Алергічний риніт

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Консультація отоларинголога, к.м.н. із ендоскопічним обстеженням носа та отоскопією800 грн.
Проміжна консультація отоларинголога, к.м.н. із контролем лікування (протягом 1 тижня від останньої консультації)600 грн.
Туалет ЛОР органів200 грн.
Знечулення/обробка ЛОР органів лікарськими засобами200 грн.
Усунення сірчаного корка з зовнішнього слухового проходу400 грн.
Продування слухових труб по Політцеру200 грн.
Забір матеріалу для цитологічного дослідження з ЛОР органів100 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (1 процедура)200 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (курс лікування 5 сеансів)600 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (курс лікування 10 сеансів)1000 грн.
Промивання аттика400 грн.
Видалення стороннього тіла з ЛОР органів І-ІІ ступеню складності (під час консультації)900 грн.
Репозиція кісток носа І-ІІ ступеню складності із передньою тампонадою2000 грн.
Хірургічна обробка ран ЛОР органів І-ІІ ступеню складності800 грн.
Тампонада носа І-ІІ ступеню складності (з введенням тампонів по типу Merocel у одну половину носа)1000 грн.
Тампонада носа І-ІІ ступеню складності (з введенням тампонів по типу Merocel у обидві половини носа)2000 грн.
Пункція паратонзилярного простору із місцевим знечуленням (під час консультації)1000 грн.
Розкриття абсцесів/фурункулів ЛОР органів (під час консультації)1000 грн.
Дренування порожнини абсцесу (гематоми) ЛОР органів після розкриття800 грн.
Ревізія (огляд, перев’язка) після розкриття абсцесу400 грн.
Накладання швів400 грн.
Зняття швів350 грн.

Алергічний риніт – це запалення слизової оболонки носа, що викликане певним алергеном. Захворювання доволі поширене і виникає в молодому віці. Воно вражає до 30% дорослого населення і близько 20% дітей. Показники захворюваності на АР – вищі у великих містах із забрудненим довкіллям. 

Симптоми алергічного риніту

Алергічний риніт триває від 4 днів до 4 тижнів. За ознаками захворювання нагадує ГРВІ. Тривале його ігнорування спричиняє розвиток бронхіальної астми. Загальні симптоми: 

 • періодичні напади чхання;
 • рідкі водянисті виділення з носа;
 • закладеність, свербіння у носі;
 • першіння, дискомфорт у горлі;
 • неприємні відчуття у вухах;
 • сльозотеча, свербіж очей;
 • загальне нездужання організму (сильна втома). 

Частина ознак алергічного риніту проявляється відразу після контакту з алергеном. Деякі з’являються лише після тривалого його впливу на людський організм. Підвищення температури, озноб для алергічного риніту не характерні. До  лікаря слід звертатися тоді, коли симптоми турбують кілька тижнів, а покращення немає. 

Як виникає алергічний риніт?

Алергічний риніт виникає через неприродну реакцію імунної системи на контакт з подразниками. Він прогресує тоді, коли алерген з’єднується з білками плазми класу IgE. Разом вони утворюють комплекс, що прикріплюється до клітин, котрі виробляють гістамін. Під дією останнього виникають перші ознаки алергічного риніту. Хвороба може бути сезонною, цілорічною. 

Сезонний алергічний риніт проявляється в період цвітіння рослин. Його спричиняють такі алергени: тополиний пух, цвіт, пилок дерев (весна), трав’яний пилок, цвітіння амброзії (літо), пилок з бур’янів (осінь) тощо. 

Цілорічний алергічний риніт триває незалежно від сезону і може бути викликаний такими алергенами: пилові кліщі, таргани, шерсть, дрібні частинки верхнього шару шкіри, слина домашніх (кіт, собака, морська свинка, миша тощо) і свійських тварин  (коні, корови тощо), пліснява, хімічні сполуки тощо. 

За тривалістю АР буває двох видів:

 • інтермітуючий (епізодичний, сезонний чи цілорічний) – неперіодичний, симптоми тривають менше 4 днів на тиждень, менше 4 тижнів підряд;
 • персистуючий (хронічний, сезонний чи цілорічний) – симптоми тривають більше 4 днів на тиждень, більше 4 тижнів підряд. 

