Серцева недостатність

Стресостійкість у сучасному світі величезна розкіш. Постійні домашні клопоти, проблеми на роботі, сварки з близькими підточують наші нерви і негативно позначаються на роботі всього організму.

Однією з перших страждає серцево-судинна система. Якщо ви відчуваєте, що ваше серце все частіше дає збій, незайвим буде проконсультуватись у кардіолога. Кваліфіковану консультацію Ви завжди можете отримати у медичному центрі «Ехокор».

Багато хто панікує, почувши цей діагноз, помилково асоціюючи його з зупинкою серця. Насправді вчасно виявлена і пролікована хвороба зовсім не ускладнюватиме Вам життя.

Що таке серцева недостатність?

Серцева недостатність

Серцева недостатність – це патологічний стан, при якому серце працює недостатньо потужно для забезпечення нормальної роботи організму. Іншими словами, воно не прокачує кров з потрібною швидкістю і силою, через це до клітин та органів потрапляє менше кисню та поживних речовин. До того ж такий патологічний процес провокує перевантаження самого серця яке і так працює ослаблено.

Намагання організму покращити кровопостачання призводить до збільшення кількості серцевих скорочень та поступового ослаблення стінок серцевого м’язу.

Тіло на такі дії реагує по-своєму: намагається затримувати рідину (воду) та натрій в середині організму,тим самим перевантажуючи його. Ззовні це проявляється, як набряки в руках, ногах, щиколотках, ступнях, легенях або інших органах. Такий систематичний збій називають хронічною серцевою недостатністю.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Запис на прийом

Причини серцевої недостатності

Спричинити захворювання можуть декілька несприятливих факторів:

 • ішемічна хвороба серця – це патологічний стан артерій, які відповідають за постачання крові до серця. Якщо ці артерії сильно звужені або закупорені, серце відчуває брак кисню та поживних речовин;
 • серцевий напад (гостру серцеву недостатність) провокує раптове закупорення коронарної артерії. В результаті зупиняється потік крові і весь серцевий м’яз або його частина лишається без кисню. Наслідком серцевого нападу може стати серйозне пошкодження серцевого м’яза;
 • кардіоміопатія – це ураження серцевого м’яза, що спровокували інфекції, зловживання алкоголем або наркотиками;
 • перевтома серця через високий кров’яний тиск (гіпертонію), захворювання клапана та вроджені вади серця, хвороби ендокринної системи, зокрема цукровий діабет, та патології нирок.

Хвороба може виникнути, як наслідок впливу одразу декількох факторів.

Симптоми серцевої недостатності

Підступність цієї хвороби полягає в тому, що вона може протікати абсолютно безсимптомно або ж симптоматика є невиразною та періодичною.

Хронічна серцева недостатність має наступні симптоми:

 • застій в легенях проявляється через задишку навіть при мінімальному фізичному навантаженні (наприклад, підйом сходами) або ускладнене дихання в стані спокою, іноді сухий кашель;
 • затримка води. Погіршене кровопостачання нирок провокує затримку води в організмі. Зовнішньо це проявляється набряками щиколоток, ніг, живота, загальним збільшенням ваги тіла. Також симптомами можуть бути часті позиви в туалет у нічний час,нудота та втрата апетиту;
 • запаморочення, втома і слабкість. Постійне відчуття втоми та слабкості спричинене недостатнім постачанням кисню до основних органів та систем організму. Нестача кисню в клітинах мозку стає причиною частих запаморочень та сплутаності думок;
 • пришвидшене або нерегулярне серцебиття. Прагнучи компенсувати дефіцит поживних речовин, серце намагається перекачувати кров максимально швидко. Це можна прослідкувати за пришвидшеним та нерівномірним пульсом.
 • Якщо ви виявили у себе один із симптомів серцевої недостатності, зверніться до кардіолога для більш точної діагностики, адже ці ознаки можуть сигналізувати і про інші захворювання серцево-судинної системи. Рекомендуємо звернутись за консультацією тадопомогою фахівців медичного центру «Ехокор».

Типи та ступені серцевої недостатності

 • при систолічній недостатності серцевий м’яз не скорочується з необхідною силою, як наслідок організмом перекачується менше багатої на кисень крові;
 • при діастолічній недостатності серце скорочується з нормальною силою, але шлуночки не розслабляються належним чином або ж є жорсткими, тому під час наповнення до серця надходить менше крові.

Для визначення типу патології використовується ехокардіографія.

Лікування захворювання

Лікування серцевої недостатності починається з коректної діагностики. Ви повинні розповісти лікарю про наявні у вас симптоми (якщо такі є).

Окрім вказаних вище причин появи захворювання – ішемічна хвороба серця, стенокардія та інші, повідомте кардіолога про шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю чи наркотичну залежність. Має значення навіть той факт, що ви зрідка вживаєте спиртне. Кожна дрібниця важлива для встановлення правильного діагнозу.

Для більш ефективного лікування серцевої недостатності може призначатись загальний аналіз крові, зокрема наявність або відсутність анемії (недостатня насиченість крові киснем).

Також лікарі центру «Ехокор» часто призначають рентген грудної клітки, що дозволяє діагностувати застійну пневмонію, що є частим супутником серцевої недостатності.

Рух та структуру серця допоможе визначити ехокардіографія, а його електричні імпульси – електрокардіограма.

Звертайтесь про допомогу до кардіологів медичного центру «Ехокор» у Львові. Ми завжди раді допомогти вашому серцю.