Що таке неврит? Невропатія або неврит – це термін, який використовують для узагальнення групи запальних та дегенеративно-дистрофічних змін периферичних нервів, що виникають внаслідок різноманітних чинників.
Залежно від локалізації та типу ураження виділяють наступні типи патології:
- невропатія ліктьового нерва;
- невропатія малогомілкового нерва;
- невропатія променевого нерва;
- неврит трійчастого нерва (лицьового);
- невропатія великогомілкового нерва;
- неврит сідничного нерва;
- міжреберна невропатія.
Симптоми невропатії
Симптоми невриту залежать від ураження того чи іншого периферичного нерва.
Найбільш характерними руховими симптомами невропатії є м’язова слабкість рук і ніг (ускладнене згинання та розгинання), порушення ходи (при ураженні сідничного нерва), мимовільні скорочення (сіпання) м’язів.
Симптоми, пов’язані з ураженням чутливих нервів, характеризуються болем (невралгія) в місці ураження і вздовж нерва, онімінням, сухістю шкірних покривів або гіпергідрозом, підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників (гіперестезією), відчуттям поколювання, порушенням координації рухів.
Вегетативні симптоми невриту (нейропатії) можуть включати порушення потовиділення, блідість, почервоніння або посиніння шкіри та ряд інших ознак.
Існують також специфічні симптоми, характерні для різних видів невропатії. Зокрема:
- невропатія лицевого нерва супроводжується порушенням рухів половини обличчя, наприклад, неможливість зажмурити око, що проявляється перекосом (асиметрією) обличчя людини;
- для ураження променевого нерва характерна неможливість розігнути кисть та пальці руки;
- при невриті ліктьового нерва вираженими симптомами будуть слабкість 4 та 5 пальців при згинанні та розлади чутливості в зоні іннервації;
- невропатія сідничного нерва проявляється болем вздовж ноги, порушенням рухів стопою (інколи додатково є слабкість при згинанні гомілки) та розладами чутливості в зоні іннервації.
Причини невропатії
Першопричинами дистрофічних змін нервових тканин, що призводять до діагнозу “невропатія” можуть бути:
- защемлення нерва (м’язами, зв’язками, кістковими тканинами);
- новоутворення (пухлина);
- отримана травма;
- порушення обмінних процесів (зокрема нестача вітамінів);
- судинні та інші захворювання.
Неврит може виникати, як ускладнення таких захворювань, як цукровий діабет, гіпотиреоз, ревматоїдний артрит, поліартрит, атеросклероз.
Факторами, що сприяють розвитку захворювання можуть бути хронічний алкоголізм, хвороби нирок, неповноцінне харчування (дефіцит вітамінів і мікроелементів), характер професійної діяльності, вживання деяких лікарських препаратів.
Чому важливо вчасно звернутись до лікаря?
Ураження нервів м’язів спричиняє їх поступову атрофію, а порушення іннервації внутрішніх органів — серйозні порушення в їхній роботі.
Також важливо вчасно виявити захворювання, оскільки подібні стани мають здатність дуже швидко прогресувати та поширюватись на здорові ділянки. Щоб не допустити незворотних змін та важкої дистрофії нервів, варто якомога швидше звернутись до спеціалістів. Від того, наскільки вчасно ви помітите мінімальні зміни та звернетесь до лікаря, залежить позитивний результат лікування.
Як лікувати неврит?
При невропатії лікування завжди індивідуальне, оскільки причини, що спровокували розвиток хвороби у кожного свої.
У медичному центрі «Ехокор» лікування невриту направлене на відновлення функцій периферичних нервів і усунення причин їх дистрофічних змін.
Як правило, відбувається поєднання методів місцевої (у місці ураження) та загальної терапії. При цьому основний лікувальний вплив направлений на:
- регенерацію нервових тканин і відновлення функцій ураженого нерва;
- декомпресію нерва;
- усунення запального процесу та больового синдрому.
Паралельно відбувається пошук та усунення першоджерел захворювання.
Дуже часто у лікуванні невриту використовують такі методи рефлексо- та фізіотерапії:
- акупунктура;
- акупрессура;
- мануальна терапія;
- лазеротерапія;
- електропунктура та електромасаж;
- електрофорез.
Детальніше про методи терапії, що використовуються в медичному центрі «Ехокор», зможе розповісти спеціаліст, оскільки спосіб лікування підбирають в індивідуальному порядку після обстеження та вивчення скарг в конкретному випадку. Записатись на прийом можна за контактними номерами телефонів на сайті. Звертайтеся, ми завжди готові допомогти.