Лікування гіпертонії

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Електрокардіограма (ЕКГ) без трактування результату250 грн.
Електрокардіограма (ЕКГ) з трактуванням результату300 грн.
Велоергометрія900 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -1 доба850 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -2 доби1400 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -3 доби1850 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) 4 доби2400 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) 5 діб3900 грн.
Добовий моніторинг АТ600 грн.
Кардіологічний пакет №1 консультація, електрокардіограма, ехокардіограма1600 грн.
Кардіологічний пакет №2 консультація, електрокардіограма950 грн.
Консультація кардіолога800 грн.
Виїзна консультація кардіолога2500 грн.

Що ж таке гіпертонія? Гіпертонія або артеріальна гіпертензія – це стан організму людини, при якому спостерігається високий кров’яний тиск. Хворобу діагностують при стабільно високому артеріальному тиску:

 •       понад 140 мм рт. ст. (систолічний АТ);
 •       понад 90 мм рт. ст. (діастолічний АТ).

При нормі 120/80 мм рт. ст.

Чим вищий показник кров’яного тиску, тим складніше працювати вашому серцю. Якщо тиск крові дуже високий, це може пошкодити кровоносні судини і серцевий м’яз та спровокувати розвиток низки небезпечних захворювань серцево-судинної системи, включно з серцевою недостатністю та інфарктом міокарда.

Симптоми гіпертонії

Основна небезпека гіпертонії полягає в тому, що досить часто вона не має видимих ознак, а високі показники артеріального тиску діагностуються під час планового медогляду.

Характерними симптомами артеріальної гіпертензії є:

 • головний біль та відчуття тиску в потилиці;
 • запаморочення, поява білих мушок та плям перед очима;
 • біль у грудях, в області серця;
 • прискорене серцебиття, не спровоковане хвилюванням чи фізичними навантаженнями;
 • шум у вухах;
 • нестача кисню.

Також додатковими ознаками можуть бути:

 • роздратованість;
 • загальна слабкість;
 • сонливість.

Оскільки інтенсивність симптомів гіпертонії наростає поступово і серед них не можна виділити ознаку притаманну лише цьому захворюванню, досить часто патологію діагностують на пізніх стадіях, коли наявні супутні хвороби серця та судин.

Тому, якщо Ви помітили у себе ознаки підвищеного кров’яного тиску — не варто зволікати, зверніться до лікаря та пройдіть комплексне обстеження організму у кваліфікованих спеціалістів.

Перша допомога при гіпертонічному кризі

Окремо варто згадати гіпертонічний криз – це стан, коли артеріальний тиск підвищується різко. Симптомами гіпертонічного кризу є сильний головний біль, гудіння або шипіння у вухах, білі плями перед очима, нудота та блювання, яке не приносить полегшення.

При появі перших симптомів дуже важливо правильно і швидко надати невідкладну допомогу до приїзду лікаря.

Алгоритм дій

 • спробуйте максимально усунути всі подразники, хворий має перебувати у стані спокою;
 • забезпечте максимальний доступ кисню: відкрийте вікно чи кватирку, зніміть з хворого тісний одяг;
 • пам’ятайте, що під час гіпертонічного кризу хворому не можна робити різких рухів чи прикладати будь-які інші фізичні зусилля;
 • якщо це не перший напад, необхідно дати хворому прописані лікарем препарати, в іншому випадку – негайно викликайте швидку допомогу;
 • по можливості до приїзду лікаря фіксуйте показники артеріального тиску кожні 15 хвилин.

Всім хворим з гіпертонією потрібно сформувати індивідуальну аптечку першої допомоги при гіпертонічному кризі та завжди мати її при собі.

Стадії гіпертонії

Гіпертонія має три стадії розвитку:

Гіпертонічна хвороба 1 ступеня характеризується періодичним підвищенням АТ, який досить легко нормалізувати. Показники в середньому коливаються в межах 140-170/90-100. Пацієнти скаржаться на головний біль та безсоння, однак, досить часто не надають значення цим симптомам, а причину їхньої появи шукають в іншому.

Гіпертонічна хвороба 2 ступеня – підвищення тиску стає регулярним в межах 170-200/105-110. Суттєво зростає ризик появи гіпертонічного кризу, спровокованого фізичними навантаженнями, стресом.

Гіпертонічна хвороба 3 ступеня – окрім регулярного підвищення тиску вище позначки  200-230/115-120, спостерігаються патологічні зміни судин.

Причини гіпертонії

У 95% випадків причиною високого артеріального тиску є первинна (есенціальна) гіпертонія і лише у 5% – вторинна гіпертонічна хвороба, тобто захворювання, яке виникає як ускладнення іншої хвороби, наприклад, захворювання нирок.

Однією з ключових причин артеріальної гіпертензії може бути спадковість.

