Лікування ендометріозу

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Гінекологічний огляд600 грн.
Тест на вагітність100 грн.
Забір мазка на флору100 грн.
Забір мазка на цитологію100 грн.
Консультація гінеколога900 грн.
Вторинна консультація вузького спеціаліста700 грн.

Ендометріоз діагностується у 10-12% жінок репродуктивного віку. У 25-50% випадків ця патологія є основною причиною безпліддя у жінок.

Ендометріоз – це стан, при якому тканина, що вкриває внутрішню поверхню матки (ендометрій) починає формуватися за її межами: на яєчниках, маткових трубах, зовнішній стороні матки та інших органах малого таза. На початку менструального циклу позаматковий ендометрій може кровоточити, але на відміну від норми, крововиділення не можуть вивестись назовні природним шляхом. Це призводить до розвитку запального процесу в зоні малого таза та порушення репродуктивних можливостей жінки у майбутньому.

Залежно від локалізації ураження найчастіше виділяють ендометріоз тіла матки (аденоміоз), ендометріоз шийки матки, яєчників, маткових труб (ретроцервікальний).

Чому виникає ендомнетріоз?

На жаль, причини ендометріозу невідомі. За однією з версій невелика кількість менструальної крові разом з клітинами ендометрію можуть потрапляти до черевної порожнини під час критичних днів. У нормі імунна система швидко знешкоджує їх, але якщо імунітет слабкий, клітини ендометрію можуть розростатись на поверхні інших органів.

Також серед основних факторів розвитку патології лікарі-гінекологи називають спадковість, гормональний дисбаланс, несприятливу екологічну ситуацію, тривале перебування в стані дистресу, ранній початок менструацій та занадто короткий менструальний цикл.

Ендометріоз – це рак? Ні, це доброякісне розростання внутрішньої оболонки матки, воно не належить до онкологічних змін, однак не пролікована патологія збільшує ризик розвитку раку у майбутньому.

Основні симптоми ендометріозу

  1. Основним симптомом, який має насторожити жінку, є надзвичайно болючі та рясні менструації (дисменорея). Як правило, жінки звертаються до гінеколога зі скаргами на сильний тянучий біль внизу живота, який виникає в другій половині циклу або безпосередньо перед початком критичних днів та суттєво посилюється на 2-3 день менструації.
  2. Невеликі кров’янисті виділення можуть виникати і всередині менструального циклу (що є прямим сигналом для звернення до гінеколога).
    Біль та незначні крововиділення можуть спостерігатися під час або після статевого акту.
  3. В окремих поодиноких випадках може спостерігатись біль при сечовипусканні або дефекації з незначними домішками крові в сечі та калі.

Варто зазначити, що наявність всіх перелічених вище симптомів, не говорить про наявність ендометріозу. Для встановлення диференційного діагнозу потрібно звернутися до гінеколога та пройти необхідне обстеження!

Діагностика ендометріозу

Діагностика ендометріозу починається з первинного огляду на гінекологічному кріслі та забору всіх необхідних мазків для аналізу. Це дозволяє побачити загальну картину стану репродуктивної системи, наявність чи відсутність запального процесу.

УЗД органів малого таза дозволяє виявити області розростання патологічного ендометрію на поверхні яєчників чи матки. Також ультразвукова діагностика дозволяє виявити наявність чи відсутність спайок в зоні малого таза.

МРТ – магнітно-резонансна томографія найчастіше потрібна для встановлення диференційного діагнозу та для виявлення вогнищ ендометріозу в кишківнику, сечовому міхурі та інших органах поза межами тазової області (призначається у випадках, коли є підозра, що патологічний процес поширився за межі репродуктивної системи).

Чи можна вилікувати ендометріоз?

Лікування ендометріозу – це складний, комплексний та тривалий процес, який потребує спільних зусиль з боку пацієнтки та лікаря. На сьогодні захворювання не усувається повністю, однак при правильно підібраній терапії можна зупинити його прогресування, досягти стійкої ремісії та уникнути таких важких ускладнень як кісти яєчника чи безпліддя.

Умовно лікування можна поділити на медикаментозне та хірургічне.

Медикаментозне лікування ендометріозу найчастіше направлено на зняття больового синдрому та інших неприємних проявів патологічного процесу. А також для зупинення або сповільнення розростання патологічних тканин. До основних препаратів, що використовуються в медикаментозній терапії належать:

  • нестероїдні протизапальні, знеболювальні препарати;
  • гормональні препарати, що містять в собі прогестерон, агоністи гонадотропін рилізінг гормону;
  • в комплексному лікуванні можуть застосовуватись оральні контрацептиви комбінованого типу.

Важливо зазначити, що подібні препарати може призначити лише лікар-гінеколог після проходження всебічної діагностики.

Хірургічне лікування ендометріозу має на меті видалення осередків патологічного ендометрію, а також можливих спайок тканин, які утворились внаслідок запального процесу і можуть впливати на репродуктивну функцію.

Для оперативного втручання в сучасній медицині використовується:

  • гістероскопія (для підтвердження діагнозу, взяття зразків для дослідження, а також видалення невеликих вогнищ ендометріозу на тілі матки);
  • лапароскопія – малотравматичний спосіб видалення ендометрію поза маткою (яєчники, сечовий міхур, кишківник). Дана методика використовується для усунення непрохідності маткових труб та видалення кісти яєчника зі збереженням самого органу.

Ендометріоз та вагітність

Чим загрожує ендометріоз? Патологічне розростання ендометрію одночасно порушує процес виходу зрілої яйцеклітини, рухову функцію маткових труб та є причиною утворення спайок. Через непрохідність фаллопієвих труб, дозріла яйцеклітина не може потрапити в порожнину матки. Це призводить до трубного безпліддя і може стати причиною позаматкової вагітності, яка вимагатиме термінової операції. Тож одним основних завдань хірургічного втручання є відновлення прохідності маткових труб. Паралельно застосовується гормональна терапія, що допомагає нормалізувати роботу яєчників та процес дозрівання фолікулів. Як, правило комплексний підхід дає позитивний результат і дозволяє відновити репродуктивну функцію.

Крім того, якщо вагітність вже настала, жінка має перебувати під постійним контролем лікаря-гінеколога, адже розвиток ендометріозу збільшує ризик викидня на ранніх термінах або ж передчасних пологів. Однак ці ризики можна зменшити постійним моніторингом стану вагітної та дотриманням рекомендацій лікаря.

Профілактика ендометріозу

Найкращою профілактикою будь-яких гінекологічних захворювань є регулярні профілактичні огляди у лікаря-гінеколога (раз на 6 місяців) це дозволить помітити патологію на ранній стадії та усунути її без серйозних наслідків у майбутньому.

Варто звертатись до лікаря при будь-якому навіть незначному дискомфорті під час менструацій чи після статевого акту.

Вчасно проліковувати всі запальні процеси органів малого таза, а також захворювання, що передаються статевим шляхом.

Консультуватись з лікарем щодо правильного підбору внутрішньоматкової та гормональної контрацепції.

Записатись на консультацію та первинний огляд до гінеколога можна у медичному центрі «Ехокор» у Львові. Ми гарантуємо конфіденційність та комфортні умови, делікатний огляд та кваліфіковану допомогу у розв’язанні ваших проблем. Записатись можна за контактними номерами телефонів. Звертайтеся.

Рейтинг

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

    Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.