Лікування храпу

Консультація

Запишіться на прийом за телефоном

або заповніть форму

Записатися на Онлайн консультацію

Зміст

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Діагностика храпу, апное (зупинка дихання в сні) вдома/в медичному центрі3500/4300 грн.
Діагностика храпу, апное (зупинка дихання в сні) вдома/в медичному центрі з пільгами – 20%2900/3500 грн.
Діагностика храпу, апное (зупинка дихання в сні) вдома/в медичному центрі для військових2500/3500 грн.
Консультація сомнолога900 грн.
Вторинна консультація сомнолога700 грн.
Діагностика храпу, апное + дмат3900 грн.
Полісомнографія+підбір CPAP11900 грн.
Полісомнографія9800 грн.
Полісомнографія повторна/ контрольна для військових7500 грн.

Будь-яка людина може хропіти. Дослідження показують, що 45% чоловіків і 30% жінок страждають від хропіння під час сну на регулярній основі. Причому, це не завжди залежить від статури. Як огрядний чоловік, так і тендітна жінка можуть страждати від храпу. Важливо розуміти, що це вагома причина для звернення до спеціаліста для обстеження організму та лікування. Лише на перший погляд, цей прояв нашого організму не приносить нічого, крім дискомфорту для навколишніх. Проте насправді хропіння – це перша сходинка до такого явища, як апное сну, більше відоме як зупинка дихання уві сні.

Чим небезпечне хропіння?

Найбільш очевидним наслідком хропіння є денна сонливість. Оскільки храп провокує мікропробудження, сон фрагментується і порушується його структура. В результаті мозок та організм вцілому не можуть повноцінно відпочити і намагаються надолужити втрачене вдень. Набагато небезпечнішим наслідком хропіння є колапс гортані уві сні (обструкція верхніх дихальних шляхів). Задавнена хвороба може стати причиною інсульту, чи навіть інфаркту. Саме тому дуже важливо визначити справжні причини храпу та зробити все необхідне для їх усунення. Ліки та спеціальні засоби від хропіння будуть ефективними лише тоді, коли відомо його першоджерело.

Причини хропіння

Хропіння виникає, коли у людини розслабляються м’яке піднебіння та язичок, повітря проходить крізь звужені дихальні шляхи. При цьому ділянки глотки можуть доторкатись, викликаючи тремтіння та вібрацію. Погіршує ситуацію викривлення носової перегородки, поліпи у носі, зайва вага, збільшення мигдалин, неправильний прикус тощо.

Серед причин хропіння виділяють:

 • анатомічне звуження дихальних шляхів;
 • деякі захворювання щитоподібної залози;
 • вузькі ходи носоглотки;
 • збільшені поліпи в носі;
 • подовжений піднебінний язичок;
 • порушення прикусу, зокрема зміщена нижня щелепа;
 • збільшення мигдаликів;
 • спадковість;
 • хронічна закладеність носа;
 • надмірна вага.

До опосередкованих причин належать:

 • перевтома;
 • вживання алкоголю;
 • прийом снодійного чи седативного препарату;
 • куріння;
 • менопауза;
 • зниження функції щитоподібної залози;
 • старість.

В чому різниця між хропінням та апное?

Спочатку розберемося, що таке апное? Апное – це термін, що означає зупинку дихання. Розрізняють центральний та обструктивний тип, хоча в медичній практиці зустрічаються змішані типи. Під час обструктивного – відбувається перекривання (обструкція) верхніх дихальних шляхів (коли м’язи глотки та язика розслабляються, корінь язика западає та перекриває дихальні шляхи).

Мозкові імпульси, що відповідають за дихання та роботу діафрагми, продовжують надходити, створюється негативний тиск, тому це призводить до ще більшого блокування верхніх дихальних шляхів. При цьому людина перестає дихати на якийсь час і після різкого всхрапу знову починає.

Так може тривати протягом всієї ночі. Проте, якщо тривалість зупинки дихання перевищує 10 секунд і протягом ночі це трапляється понад 5 разів на годину – це призводить до серйозних порушень, адже організм страждає від постійної гіпоксії (нестачі кисню). Кисневе голодування може стати причиною таких патологічних станів – імпотенція, артеріальна гіпертонія, порушення ритму серця, інсульт, інфаркт міокарда і раптова смерть уві сні.

