Стенокардія

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Електрокардіограма (ЕКГ) без трактування результату250 грн.
Електрокардіограма (ЕКГ) з трактуванням результату350 грн.
Комп’ютерна пульсоксиметрія1950 грн.
Велоергометрія1100 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -1 доба950 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -2 доби1600 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) -3 доби1950 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) 4 доби2550 грн.
Добове моніторування ЕКГ з трактуванням результату (холтер) 5 діб4400 грн.
Добовий моніторинг АТ 1 доба/2 доби700/1200 грн.
Кардіологічний пакет №1 консультація, електрокардіограма, ехокардіограма1850 грн.
Кардіологічний пакет №2 консультація, електрокардіограма1100 грн.
Консультація кардіолога900 грн.
Виїзна консультація кардіолога2500 грн.

Що таке стенокардія? Стенокардія – це термін, що описує біль у грудях, викликаний ішемією міокарда. Цей стан виникає через нестачу кисню у серцевому м’язі та найчастіше є результатом атеросклерозу коронарних судин. Назва захворювання походить від грецьких слів «stenos» і «kardia», що дослівно перекладається як «звуження або здавлювання серця». В народі хвороба більш відома як «грудна жаба».

Захворювання вражає чоловіків та жінок середнього та старшого віку, хоча за статистикою хворіють частіше чоловіки після 60 років. На жаль, останні роки ця хвороба значно “омолодилась” та вже не рідко зустрічається у молодих людей віком 30+

Класифікація стенокардії

Виділяють наступні типи стенокардії

Стабільна стенокардія напруги характеризується регулярними спазматичними нападами болю в стресових ситуаціях та після значних фізичних навантажень. Є найбільш типовою формою даної хвороби. Своєю чергою поділяється на класи.

Прогресуюча або нестабільна стенокардія – це стан, що вирізняється раптовими нападами болю, навіть у стані спокою, та сильним болем за грудиною. Даний тип хвороби вимагає негайної госпіталізації оскільки може стати причиною розвитку інфаркту міокарда.

Варіантна або вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала) найчастіше виникає в нічний час та може бути викликана спазмом коронарної артерії. Це досить рідкісне захворювання, що може бути відстежене на ЕКГ.

Слід зауважити, що класифікація періодично переглядається і може змінюватися.

Симптоми стенокардії

Характерними симптомами стенокардії є болі частіше стискаючого або пекучого характеру в області серця та за грудиною різної інтенсивності та тривалості. Як правило, напад може виникати при фізичному, рідше емоційному навантаженні, під впливом стресу та інших подразників. 

Особливості больового синдрому під час нападу стенокардії:

  • стискаючі болі у грудній клітці, які переважно локалізуються за грудиною і можуть віддавати в ліву руку, шию, нижню щелепу, верхню третину живота або спину. Причому, найчастіше з лівого боку;
  • больові відчуття рідко бувають тривалими (понад 15 хвилин), як правило, поволі зменшуються при припиненні навантаження
  • больовий синдром добре піддається впливу медикаментозних препаратів, зокрема нітрогліцерину.

Поширені ознаки стенокардії, окрім болю:

  • прискорений або нерегулярний ритм серця;
  • задуха;
  • хвороблива блідість шкіри;
  • рясний холодний піт;
  •  відчуття приреченості та страх смерті.

Важливо пам’ятати, що схожі симптоми виникають і при інфаркті міокарда!

Серйозним ускладненням хвороби може стати інфаркт міокарда. Особливо, якщо це прогресуюча стенокардія.

Також слід пам’ятати, що симптоми можуть відрізнятися від перелічених вище, адже ми описали найбільш типову симптоматику. Лише лікар зможе правильно трактувати скарги.

Невідкладна допомога при нападі стенокардії

Щоб зняти приступ стенокардії потрібно виконати кілька простих дій:

  • припинити фізичне чи емоційне навантаження
  • дати хворому заспокійливе та по можливості всадовити в зручне положення із доступом свіжого повітря;
  • покласти під язик нітрогліцерин (врахуйте, що нітрогліцерин не можна приймати людям з низьким тиском і він може викликати різкий головний біль голови та знизити тиск, тому якщо немає впевненості, що це стенокардія – краще уникнути вживання цього препарату);
  • викликати лікаря.

Стенокардія при вагітності

На щастя зустрічається вкрай рідко.

Стенокардія під час вагітності небезпечна і для матері, і для дитини. Вона може стати причиною таких серйозних ускладнень, як гіпоксія плоду, прееклампсія, затримка розвитку плоду та серцева недостатність у матері.

Варто врахувати, що з часом напади можуть стати частішими та більш інтенсивними. Це пов’язано зі збільшенням навантаження на організм вагітної та необхідністю додаткового кисневого забезпечення майбутньої дитини.

У разі нападу необхідно одразу викликати лікаря.

Стенокардія у дітей

Ниючий біль у серці у підлітковому віці, який батьки сприймають за ознаки стенокардії, часто пов’язаний з гормональною перебудовою організму та не несе небезпеки. Якщо напади болю стають частими або слабкий біль супроводжує дитину постійно, варто звернутись до кардіолога та пройти додаткове обстеження.

