Серцева недостатність

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Електрокардіограма (ЕКГ) без трактування результату250 грн.
Електрокардіограма (ЕКГ) з трактуванням результату300 грн.
Велоергометрія900 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -1 доба850 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -2 доби1400 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -3 доби1850 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) 4 доби2400 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) 5 діб3900 грн.
Добовий моніторинг АТ600 грн.
Кардіологічний пакет №1 консультація, електрокардіограма, ехокардіограма1600 грн.
Кардіологічний пакет №2 консультація, електрокардіограма950 грн.
Консультація кардіолога800 грн.
Виїзна консультація кардіолога2500 грн.

Стресостійкість у сучасному світі величезна розкіш. Постійні домашні клопоти, проблеми на роботі, сварки з близькими підточують наші нерви і негативно позначаються на роботі всього організму. Однією з перших страждає серцево-судинна система. В сучасному світі поширеним діагнозом стала “хронічна серцева недостатність” або ж “застійна серцева недостатність”

Багато хто панікує, почувши цей діагноз, адже помилково асоціює його з зупинкою серця. Насправді вчасно виявлена і пролікована хвороба зовсім не ускладнюватиме Вам життя.

Якщо ви відчуваєте, що ваше серце все частіше дає збій, незайвим буде проконсультуватись у кардіолога. Кваліфіковану консультацію Ви завжди можете отримати у медичному центрі «Ехокор».

Що таке серцева недостатність?

Серцева недостатність – це патологічний стан, при якому серце працює недостатньо потужно та ефективно для забезпечення нормальної роботи організму. Іншими словами, воно не прокачує кров з потрібною швидкістю і силою, через це до клітин та органів потрапляє менше кисню та поживних речовин. До того ж такий патологічний процес провокує перевантаження самого серця, яке і так ослаблене.

Намагання організму покращити кровопостачання призводить до збільшення кількості серцевих скорочень та поступового ослаблення стінок серцевого м’яза.

Тіло на такі дії реагує по-своєму: намагається затримувати рідину та натрій в середині організму, тим самим перевантажуючи його. Ззовні це проявляється через набряки в руках, ногах, щиколотках, ступнях, легенях або інших органах. Такий систематичний збій має назву хронічна серцева недостатність.

Причини серцевої недостатності

Спричинити синдром серцевої недостатності можуть декілька несприятливих факторів:

  • ішемічна хвороба серця – це патологічний стан артерій, які відповідають за постачання крові до серця. Якщо ці артерії сильно звужені або закупорені, серце відчуває брак кисню та поживних речовин;
  • серцевий напад (гостру серцеву недостатність) провокує раптове закупорення коронарної артерії. В результаті зупиняється потік крові і весь серцевий м’яз або його частина лишається без кисню. Наслідком серцевого нападу може стати серйозне пошкодження серцевого м’яза;
  • кардіоміопатія – це ураження серцевого м’яза, що спровокували інфекції, зловживання алкоголем або наркотиками;
  • перевтома серця через високий кров’яний тиск (гіпертонію), захворювання клапана та вроджені вади серця, хвороби ендокринної системи, зокрема цукровий діабет, та патології нирок.

Хвороба може виникнути, як наслідок впливу одразу декількох факторів.

Симптоми серцевої недостатності

Підступність цієї хвороби полягає в тому, що вона може протікати абсолютно безсимптомно або ж симптоматика є невиразною та періодичною.

Ознаки хронічної серцевої недостатності наступні:

  • застій в легенях проявляється через задишку навіть при мінімальному фізичному навантаженні (наприклад, підйом сходами) або ускладнене дихання в стані спокою, іноді сухий кашель;
  • затримка води. Погіршене кровопостачання нирок провокує затримку води в організмі. Зовнішньо це проявляється набряками щиколоток, ніг, живота, загальним збільшенням ваги тіла. Також симптомами можуть бути часті позиви в туалет у нічний час, нудота та втрата апетиту;
  • запаморочення, втома і слабкість. Постійне відчуття втоми та слабкості спричинене недостатнім постачанням кисню до основних органів та систем організму. Нестача кисню в клітинах мозку стає причиною частих запаморочень та сплутаності думок;
  • пришвидшене або нерегулярне серцебиття. Прагнучи компенсувати дефіцит поживних речовин, серце намагається перекачувати кров максимально швидко. Це можна прослідкувати за пришвидшеним та нерівномірним пульсом.

Якщо ви виявили у себе одну з перерахованих ознак, зверніться до кардіолога для більш точної діагностики, адже ці симптоми можуть сигналізувати і про інші захворювання серцево-судинної системи. Рекомендуємо звернутись за консультацією та допомогою фахівців медичного центру «Ехокор».

Види серцевої недостатності

  1. при систолічній недостатності серцевий м’яз не скорочується з необхідною силою, як наслідок організмом перекачується менше багатої на кисень крові;
  2. при діастолічній недостатності (зі збереженою фракцією викиду лівого шлуночка) серце скорочується з нормальною силою, але шлуночки не розслабляються належним чином або ж є жорсткими, тому під час наповнення до серця надходить менше крові.

Існує ще одна класифікація серцевої недостатності за характером перебігу:

  1. лівошлуночкова недостатність, характеризується застоєм крові у малому колі кровообігу;
  2. правошлуночкова серцева недостатність, свідчить про застій крові у великому колі кровообігу;
  3. тотальна недостатність, передбачає порушення циркуляції крові в обох колах кровоносної системи.