Причини обструктивного апное схожі як і у звичайного хропіння. Просто ця патологія має більш виражені прояви і є небезпечною для здоров’я, а іноді і життя пацієнта.

Чому людина не чує свого храпу?

Справа в тому, що під час сну мозок продовжує аналізувати навколишній світ. Однак власний храп він не сприймає за якийсь дивний чи загрозливий звук, який вартий того, щоб розбудити організм. В певних фазах сну людина може чути власне хропіння і навіть прокидатися, але, зазвичай вона не пам’ятає цього зранку.

Діагностика храпу

Перед тим, як задуматись над методами усунення храпу, варто пройти діагностику у спеціаліста, щоб встановити точне походження такої неприємної особливості організму. Для початку спеціаліст обстежить анатомічну будову дихальних шляхів. Відштовхуючись від результатів первинного огляду, можна підібрати більш точні методи діагностики та будувати подальшу терапію.

Для того, щоб виявити причину хропіння, необхідно пройти сучасне скринінгове обстеження спеціальним обладнанням.

Медичний центр «Ехокор» пропонує пройти обстеження на базі клініки, щоб спеціалісти могли зробити всі необхідні заміри та провести відеоспостереження (з метою більшої інформативності та можливості пацієнтові оцінити свій стан під час сну). Відеоспостереження проводиться двома відеокамерами з можливістю запису вночі. Дані, отримані після діагностики, стають основою для підбору необхідного комплексу заходів.

Ми перші на заході України маємо полісомнограф. Наше обладнання повністю відповідає стандартам AASM (американська асоціація медицини сну). Виробник: SOMNOmedics GmbH, Німеччина (полісомнографія).

Виявити та визначити ступінь небезпеки допоможе спеціальний пристрій – SOMNOcheckmicroCARDIO. Обладнання для підбору CPAP-апарату : prismaLAB, Löwenstein Medical Technology GmbH, Німеччина. Поки людина спокійно спить, обладнання фіксує випадки хропіння та зупинки дихання, а також частоту пульсу, аритмію та насиченість крові киснем. Залежно від отриманих результатів, буде підбиратись метод терапії та препарати. При виявленні серйозних і затяжних випадків хропіння пацієнта буде скеровано на додаткові обстеження до наших партнерів в спеціалізовану лабораторію сну в м. Київ.

Лікування хропіння

Як позбутися від хропіння знають у медичному центрі «Ехокор». Це перший лікувальний заклад у Львові, що займається проблемами усунення храпу. Залежно від отриманих результатів діагностики, ми вибудовуємо схему терапії. 

1. СРАР-терапія. Лікувальний ефект досягається шляхом створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах (їх «роздування») на вдиху та на видиху, що перешкоджає спаданню м’яких тканин глотки під час сну, таким чином усувається основний механізм розвитку захворювання та людина всю ніч дихає вільно. Пацієнт спить зі спеціальною маскою на обличчі. Курс – від 8 до 12 місяців.

2. В неускладнених випадках та за відсутності анатомічних деформацій носоглотки ліки від хропіння досить прості. Лікар призначає симптоматичну терапію для усунення першопричини, наприклад, хронічної закладеності носа. Це можуть бути краплі, спреї чи таблетки. При неважких формах рекомендують низку вправ для зміцнення глотки, які пацієнт може виконувати самостійно.

3. Існує хірургічне лікування храпу, яке може послабити або усунути його. Йдеться про ті випадки, коли причиною патології є анатомічні особливості організму пацієнта. Однак хірургічне втручання проводиться за наявності медичних показів. Крім окремих засобів та терапевтичних апаратів, спеціалісти «Ехокор» допоможуть скоригувати положення тіла уві сні для того, щоб позбутися хропіння, визначать найефективніші в конкретному випадку заходи (наприклад, зниження ваги, врегулювання харчування) та будуть контролювати процес позбавлення від хропіння.

Записатися на прийом до лікаря з приводу лікування хропіння у Львові можна за контактними номерами телефонів. Ми допоможемо вам знайти розв’язання проблеми.

3.4/5 – (25 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

  Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.