Геморой

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Консультація проктолога900 грн.
Вторинна консультація вузького спеціаліста700 грн.
Огляд проктолога650 грн.

Геморой – поширене захворювання, що характеризується патологічним збільшенням венозних судин у прямій кишці.  Як свідчить практика, на цю недугу страждає близько 40% дорослого населення у світі. При появі дискомфорту важливо одразу розпочати лікування – насамперед, варто звернутися до фахівця для попереднього огляду. Сьогодні ми дізнаємося, які бувають симптоми та причини геморою, а також розглянемо методи ефективної терапії.

Основні стадії геморою

Як виглядає геморой? Зовнішнім проявом такої делікатної проблеми є формування підшкірних вузлів («шишок») багряного чи темно-синього кольору навколо ануса, які утворюються через застій крові.

Залежно від наявності та стану гемороїдальних вузлів, хвороба може мати декілька стадій. Спочатку людина відчуває свербіж в зоні заднього проходу, особливо після зловживання алкогольними напоями чи гострою їжею. Неприємні відчуття викликають внутрішні вузли, що розташовані під слизовою оболонкою прямої кишки – їх практично неможливо відчути пальцями. Для другої стадії характерно незначне випадання гемороїдальних вузлів при дефекації, але людина може самостійно вправити їх в анальний канал.

Якщо вузли випадають назовні й потребують ручного вправлення, слід говорити про передостанній ступінь тяжкості. На четвертій стадії геморою випадіння гемороїдальних вузлів відбувається навіть при незначних фізичних навантаженнях чи в стані спокою. Внаслідок руйнування м’язово-зв’язкового апарату стає неможливим контролювати вузли, що призводить до їх мимовільного випадіння. При цьому спостерігається рясна кровотеча, поява тріщин і болю в задньому проході, змертвіння тканин.

Щоб уникнути серйозних наслідків та зберегти здоров’я, необхідно якомога раніше звернутися до лікаря і пройти відповідне обстеження.

Симптоми геморою у жінок і чоловіків

Поява геморою призводить до багатьох незручностей, що значно псує якість життя людини. Якщо на початку перебіг хвороби майже не відчутний, то з часом з’являються характерні ознаки:

  • періодичний свербіж та печіння у задньому проході;
  • кров’янисті виділення з прямої кишки під час або після походів до туалету;
  • запалення та набряк тканин навколо ануса.

Вищевказані ознаки геморою можуть супроводжуватися підвищенням температури, появою запорів. Завдяки своєчасному зверненню до лікаря можна запобігти переходу хвороби в хронічну стадію – коли чергуються періоди загострення та ремісії.

Зазвичай геморой у чоловіків виникає значно частіше ніж, у жінок, особливо у віці після 30 років. При цьому діагнозі з’являються проблеми з дефекацією – закрепи або, навпаки, нетримання калу. Разом з тим, небезпека геморою у чоловіків полягає у швидшому прогресуванні запального процесу. В прямій кишці відбувається скупчення гною, що призводить до відмирання та переродження тканин прямої кишки, а також підвищується ризик розірвання гемороїдальних вузлів.

У жінок розвиток геморою пов’язаний з гормональними перебудовами організму – перед менструацією або під час вагітності. Перш за все, варто звертати увагу на наявність крові під час випорожнення кишківника, що є початковою ознакою геморою. З подальшим розвитком хвороби симптоми стають більш вираженими – нетримання калових мас, випадання гемороїдальних вузлів. Якщо відкладати візит до лікаря, можуть виникнути серйозні ускладнення та супутні захворювання кишківника.

Причини геморою

Сучасний розвиток технологій та можливостей часто є причиною негативних наслідків для здоров’я. Багато хто сьогодні віддає перевагу віддаленій роботі та пасивним видам відпочинку, проводячи за комп’ютером значну частину доби. Крім того, люди частіше споживають оброблені продукти, які порушують нормальну роботу кишківника,  алкогольні напої та каву. В результаті, м’язи та тканини втрачають тонус, що викликає застій крові у венах.

До розповсюджених причин геморою також належать:

  • постійні закрепи або діарея;
  • підвищений внутрішньочеревний тиск;
  • тривале навантаження на ноги;
  • заняття важкими видами спорту;
  • вагітність та пологи;
  • запалення органів малого таза;
  • надлишкова вага;
  • спадковість.

Геморой при вагітності

Поява геморою може супроводжувати майбутню маму в третьому триместрі вагітності. Збільшена матка тисне на низ живота, що призводить до здавлення судин та застою крові. Водночас низька рухова активність кишківника викликає запори – досить часті «супутники» на пізніх термінах вагітності. Гострий геморой у вагітних може поступово перейти в хронічний, тому при появі відповідних симптомів варто відразу звернутися до спеціалістів.

