Фарингіт

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Консультація отоларинголога, к.м.н. із ендоскопічним обстеженням носа та отоскопією800 грн.
Проміжна консультація отоларинголога, к.м.н. із контролем лікування (протягом 1 тижня від останньої консультації)600 грн.
Туалет ЛОР органів200 грн.
Знечулення/обробка ЛОР органів лікарськими засобами200 грн.
Усунення сірчаного корка з зовнішнього слухового проходу400 грн.
Продування слухових труб по Політцеру200 грн.
Забір матеріалу для цитологічного дослідження з ЛОР органів100 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (1 процедура)200 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (курс лікування 5 сеансів)600 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (курс лікування 10 сеансів)1000 грн.
Промивання аттика400 грн.
Видалення стороннього тіла з ЛОР органів І-ІІ ступеню складності (під час консультації)900 грн.
Репозиція кісток носа І-ІІ ступеню складності із передньою тампонадою2000 грн.
Хірургічна обробка ран ЛОР органів І-ІІ ступеню складності800 грн.
Тампонада носа І-ІІ ступеню складності (з введенням тампонів по типу Merocel у одну половину носа)1000 грн.
Тампонада носа І-ІІ ступеню складності (з введенням тампонів по типу Merocel у обидві половини носа)2000 грн.
Пункція паратонзилярного простору із місцевим знечуленням (під час консультації)1000 грн.
Розкриття абсцесів/фурункулів ЛОР органів (під час консультації)1000 грн.
Дренування порожнини абсцесу (гематоми) ЛОР органів після розкриття800 грн.
Ревізія (огляд, перев’язка) після розкриття абсцесу400 грн.
Накладання швів400 грн.
Зняття швів350 грн.

Появу болю та першіння в горлі часто помилково вважають головними ознаками застуди чи ГРВІ. Насправді це розповсюджені симптоми фарингіту, що проявляються у дітей з 6-7 років та у дорослих. Якщо своєчасно не звернутися до лікаря, хвороба, через поширення запального процесу, може перейти в хронічну форму. В результаті підвищується ризик ускладнень та розвитку супутніх захворювань: тонзиліту, отиту, ларингіту тощо. Сьогодні ми розкажемо, чим лікувати фарингіт, а також про види та причини його виникнення.

Що таке фарингіт?

В осінньо-зимовий період надзвичайно розповсюджені хвороби горла, носа, вух, що потребують лікування та профілактики. Як свідчить практика, в значної частини пацієнтів діагностується фарингіт – це запалення слизової оболонки глотки та структури її лімфоїдної тканини.

Причини та види фарингіту

На початковій стадії виникає гострий фарингіт, як наслідок впливу фізичних, хімічних чинників на слизову, а також інфекцій. При цьому слизова набуває червоного кольору, з’являються слизисто-гнійні виділення.

З часом недолікована гостра форма переходить у хронічний фарингіт, що супроводжується постійним запаленням слизової оболонки горла. При важких формах захворювання слизова може бути покрита кірками, в’язким секретом. Для перебігу хвороби характерне чергування періодів загострень і ремісії. Зазвичай, розвиток патології відбувається на тлі зниження місцевого імунітету.

Існує декілька різновидів фарингіту:

 • катаральний – без суттєвих змін структури тканин слизової;
 • гранульозний фарингіт з почервонінням задньої стінки глотки (горла), утворенням невеликих опуклостей (гранул);
 • гіпертрофічний – запалення переважно лімфоїдної тканини на задній ділянці глотки (горла), почервоніння, збільшення мигдалин та лімфовузлів;
 • атрофічний фарингіт, за якого спостерігається стоншення слизової оболонки, порушення секреторної функції, що призводить до сухості та печії;
 • гнійний – з’являється набряклість, виразки та наліт на поверхні слизової.

У більшості випадків пацієнти страждають на гострий вірусний фарингіт, що виникає під час застуди чи грипу. Зазвичай, віруси передаються повітряно-крапельним шляхом під час кашлю або чхання, контакту з хворим. Такий вид хвороби швидко минає, не викликаючи ускладнень, хоча і супроводжується відчуттям значного дискомфорту.