Серцева недостатність: стадії

Дана хвороба проходить кілька послідовних етапів розвитку. Найбільш поширеною є класифікація за Стражеском та Василенком: 

І ступінь – порушення в роботі серця спостерігаються лише під час інтенсивних фізичних навантажень і повністю зникають у стані спокою. Однією з ознак початку розвитку захворювання, на яку рідко звертають належну увагу, є хронічна втома без об’єктивних на те причин.

ІІА ступінь – ускладнене дихання та пришвидшений пульс виникають навіть при невеликих навантаженнях, наприклад, прибирання у квартирі. На цій стадії, як додаткові симптоми, з’являються сухий кашель та набряки ніг.

ІІБ ступінь – задишка при серцевій недостатності на цій стадії – це один з основних симптомів. Вона зберігається навіть в стані спокою. Крім того, посилюються набряки ніг, живота. Кашель стає інтенсивнішим, що може свідчити про набряк легень.

ІІІ ступінь – спостерігаються патологічні, часто незворотні зміни у роботі всіх органів та систем, спричинені нестачею кисню.

Також є ряд інших класифікацій цього захворювання, які постійно вдосконалюються та доповнюються.

Як правило, пацієнти звертаються до лікаря на ІІА стадії розвитку хвороби, коли спостерігається значне погіршення самопочуття та знижується загальна якість життя. Виявити захворювання на більш ранній стадії допоможуть щорічні профілактичні огляди терапевта.

Ускладнення від хронічної серцевої недостатності

Оскільки від кисневого голодування страждають всі органи та системи організму, хронічна СН стає причиною розвитку цілої низки супутніх патологій. Серед них виділяють:

  • гостру лівошлуночкову недостатність (кардіогенний шок);
  • порушення серцевих ритмів (аритмії);
  • набряки ніг, у тяжких випадках – набряк черевної порожнини;
  • системні порушення у роботі нирок та печінки;
  • набряк легень;
  • порушення процесу згортання крові (кров стає надто густою);
  • синюшність шкірних покривів;
  • нічне апное.

Діагностика серцевої недостатності

Лікування серцевої недостатності починається з коректної діагностики. Ви повинні розповісти лікарю про наявні у вас симптоми (якщо такі є). Повідомте кардіолога про шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю чи наркотичну залежність. Має значення навіть той факт, що ви зрідка вживаєте спиртне. Кожна дрібниця важлива для встановлення правильного діагнозу.

Для більш ефективного лікування серцевої недостатності може призначатись загальний аналіз крові для визначення наявності або відсутності анемії (слабкої насиченості крові киснем).

Також лікарі центру «Ехокор» часто призначають  рентген органів грудної клітки, який дозволяє діагностувати застійну пневмонію, що є частим супутником СН.

Скоротливу здатність (фракцію викиду) лівого та правого шлуночків та структуру серця допоможе визначити ехокардіографія, а його електричні імпульси – електрокардіограма.

На ранніх стадіях, коли немає явних ознак серцевої недостатності, але лікар має підозру щодо цієї патології, може бути призначений специфічний аналіз крові, а саме натрійуретичний пептид (Nt-ProBNP). Цей показник є дуже чутливий на ранніх стадіях розвитку захворювання, коли інші клінічні ознаки є ще нечітко виражені. 

Якщо недостатність кровообігу була виявлена на пізніх стадіях додатково може призначатись:

  • УЗД нирок та печінки;
  • доплерографія судин.

Лікування серцевої недостатності

Слід розуміти, що серцева недостатність є досить серйозною патологією, яка суттєво погіршує якість життя та зменшує його тривалість.

Чи виліковується серцева недостатність? Лікування хронічної серцевої недостатності має три вектори:

  1.   Знаходження першопричини виникнення недостатнього кровообігу та її усунення;
  2.   Усунення негативних наслідків застійної серцевої недостатності та нормалізація загального стану організму.
  3. Покращення якості та тривалості життя.

Як правило, ліки від серцевої недостатності спрямовані на нормалізацію артеріального тиску, усунення набряків, виведення зайвої рідини з організму. Останні декілька років, в сучасній медицині з’явилось декілька нових та ефективних препаратів, які суттєво покращують якість життя пацієнта та подовжують його тривалість. Однак, терапія завжди індивідуальна та направлена на запобігання ускладненням та запобіганню прогресуванню захворювання. При правильно підібраній схемі лікування пацієнтів вдається повернути до повноцінного життя.

Однак окрім медикаментозного лікування серцевої недостатності, важливою є зміна щоденних звичок пацієнта:

  • відмова від шкідливих звичок (куріння, вживання спиртних напоїв);
  • обмеження споживання жирної, смаженої, копченої, солоної їжі;
  • обмежене вживання рідини;
  • виконання лікувальної фізкультури або щоденна фізична активність;
  • контроль ваги тіла;
  • своєчасне лікування хронічних захворювань, що можуть вплинути на роботу серця та стан судин.

Звертайтесь про допомогу до кардіологів медичного центру «Ехокор» у Львові. Ми завжди раді допомогти вашому серцю. Записатись на прийом можна за контактними номерами телефонів вказаними на сайті.

5/5 – (1 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

    Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.