Тонзиліт

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Консультація отоларинголога, к.м.н. із ендоскопічним обстеженням носа та отоскопією800 грн.
Проміжна консультація отоларинголога, к.м.н. із контролем лікування (протягом 1 тижня від останньої консультації)600 грн.
Туалет ЛОР органів200 грн.
Знечулення/обробка ЛОР органів лікарськими засобами200 грн.
Усунення сірчаного корка з зовнішнього слухового проходу400 грн.
Продування слухових труб по Політцеру200 грн.
Забір матеріалу для цитологічного дослідження з ЛОР органів100 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (1 процедура)200 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (курс лікування 5 сеансів)600 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (курс лікування 10 сеансів)1000 грн.
Промивання аттика400 грн.
Видалення стороннього тіла з ЛОР органів І-ІІ ступеню складності (під час консультації)900 грн.
Репозиція кісток носа І-ІІ ступеню складності із передньою тампонадою2000 грн.
Хірургічна обробка ран ЛОР органів І-ІІ ступеню складності800 грн.
Тампонада носа І-ІІ ступеню складності (з введенням тампонів по типу Merocel у одну половину носа)1000 грн.
Тампонада носа І-ІІ ступеню складності (з введенням тампонів по типу Merocel у обидві половини носа)2000 грн.
Пункція паратонзилярного простору із місцевим знечуленням (під час консультації)1000 грн.
Розкриття абсцесів/фурункулів ЛОР органів (під час консультації)1000 грн.
Дренування порожнини абсцесу (гематоми) ЛОР органів після розкриття800 грн.
Ревізія (огляд, перев’язка) після розкриття абсцесу400 грн.
Накладання швів400 грн.
Зняття швів350 грн.

Захворювання верхніх дихальних шляхів є однією з найбільш поширених проблем в осінньо-зимовий період. Багато дітей та дорослих хворіють на тонзиліт (ангіну), що супроводжується болем в горлі, особливо при ковтанні. Відсутність належної медичної допомоги та лікування тонзиліту може спричинити ряд ускладнень — хронічні запальні процеси, рецидиви та навіть ризик розвитку серцево-судинних хвороб.

Що таке тонзиліт?

В організмі людини піднебінні мигдалики (гланди) виконують роль своєрідного «фільтра», затримуючи хвороботворні бактерії та віруси. При нормальному стані імунної системи на слизовій оболонці та в глибині мигдаликів присутня непатогенна та умовно-патогенна мікрофлора. Тонзиліт – це запалення, яке вражає одну або обидві гланди та призводить до збільшення їх розмірів. Ангіна виникає внаслідок потрапляння в організм різноманітних шкідливих мікроорганізмів – вірусів, грибків, стрептококу, стафілококу.

Причини та види тонзиліту

Залежно від форми перебігу розрізняють гострий та хронічний тонзиліт. В першому випадку запальний процес виникає в мигдаликах та інших елементах лімфаденоїдного глоткового кільця. При тривалому перебігу тонзиліт переходить в приховану форму та стає хронічним.

Розрізняють гострий тонзиліт (ангіну) наступних видів:

  • катаральний –  перебіг порівняно легкий, наявне поверхневе ураження мигдаликів, без підвищення температури;
  • лакунарний – характеризується гнійно-запальним процесом в лакунах, з подальшим поширенням на поверхню мигдаликів;
  • фолікулярний – мигдалики значно збільшуються в розмірах та покриваються білими цятками;
  •  алергічний – виникає через невилікуваний риніт, гайморит, синусит, карієс локалізується переважно в мигдалинах;
  • грибковий – розвивається через активне розмноження грибків на тлі тривалого або безконтрольного прийому антибіотиків;
  • гнійний тонзиліт з утворенням на поверхні мигдаликів гнійних виділень, які легко видаляються медичним шпателем;
  • рекурентний тонзиліт є повторним проявом гострого запалення, що виникає через певний проміжок часу під впливом великої кількості бактеріальних збудників;
  • рецидивуючий – загострення захворювання через кілька тижнів після припинення терапії (протягом року);

Для проведення діагностики  вірусної та бактеріальної етіології тонзилітів використовують модифіковану шкалу  МакАйзека. 

Чому хворіють на вірусний чи бактеріальний тонзиліт? Серед основних причин відзначають перенесені вірусні (грип, герпес) та інфекційні хвороби (гайморит, скарлатина, кір). Так, найчастіше збудником захворювання є стрептокок групи А, що викликає біль у горлі (стрептококовий тонзиліт). Крім цього, спровокувати хронічне запалення мигдаликів може наявність аденоїдів, поліпів, проблем з носовою перегородкою. До загальних факторів ризику розвитку хвороби належать недостатнє харчування, надмірні фізичні навантаження, стреси, переохолодження, низький імунітет.