Діагностика алергічного риніту

Первинна діагностика алергічного риніту передбачає обстеження в оториноларинголога. При легкій алергії лікар оглядає ніс, глотку, гортань, виявляє набряклість слизової, гіперемію (переповнення кров’ю судин кровоносної системи), разом із пацієнтом визначає алерген. 

Діагностика алергічного риніту відбувається за допомогою таких досліджень:

 • скарифікаційні шкірні тести з інгаляційними алергенами, що при наявності патології показують позитивний результат (швидкий, дієвий, дешевий метод обстеження);
 • передня риноскопія носа, ендоскопія (стандартний огляд носової порожнини, при якому спеціаліст виявляє набряк і зовнішні зміни у слизовій оболонці носа (вона бліда, ціанотична, іноді – гіперемована; часом з поліпами), визначає характер виділень (при хронічному алергічному риніті вони густі, в інших випадках – водянисті). 
 • риноцитограма (дослідження мазка з носової порожнини, що дає змогу простежити кількісне співвідношення лейкоцитів, лімфоцитів, макрофагів, еритроцитів, нейтрофілів, еозинофілів). Цей спосіб допомагає відрізнити алергічний від інфекційного риніту;
 • КТ носа, приносових пазух – призначається тоді, коли є підозра на запалення останніх. 

Розвиток алергічного риніту у дітей

У дітей розвиток риніту значно швидший, ніж у дорослих і має більш виражені симптоми. Таку хворобу важливо вчасно діагностувати і якомога швидше почати лікування, щоб не допустити її перетікання у хронічну форму. Що таке алергічний риніт у дітей, які його основні ознаки?

Симптоми АР у дітей наступні:

 • сильний набряк носа, закладеність (дитина постійно змушена дихати ротом);
 • хропіння під час сну;
 • першіння у горлі, що виникає через слиз (він стікає по стінках задньої частини ротової порожнини, поки дитина спить);
 • хриплість після сну;
 • постійне потирання носа, що спричинене свербінням;
 • прозорий рідкий слиз (на початковій стадії, густий – при хронічній формі);
 • часті напади чхання;
 • періодичний кашель, що виникає через дію слизу, котрий подразнює горло;
 • погіршення стану дитини після контакту з алергеном. 

Причинами появи алергічного риніту в дітей можуть бути: генетична схильність до хвороби (раніше АР було виявлено у матері чи батька), невідповідні умови проживання, супутні патології. 

Розвиток хвороби стрімкий. Уже через два тижні контакту з алергеном дитина починає кашляти, у неї знижується якість сну, починають боліти вуха, погіршується слух. У цей момент варто негайно відвідати лікаря, котрий проведе загальний огляд, назальні тести, визначить рівень імуноглобулінів IgE, призначить відповідне лікування.  

Чим лікувати алергічний риніт?

Основне правило ефективного лікування алергічного риніту – швидке виявлення алергена, мінімізація контакту з ним. Якщо проблема в пилових кліщах чи шерсті тварин, потрібне постійне вологе прибирання. 

Для усунення симптомів використовують  антигістамінні препарати від алергічного риніту. Вони можуть бути пероральні, назальні, кон’юнктивальні. У деяких випадках призначаються ліки, що допомагають при застої кровоносних судин слизових, але їх рекомендують вживати не більше 7 днів. 

Ще один ефективний метод лікування – десенсибілізація. Він полягає в тому, що пацієнту вводять щоразу більшу дозу алергена, аби виробити в нього стійкість до подразника. Десенсибілізація допомагає полегшити симптоми, але не здатна повністю усунути їх.  

Якщо у процесі лікування алергічного риніту виникають ускладнення або під час детальної діагностики лікар виявляє викривлення носової перетинки, що впливає на носові функції, призначається операція. 

Діагностувати, вчасно та швидко вилікувати інтермітуючий або персистуючий алергічний риніт у Львові можна в медичному центрі «Ехокор».  У нас якісне обладнання, досвідчені лікарі, ефективні методи лікування. Записуйтеся на обстеження за номерами телефонів, вказаними на головній сторінці сайту. Гарантуємо високий рівень обслуговування за доступною ціною. Ласкаво просимо! 

5/5 – (1 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

  Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.