Крім того, збудниками захворювання можуть бути бактерії (спричиняють гонококовий чи стрептококовий фарингіт), гриби Candida. В загальному, причинами розвитку запалення слизової оболонки глотки є:

 • загальне чи місцеве переохолодження організму;
 • регулярне вживання занадто гарячої чи холодної їжі;
 • патологія порожнини носа, приносових пазух, порожнини рота,  травмування ротоглотки;
 • загальні інфекційні захворювання;
 • захворювання аутоімунного та ендокринного характеру, шлунково-кишкового тракту, алергія;
 • гіповітаміноз;
 • куріння, зловживання алкоголем;
 • негативний вплив хімікатів, радіаційного опромінення;
 • підвищена вологість або сухість повітря;
 • шкідливі умови виробництва (контакт з токсичними речовинами);
 • похилий вік пацієнта.

Основні симптоми фарингіту

Перші симптоми захворювання проявляються через 1-2 доби після дії подразників чи контакту з хворим. Спочатку виникає гостра форма — може підвищитися температура тіла (до 38- 40°С), що супроводжується слабкістю, млявістю, зникненням апетиту. При ковтанні з’являється відчуття болю, пирхоти (ніби щось «заважає» в горлі). Дискомфорту додає сльозотеча та сухий кашель, що посилюється вночі.

В період загострення додаються симптоми хронічного фарингіту: відчуття кому в горлі, втрата голосу чи поява хрипів під час кашлю, ранкове виділення мокроти. До того ж пацієнта може тривалий час турбувати печіння чи сверблячка навколо мигдаликів, дискомфорт при вдиханні, видиханні холодного повітря, тютюнового диму, неприємний присмак в роті.

Гнійний фарингіт супроводжується появою змін слизової зі слизисто-гнійними виділеннями, а катаральний – набряканням та почервонінням глотки. При хронічному запаленні слизової горла температура тіла відповідає нормі, можуть з’явитися скарги на відрижку. Якщо з’явилися перші симптоми гострого запалення, необхідно відразу звернутися до лікаря.

Фарингіт у дітей

Дитячий організм особливо вразливий до респіраторних захворювань, спричинених низкою різних факторів. Гострий фарингіт у дитини  може проявляється у через ускладнення носового дихання, гнусавість, біль у горлі, що може віддавати у вухо, голову чи шию. Може підвищуватись температура тіла  до 39°С, відмічається порушення сну, примхливість, поганий апетит. При наявності будь-яких ознак хвороби дитину повинен оглянути ЛОР-лікар або педіатр, щоб призначити відповідне лікування.

Діагностика та лікування фарингіту

В першу чергу, лікар проводить візуальний огляд задньої стінки глотки, язичка та м’якого піднебіння. За потреби може бути призначений аналіз мазка зі слизової оболонки горла. Для ефективного лікування необхідно виявити збудник або первинний осередок інфекції, адже за своїми симптомами фарингіт дуже схожий на деякі інші захворювання дихальних шляхів.

Фарингіт у дорослих та дітей лікується залежно від характеру перебігу хвороби та включає комплексну терапію. Насамперед лікування передбачає повне виключення з раціону подразнюючої їжі – гострої, солоної, холодної, гарячої. Крім того, необхідно відмовитися від шкідливих звичок (тютюн, алкоголь), що негативно впливають на стан слизової оболонки глотки.

В ході лікування допомагає відпочинок (санаторно-курортне лікування), рясне пиття (не менше 2 літрів рідини на день), полоскання горла антисептичними та протизапальними засобами, інгаляції. Бажано підвищити вологість у приміщенні, для цього можна використати зволожувач повітря. З метою профілактики захворювання потрібно влаштовувати щогодинне провітрювання, а також, по можливості, уникати людних місць та стресових ситуацій, правильно харчуватися. 

При бактеріальному фарингіті лікар на основі лабораторних аналізів може призначити антибіотики. Якщо запалення виникло внаслідок алергії на хімічні речовини, пил, для лікування застосовуються алергічні засоби (виключно за приписом фахівця).

Як швидко вилікувати фарингіт? Медичний центр «Ехокор» у Львові має великий досвід діагностики та лікування фарингіту, інших патологій різного ступеня складності. Сучасне обладнання, консультації провідних лікарів, помірні ціни – все це до Ваших послуг. Пропонуємо записатися на відвідування в будь-який зручний для Вас час.

Рейтинг

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

  Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.