Як вилікувати геморой?

Вибір методу лікування геморою здійснює лікар, який бере до уваги дані обстеження та скарги пацієнта. Після візуального огляду, внутрішньої та зовнішньої пальпації, а також за допомогою аноскопа проктолог визначає ступінь захворювання. Для отримання повної клінічної картини потрібно здати аналіз та пройти інші лабораторні дослідження. Завдяки великому переліку сучасних засобів та препаратів цілком можливо провести ефективне лікування геморою на всіх етапах його розвитку.

Як проводити лікування? Геморой лікується кількома способами:

  • консервативна медицина застосовується лише на початкових стадіях хвороби. Для поліпшення стану пацієнта виписують препарати з антисептичною, знеболювальною, венотонізуючою дією;
  • малоінвазивні методи – проміжний варіант з мінімальним втручанням в організм. Застосовується, якщо хвороба не надто запущена, але не лікується медикаментозно. Наприклад, при лікуванні перших двох стадій геморою допомагає інфрачервона фотокоагуляція;
  • хірургія – оперативне втручання показане на останніх стадіях захворювання у випадках, коли інші види терапії виявилися неефективними. В ході операції під місцевою анестезією проводиться видалення гемороїдальних шишок і згустків крові у венах. Повне відновлення пацієнта настає через декілька тижнів, протягом яких потрібно обмежити фізичну активність та приймати прописані лікарем препарати.

Дієта при геморої – як правильно харчуватися?

Лікування вимагає певних зусиль та часу, особливо в запущених випадках. Тому варто докласти зусиль, щоб не допустити подальшого розвитку патологічних процесів. Якщо гемороїдальні вузли все ж з’явилися, лікарі радять переглянути особистий режим харчування. Насамперед треба налагодити роботу травної системи – позбутися запорів або проносів, які травмують стінки кишківника та провокують виникнення тріщин.

В основі раціону при геморої мають бути:

  • овочі – капуста цвітна та броколі, морква, буряк, помідори, огірки;
  • фрукти – банани, яблука, цитрусові, абрикоси, сливи, різноманітні сухофрукти;
  • крупи – вівсяна, гречана, перлова, ячна.

М’ясні та рибні страви бажано готувати з нежирного м’яса (індичка, курка, минтай, судак, тріска) на пару, додаючи мінімум спецій. Що стосується кисломолочних продуктів, їх можна вживати без обмежень – кефір, ряжанку, йогурти, просто кисле молоко. Завдяки вмісту збагачених лакто- і біфідобактерій відновлюється нормальна мікрофлора та робота кишківника.

Для захисту слизової оболонки прямої кишки та посилення її моторної функції рекомендують вживати рослинну олію: гарбузову, кедрову, лляну, обліпихову. Хлібобулочні вироби з муки грубого помелу, висівки, насіння соняшника – всі ці продукти містять клітковину, яка відповідає за адсорбцію води в шлунку та, як наслідок, зниження ризику запорів. З напоїв варто обирати неміцні трав’яні чаї, домашні соки, ягідні морси. При геморої важливо багато пити, щоб забезпечити правильний водний баланс та полегшити відходження твердих калових мас. Головна умова дієти – харчуватися в один і той же час.

Як запобігти хворобі? Профілактика геморою включає:

  • фізичні вправи, пішохідні прогулянки для нормалізації кровообігу в органах малого таза;
  • правильне харчування, щоб стимулювати моторну активність товстої кишки;
  • регулярний контроль маси тіла, особливо під час вагітності;
  • гігієнічні процедури, зокрема підмивання прохолодною водою з невеликою кількістю гігієнічного засобу;
  • категоричну відмову від алкогольних напоїв та тютюну;
  • щорічний огляд лікаря.

Тепер ви знаєте, як лікувати геморой, тож не варто відкладати похід до спеціаліста. Чимало пацієнтів уникають візиту до проктолога через психологічний та фізичний дискомфорт. Однак своєчасне звернення до спеціаліста – запорука ефективного лікування будь-якої хвороби. В медичному центрі «Ехокор» у Львові ви отримаєте: інформаційну підтримку, професійну компетентність, гарантовану конфіденційність, безпеку та комфорт перебування в стаціонарі. Сучасні методи діагностики та лікування дозволяють позбутися навіть складних хвороб, з мінімальним втручанням в організм. Зробіть перший крок – запишіться на консультацію до нашого спеціаліста прямо зараз. 

5/5 – (1 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

    Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.