків, перше місце займає ішемічна хвороба серця (ІХС). ВООЗ стверджує, що серед європейських країн Україна лідирує за рівнем захворюваності на ІХС.

Що таке ішемічна хвороба серця?

Ішемічна хвороба серця – це захворювання, що вражає коронарні артерії, тим самим порушуючи кровопостачання міокарду. До закупорки судин призводять жирові відкладення на внутрішніх стінках артерій, які спочатку сповільнюють природний тік крові, а потім повністю його блокують. Найчастіше причиною ішемії міокарда є атеросклероз. ІХС – хвороба літніх людей. В більшій зоні ризику чоловіки, про те після 50 років шанси урівнюються. Проте останнім часом ця хвороба суттєво помолодшала. На жаль, далеко не поодинокі випадки інфарктів чи аритмій у молодих людей віком від 30 років.

Щоб краще зрозуміти небезпеку цього захворювання, потрібно детальніше дослідити кровообіг. Отже, серце – це м’яз розміром з кулак. Воно перекачує кров по організму з частотою приблизно 70 скорочень на хвилину. З правого передсердя кров потрапляє в легені, де насичується киснем. Звідти збагачена кров знову повертається до серця і далі транспортується по судинах всього організму, до органів та клітин. В зворотному напрямку кров рухається по венах до правого передсердя і процес повторюється.

Міокард має власне джерело крові з мережі кровоносних судин на його зовнішній поверхні. Вони називаються коронарні артерії.

Ішемія міокарда – це патологічний стан, при якому порушується нормальна циркуляція крові. Кровопостачання серцевого м’язу або ускладнюється, або повністю блокується.

На ранніх етапах симптомами ішемічної хвороби серця є раптові напади стенокардії, спровоковані значним фізичним навантаженням чи стресом.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Запис на прийом

Причини ішемічної хвороби

Серед основних причин ішемії лікарі медичного центру «Ехокор» називають атеросклероз, шкідливі звички та малорухливий спосіб життя. Особливо варто виділити куріння. Нікотин провокує звуження судин, що погіршує тік крові та транспортування поживних речовин по організму. Крім того, серце курців відчуває постійну нестачу кисню.

Підвищений артеріальний тиск (гіпертонія) також може бути причиною ІХС. В групі ризику – люди після 40-ка. Проте, знову ж таки, гіпертонічна хвороба дуже помолоділа за останні роки. Лікарі медичного центру «Ехокор» виявляють гіпертонічну хворобу уже в 25-ти літніх молодих людей.

ІХС може передаватись спадково. Якщо найближчі родичі страждають від такої недуги, ризик захворіти в рази більший.

Діабет – нестача інсуліну призводить до порушення обміну речовин в організмі, зокрема і кровообігу. Тож діабетикам потрібно регулярно перевірятись у лікаря. Це можна зробити в медичному центрі «Ехокор» у Львові. При цукровому діабеті симптоми можуть бути змазаними, нечітко вираженими, або взагалі бути відсутніми. Тому такі пацієнти часто звертаються до лікарів в дуже запущеному стані.

Стрес – одна з головних причин ІХС та серцево-судинних захворювань в цілому. Фізичне та емоційне напруження завжди має негативні наслідки для організму.

Діагностика ішемічної хвороби

Діагностувати ІХС самостійно буває непросто, адже симптоми ішемічної хвороби часто збігаються з клінічною картиною інших захворювань серцево-судинної системи – відчуття дискомфорту у грудях, біль, аритмія. Біль може відчуватись не лише в грудях, а й плечах, руках, шиї, щелепі або спині.ІХС

Саме тому, якщо ви відчули один з описаних вище симптомів, не зволікайте з візитом до кардіолога. Пам’ятайте, що не пролікована ІХС може стати причиною серцевого нападу.

Під час серцевого нападу перекривається потік насиченої киснем крові до одного з відділів міокарда. Якщо він тривалий час не відновлюється, серцевий м’яз починає відмирати і це може призвести до смерті.

Хронічна ішемічна хвороба послаблює серцевий м’яз і призводить до аритмії та серцевої недостатності.

Ішемія може бути безсимптомною. В основі такого різновиду хвороби лежить загальна знижена чутливість до болісних подразників різного походження. Цю форму захворювання називають безбольовою ішемією, діагностувати її може лише лікар після повного медичного обстеження. Наприклад, одним з способів діагностики і профілактики ішемічної хвороби є тест з фізичними навантаженнями або фармакологічні проби.

Лікування ішемічної хвороби серця

Першим етапом лікування ішемії є встановлення першопричин її появи. У медичному центрі «Ехокор» кожному пацієнту запропонують персональний підхід та лікування.

На основі анамнезу визначається чи у вашому випадку ІХС є спадковою хворобою. Питання про Ваш спосіб життя не повинні Вас насторожувати, адже саме вони допоможуть з’ясувати причини можливого захворювання.

Наступним кроком буде аналіз крові та додаткові обстеження, які допоможуть підтвердити чи спростувати попередній діагноз.

Найчастіше для лікування ішемічної хвороби серця використовують антиагреганти, які перешкоджають склеюванню тромбоцитів крові та їх прилипанню до стінок судин. Також призначаються препарати, що знижують рівень холестерину в крові і відповідно запобігають утворенню холестеринових бляшок. Іншими словами вони запобігають розвитку атеросклерозу.

Проте варто пам’ятати, що запущена, хронічна форма ішемії важко лікується навіть з допомогою сучасних препаратів. Саме тому, щоб запобігти ускладненням, звертайтеся до медичного центру «Ехокор». Швидке професійне обстеження допоможе вашому серцю в найкоротші терміни відновити нормальне кровопостачання ділянок міокарда.

Найбільша небезпека цього захворювання полягає в ускладненнях. Відсутність лікування може спровокувати інфаркт міокарда, хронічну серцеву недостатність і аритмію. Будь-який з цих патологічних станів може стати причиною інвалідності або смерті. ІХС стає причиною смерті 2,5млн. людей щороку.

Не варто зволікати і записатись на прийом у багатопрофільний медичний центр «Ехокор», якщо Вас турбують навіть незначні болі в грудях. Вчасно виявлена хвороба може врятувати життя.