Кардіоміопатія

Кардіоміопатія відноситься до захворювань серцевого м’яза. Ці захворювання мають багато причин, ознак, симптомів та методів лікування. Тому, подібний стан має бути під наглядом кваліфікованого спеціаліста.
У багатопрофільному медичному центрі «Ехокор» Вам у чітко встановлений термін проведуть професійне обстеження та підберуть найкращий підхід у лікуванні саме для Вашого випадку.

Не варто зволікати з відвідуванням лікаря, оскільки при деяких видах кардіоміопатій серцевий м’яз збільшується, стає товстим та жорстким. У рідкісних випадках, м’язова тканина в серці замінюється на рубцеву.

При кардіоміопатії серце стає слабкішим та меншою мірою здатне перекачувати кров по тілу і підтримувати нормальний ритм. Це може привести до серцевої недостатності та нерегулярного серцебиття, або так званої аритмії. У свою чергу, серцева недостатність може призвести до накопичування рідини в легенях, щиколотки, ніг або черевної порожнини. Ослаблення серця також може викликати інші ускладнення, такі як проблеми з клапанами серця.

Розрізняють такі види кардіоміопатії:

 • дилятаційна кардіоміопатія
 • гіпертрофічна кардіоміопатія
 • рестриктивна кардіоміопатія
 • аритмогенна дисплазія правого шлуночка

КардіоміопатіяІнші типи кардіоміопатії іноді називають некласифіковані кардіоміопатії.
Кардіоміопатія може бути набутою або передаватись спадково. Набута кардіоміопатія переважно розвивається в результаті іншого захворювання. Спадкова передається генетично від батьків. Але є багато випадків, коли причину цієї хвороби важко встановити.

Деякі люди, які мають кардіоміопатію не мають ознак або симптомів, і не потребують лікування. Однак для інших людей захворювання розвивається швидко, симптоми важкі і серйозні, що призводять до ускладнень.
Лікування кардіоміопатії включає в себе зміни способу життя, ліки, операції, імплантовані пристрої, які виправляють аритмію. Ці процедури можуть контролювати симптоми, зменшити ускладнення і зупинити хворобу.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Запис на прийом

Прогноз розвитку захворювання

Деякі люди , які мають кардіоміопатію не мають чітко визначених ознак або симптомів захворювання. Для інших людей, захворювання, навпаки, розвивається швидко, симптоми проявляються в більш важкому стані, а згодом виникають серйозні ускладнення.

Лікування кардіоміопатії включає обов’язкове обстеження у лікаря. Котрий допоможе визначити головні причини, що посприяли розвитку недугу. Саме ці причини доведеться змінити у своєму житті. Це означає, що, швидше за все, пацієнту треба буде зміни способів життя, приймати необхідні медикаменти та дотримуватись інших не хірургічних процедур, назначених лікарем медичного центру «Ехокор». В іншому випадку, можна занедбати хворобу до стану, коли хірургічне втручання стане єдиним можливим способом позбутись кардіоміопатії та її розвитку.

Симптоми та діагностика кардіоміопатії

При розвитку кардіоміопатії загальний стан людини погіршується, серце слабшає, з’являються чітко виражені ознаки і симптоми серцевої недостатності.

Ці ознаки і симптоми включають в себе:

 • Задишка або важке дихання, особливо при фізичному навантаженні
 • Втома
 • Набряк в щиколотках, животі, а також вздуття вен на шиї

Інші ознаки і симптоми можуть включати запаморочення, марення, втрату свідомості під час фізичної активності, аритмію (нерегулярне серцебиття), біль у грудях, особливо після фізичного навантаження або важкої їжі, а також шуми в серці.

Детальніше про види кардіоміопатії

Дилятаційна кардіоміопатія

Дилятаційна кардіоміопатія є найбільш поширеним типом захворювання. В основному спостерігається у дорослих у віці від 20 до 60 років. Чоловіки частіше страждають від цієї недуги, ніж жінки.
Дилятаційна кардіоміопатія вражає всі камери серця. Хвороба часто починається в лівому шлуночку, головному насосному центрі серця. Серцевий м’яз починає розширюватися, що викликає збільшення внутрішньої камери. Захворювання часто поширюється на правий шлуночок і потім передсердя, коли хвороба розвивається.
Під час розширення камери, серцевий м’яз не скорочується нормально, тому відбувається зменшення об’єму крові, що перекачується. В свою чергу, це призводить до послаблення серця та виникнення серцевої недостатності.