Симптоми тонзиліту

Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом та при безпосередньому контакті з хворим. Через 1-2 дні після закінчення інкубаційного періоду проявляються симптоми гострого тонзиліту:

  • підвищення температури (до 40 °С) в перші два дні захворювання;
  • головний біль;
  • загальна слабкість, ломота в м’язах і суглобах;
  • збільшення і болючість лімфатичних вузлів при пальпації;
  • біль при ковтанні;
  • сильний кашель.

В середньому, період протікання гострого запалення становить 5-7 днів, після чого настає одужання. При несвоєчасному зверненні до лікаря чи недотриманні умов терапії захворювання може перейти в хронічну форму. Неприємний присмак у роті, відчуття загальної млявості, втоми, слабкості, а також біль в горлі та гнійні виділення – все це симптоми хронічного тонзиліту, що проявляються у різних варіаціях.

Характерною ознакою захворювання є збільшення мигдалин, які набувають темно-червоного кольору. При загостренні хронічного запалення підвищується ризик розвитку алергії, виникнення паратонзилярного абсцесу. Щоб запобігти ускладненням, потрібно звернутися до фахівця, та якомога раніше розпочати терапію. Варто знати, що тонзиліт у дітей протікає значно складніше, ніж у дорослих, та часто супроводжується високою температурою, інтоксикацією організму, втратою свідомості. Тому вкрай потрібна консультація, огляд дитячого отоларинголога – навіть якщо симптоми ангіни (тонзиліту) незначні.

Як лікувати тонзиліт у дорослих та дітей

З метою діагностики ангіни фахівець оглядає глотку та піднебінні мигдалики (їх форму, розмір, ступінь ураження). Спочатку проводиться оцінка загальної клінічної картини, з подальшим призначенням ефективного лікування. Щоб виявити збудник хвороби береться мазок з поверхні мигдаликів та задньої стінки носоглотки, здається аналіз крові. В лабораторних умовах отриманий матеріал обстежують та виявляють групу патогенних мікроорганізмів, які спровокували бактеріальний чи вірусний тонзиліт.

Як лікувати тонзиліт? Під час терапії важливо дотримуватися встановленого режиму та приймати всі призначені ліки. Навіть якщо пацієнт почуває себе краще, не варто припиняти лікування – до повного усунення збудника (бактерій). В ході терапії потрібно правильно харчуватися (вітамінізована, легкозасвоювана, переважно молочно-рослинна, не подразнююча дієта), щоб запобігти травмуванню хворого горла.  Якщо лікування виявилося неефективним та виникли ускладнення, лікар може рекомендувати видалення мигдалин.

Лікування гострого тонзиліту передбачає застосування антибактеріальної терапії, місцевих антисептичних засобів, що володіють знеболюючим і протизапальним ефектом. Фахівець також може призначити протиалергічні препарати, а при необхідності — жарознижуючі засоби.

Комплексне лікування хронічного тонзиліту у дорослих та дітей передбачає санацію інфекційних осередків, терапію запальних захворювань у суміжних тканинах, очищення мигдаликів, усунення набряків та підвищення імунітету. При загальних або місцевих хронічних симптомах лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури: опромінення ультрафіолетовим світлом, фонофорез (курс лікування 10-12 сеансів).

Для змащування мигдаликів використовують спеціальні розчини, що допомагають усунути запалення та «заспокоїти» тканини (таблетки, спреї, льодяники). Якщо діагностовано хронічний тонзиліт, лікарем можуть бути призначені антибіотики та інші препарати.

Пацієнти часто цікавляться, чим полоскати горло при тонзиліті (ангіні) та як часто це робити. Для промивання горла використовують розчини з трав та рослин, що сприяють усуненню хронічних запалень, зміцненню імунітету. Втім, застосування даних засобів необхідно узгодити зі спеціалістом та виконувати його рекомендації щодо інших видів лікування.

Як вилікувати тонзиліт? Медичний центр «Ехокор» надає послуги з діагностики та лікування захворювань різного ступеня складності. Сучасне обладнання, провідні спеціалісти, індивідуальний підхід до кожного пацієнта – все це Ви знайдете в «Ехокор». Записатися на прийом до лікаря можна в будь-який зручний час.

Рейтинг

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

    Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.