До факторів ризику, які можуть спровокувати розвиток гіпертонії належать:

 • гіподинамія – порушення функцій організму, спричинене зниженням або обмеженням рухової активності. Саме гіподинамія серйозно впливає на серцево-судинну систему, через неї знижується тонус судин та слабшає сила скорочень серця, що провокує хворобу;
 • постійне розумове перенапруження, саме тому важливо давати собі час на перепочинок;
 • хвороби нирок;
 • надмірна вага, незбалансована дієта;
 • стрес;
 • шкідливі звички – вживання алкоголю та куріння, зловживання цукром, сіллю та кавою;
 • черепно-мозкові травми у минулому;

Лікування гіпертонії

Перший крок на шляху до кваліфікованого лікування артеріальної гіпертензії – це відвідування лікаря. У медичному центрі «Ехокор» досвідчений кардіолог виміряє ваш артеріальний тиск. Це потрібно зробити кілька разів з інтервалом у декілька хвилин, щоб отримати максимально достовірні результати. У разі, якщо показники АТ будуть високими, лікар, з урахуванням наявних симптомів, призначить додаткове обстеження зокрема:

 • ЕКГ, Ехо-кардіограма (УЗД серця);
 • УЗД, МРТ, КТ різних органів;
 • огляд очного дна;
 • біохімічний та клінічний аналізи крові, сечі.

Передусім варто розуміти, що гіпертонічна хвороба – це хронічне захворювання, яке потребує постійного контролю та корекції схеми лікування, прийому препаратів та їх дозування. Загалом лікування артеріальної гіпертензії передбачає два напрямки – нормалізацію артеріального тиску та усунення негативних наслідків від його підвищення.

Терапія передбачає не лише прийом сучасних препаратів для лікування гіпертонії, а й корегування способу життя, який знизить ризик розвитку гіпертонічного кризу до мінімуму.

Кардіологи медичного центру «Ехокор» рекомендують:

 •       переглянути свій раціон та виключити з нього гострі та солоні продукти (включно з «прихованими» солями, яких дуже багато в копченостях, маринадах, ковбасах);
 •       відмовитись від кави та інших продуктів, що містять кофеїн;
 •       дієта при гіпертонії також передбачає вживання продуктів, багатих на калій (крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень);
 •       стежити за масою тіла (надмірна вага створює додаткові навантаження на серце та судини);
 •       почати займатись спортом (можна робити це без фанатизму, звичайної зарядки щоранку буде цілком достатньо);
 •       відмовитись від куріння (це вкрай важлива умова, адже нікотин впливає на стан судин);
 •       по можливості уникати стресових ситуацій (частіше бувайте на свіжому повітрі).

Щоб не пропустити початок артеріальної гіпертензії, необхідно уважніше ставитися до свого здоров’я і вимірювати артеріальний тиск не рідше двох разів на місяць усім людям після 50 років.

Варто усвідомлювати, що важкість протікання захворювання та його ускладнення напряму залежать від того, наскільки вчасно ви звернетеся до лікаря. Головне завдання – виявити захворювання на тій стадії, коли ще можна зарадити розвитку ускладнень та усунути можливі наслідки.

Якщо ви помітили у себе симптоми перелічені в статті або просто хочете переконатись, що з вашим серцем та судинами все гаразд, запишіться на консультацію до лікаря-кардіолога медичного центру «Ехокор» у Львові.

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта забезпечить надійне лікування та зменшить ризик серцевого нападу, інсульту, серцевої недостатності або ж пошкодження нирок чи очей. Якщо якогось з перелічених чинників Вам уже не вдалось уникнути, спеціалісти допоможуть зробити наслідки пошкодження менш важкими. Звертайтеся, ми завжди готові допомогти.

5/5 – (2 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Доброго дня! У мене пришвидшене сердцебиття і підіймається тиск кожного дня, п’ю ліки корвалмент, кратал, атф-лонг, анаприлін. Допомогає лише на пару годин. Що це може бути і чим лікуватися?
Добрий день. Серед перерахованих Вами ліків немає жодних, які здатні тривало контролювати артеріальний тиск та серцебиття, а деякі з них можуть нашкодити у випадку неконтрольованого вживання. Рекомендовано негайно звернутися до лікаря-кардіолога.
Доброго вечора . Виникло таке питання . Моєму хлопцеві 23 роки . Спостерігаю у нього часто гіпертензію , коли у нього починається гіпертензія він дуже важко це переносить , починається паніка , це зазвичай трапляється за кермом і кермували він може. Важке та часте дихання , тошнота , головний біль . Пояснює що у нього страх що все може закінчитись летально тому така паніка (так себе накручує). Порадьте які методи діагностики і яких спеціалістів варто відвідати . Дякую за відповідь !
Добрий день. З Ваших слів складається враження, що маємо справу з панічними атаками. Рекомендовано консультація психотерапевта або лікаря-невролога, оскільки лікування гіпертонічної хвороби буде малоефективним при нестабільному емоційному стані.
Скаче тиск на зміну погоди піднімається на вечір таблетки від тиску мало помогають.
Добрий день, ймовірно у Вас невірно підібрана антигіпертензивна терапія, або помінялася клінічна картина (Ваш стан) і попередні ліки втратили ефективність. Необхідно звернутися до лікаря-кардіолога для корекції лікування.

Задайте ваше питання

Задати питання лікарю

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

  Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.