Гіпертрофічна кардіоміопатія

Гіпертрофічна кардіоміопатія є дуже поширеним явищем, що може виникнути у людей будь-якого віку. Близько 1 з кожних 500 людей має цей тип кардіоміопатії. Це вражає чоловіків і жінок з однаковою частотою та ступенем важкості.

Гіпертрофічна кардіоміопатія є найбільш частою причиною раптової зупинки серця в молодих людей, у тому числі — молодих спортсменів.

Цей тип кардіоміопатії виникає, коли стінки шлуночків (зазвичай лівого) ущільнюються. Незважаючи на це потовщення, розмір самого шлуночка часто залишається стандартним. Це блокує кровотік з шлуночка, що спеціалісти називають обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією.

У деяких випадках перегородка потовщується і випирає в лівий шлуночок. Симптоми при цьому будуть однаковими: біль у грудях, запаморочення, задишка або непритомність.

Гіпертрофічна кардіоміопатія може також вплинути на мітральний клапан серця, в результаті чого кров почне текти в зворотному напрямі через клапан (розвивається, так звана, недостаність мітрального клапана).

Рестриктивна кардіоміопатія

Обмежувальна кардіоміопатія має тенденцію найчастіше вражати літніх людей. При цьому типі захворювання , шлуночки стають жорсткими,що приводить до рубцювання тканини серцевого м’язу.
В результаті шлуночки не можуть нормально розслабитися для того, щоб сповна наповнитись кров’ю. Починається збільшення передсердя. З часом це приводить до зниження кровотоку в серці, що викликає серцеву недостатність та аритмію.

Аритмогенна дисплазія правого шлуночка

Аритмогенна дисплазія правого шлуночка вважається в медицині рідкісним типом кардіоміопатії. Вражає воно, переважно, підлітків та молодих людей, тому часто спостерігається у спортсменів під час їх кар’єрного розквіту.

Виникає подібне нездужання, коли м’язова тканина в правому шлуночку вмирає і замінюється рубцевою тканиною.

Цей процес руйнує електричні сигнали серця і викликає аритмію. Симптоми при цьому будуть проявлятись прискореним серцебиттям і непритомністю після фізичної активності.

Інші види кардіоміопатії

 • Алкогольна кардіоміопатія — термін використовується, коли хворий зловживав алкоголем, що і викликало захворювання
 • Застійна кардіоміопатія
 • Діабетична кардіоміопатія
 • Сімейна дилятаційна кардіоміопатія
 • Ідіопатична кардіоміопатія
 • Ішемічна кардіоміопатія — термін використовується, коли хвороба виникла після коронарної хвороби серця або у зв’язку із серцевим нападом
 • Періпартальна кардіоміопатія — використовується, коли хвороба розвивається у жінки незадовго до пологів або після них
 • Первинна кардіоміопатія

Причини виникнення кардіоміопатії

Причини, що спонукають розвиток кардіоміопатії, на сьогоднішній день до кінця не вивчені. Як вже зазначалось, вони можуть бути набутими та вродженими.

Серед ймовірних причин, що викликають розвиток кардіоміопатії, називають:

 • вірусні інфекції, що викликаються вірусами Коксакі, простого герпесу , грипу та інших;
 • спадкову схильність (генетично успадкований дефект, що обумовлює неправильне формування і функціонування м’язових волокон при гіпертрофічній кардіоміопатії);
 • перенесені міокардити;
 • ураження кардіоміоцитів токсинами і алергенами;
 • порушення ендокринної регуляції
 • порушення імунної регуляції

Діагностика та лікування

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Діагностика кардіоміопатії відбувається на основі ваших медичних та сімейних історій, фізичного огляду, результатів спеціальних тестів і процедур. Спеціаліст має знати, які ознаки і симптоми присутні у пацієнта і як довго вони тривають.

Також при діагностиці важливо знати, чи хто-небудь в родині хворів кардіоміопатією, чи була серцева недостатність або раптова зупинка серця.

Специфічна терапія кардіоміопатій на тяжких етапах розвитку захворювання практично не допомагає. Саме тому всі лікувальні заходи мають на меті запобігти виникненню несумісних з життям ускладнень. Це і є головною причиною, при якій варто звертатись у багатопрофільний медичний центр «Ехокор», навіть, при мінімальному нездужанні.