Зустрічається рідко, як правило, є наслідком вродженої патології.

Причини стенокардії

Стенокардія одночасно є захворюванням, тобто формою ішемічної хвороби серця, і клінічним синдромом.

У першому випадку найбільш частою причиною стенокардії служить атеросклероз коронарних артерій, що призводить до значного звуження їх просвіту та неможливості нормального кровопостачання міокарда. Атеросклеротичні бляшки, розростаючись, закривають собою значну частину просвіту судини. В момент виконання фізичних вправ чи переживання стресу кровообіг прискорюється. У місці розташування атеросклеротичної бляшки, кров не може нормально циркулювати, відповідно міокард не доотримує кисень, що провокує напад стенокардії.

Небезпеку становить також необтуруючий тромб, що в комплексі з атеросклеротичною бляшкою, яка розростається, призводять до сильного звуження судин. У результаті напади стенокардії частішають.

До причин розвитку стенокардії також належать:

  • Артеріальна гіпертензія;
  • Спазм коронарних артерій;
  • Аритмія і тахікардія;
  • Анатомічні патології серця та судин;
  • Психологічний стрес, що включає переляк та сильне горе. У такому випадку найчастіше розвивається стенокардія напруги.

До факторів, що підвищують ризик розвитку захворювання належать:

  • цукровий діабет;
  • надмірний рівень холестерину в крові;
  • куріння;
  • високий артеріальний тиск (гіпертонічна хвороба);
  • спадковість, зокрема наявність в анамнезі ішемічної хвороби серця;
  • вік (після 60 років ризик суттєво зростає).

Діагностика стенокардії

На початку проводиться обстеження пацієнта для виявлення причин нападів стенокардії. Ця безболісна та ефективна процедура допоможе за короткий термін визначити причини нездужання та підібрати ефективне лікування.

Спочатку лікар-кардіолог проводить огляд пацієнта, вивчає скарги та історію хвороби. Після цього призначає лабораторні аналізи та інструментальні обстеження.

Для діагностики стенокардії можуть призначити:

  • загальний біохімічний аналіз крові, а також визначення рівня цукру, холестерину;
  • електрокардіограма (ЕКГ);
  • 24-годинне холтер моніторування (ЕКГ);
  • ехокардіографія (УЗД) серця;
  • рентген-дослідження з контрастом (коронографія);
  • велоергометрія (електрокардіографія під навантаженням)

Одним з ключових етапів діагностики стенокардії є проведення велоергометрії  – це оцінка роботи серця у стані спокою та за умови фізичного навантаження. 

Доцільність того чи іншого дослідження визначає лікар-кардіолог індивідуально залежно від клінічної картини хвороби.

Чи виліковується стенокардія?

Лікування стенокардії може бути консервативним та інвазивним. Вибір того чи іншого способу залежить від даних, які лікар отримує під час обстеження. Інвазивне лікування також поділяється на стентування та шунтування.

Дієві ліки від стенокардії включають препарати кількох груп: 

  • нітрати пролонгованої (тривалої) дії;
  • бета-адреноблокатори; 
  • антагоністи кальцію;
  • антитромобоцитарні препарати;
  • метаболічні препарати

Якщо говорити про лікування без застосування медикаментів, то основний акцент робиться на дотриманні спеціальної дієти, униканні значних навантажень, стресів. Проте це можливо лише на початкових стадіях хвороби.

Хірургічне лікування стенокардії найчастіше передбачає реваскуляризацію міокарда, основним завданням якого є відновлення нормального кровопостачання серцевого м’яза. Серед методів хірургічного втручання також можна назвати балонну ангіопластику, імплантацію коронарного стента зі спеціальним покриттям і аортокоронарне шунтування.

Контроль за станом пацієнта , його серцево-судинної системи та діагностика здійснюється за допомогою сучасної апаратури медичного центру «Ехокор», що дозволяє в короткий термін отримати результати та вчасно відреагувати на мінімальні зміни.

Профілактика стенокардії

Життя зі стенокардією може бути абсолютно повноцінним, головне слідувати за своїм харчуванням та щоденним побутом. До основних методів профілактики хвороби та її загострень належать:

  • збалансоване харчування, збагачене вітамінами та клітковиною, а також з мінімальною кількістю тваринних жирів та простих цукрів.
  • контроль маси тіла;
  • відмова від куріння;
  • регулярні заняття спортом (попередньо узгоджені з кардіологом);
  • контроль артеріального тиску;
  • уникання стресів.

Стенокардія – небезпечний стан, що при невідповідному лікуванні та нехтуванні симптомами, може призвести до вкрай важких наслідків. Щоб цього не сталось, треба звернутись до спеціалістів одразу, як Ви помітили порушення в роботі свого серця. Подзвоніть нам за контактними номерами телефонів. Сучасний багатопрофільний медичний центр «Ехокор» у Львові позбавить від нападів стенокардії та поверне радість життя зі здоровим серцем.

5/5 – (1 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

    Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.