Нутриціологія

Нутриціолог – це лікар, що займається розробкою програми правильного збалансованого харчування та формуванням раціону залежно від проблем та запитів пацієнта. Чи є різниця між дієтологом та нутриціологом? Так, лікар нутриціолог завжди працює лише зі здоровими людьми, стан яких не потребує лікарського втручання. Дієтолог частіше працює з виявленими захворюваннями та порушеннями обмінних процесів, які вплинули на…

Нутриціолог – це лікар, що займається розробкою програми правильного збалансованого харчування та формуванням раціону залежно від проблем та запитів пацієнта.

Чи є різниця між дієтологом та нутриціологом? Так, лікар нутриціолог завжди працює лише зі здоровими людьми, стан яких не потребує лікарського втручання. Дієтолог частіше працює з виявленими захворюваннями та порушеннями обмінних процесів, які вплинули на загальний стан організму і можуть скоригуватися за допомогою дієти.

Кому потрібна консультація нутриціолога?

Послуги нутриціолога можуть знадобитися:

 • людям, які мають незначні порушення у роботі шлунково-кишкового тракту, у тих випадках, коли немає потреби в медикаментозному або хірургічному лікуванні. Фахівець допоможе скорегувати раціон і тим самим нормалізувати роботу внутрішніх органів та систем.
 • людям із надмірною вагою. Під час консультації лікар проаналізує звичне меню пацієнта, розповість про принципи правильного харчування, про доцільне співвідношення білків, жирів і вуглеводів, а також допоможе підібрати оптимальний раціон для зниження маси тіла.
 • зайнятим людям, які звикли перекушувати на ходу фаст-фудом. Консультація у лікаря допоможе переглянути режим і підібрати збалансоване меню, якого буде легко дотримуватися навіть за браку часу.

Консультація нутриціолога у Львові?

Перед тим, як записатися на прийом до нутриціолога, важливо чітко визначити для себе мету цього візиту і озвучити фахівцеві завдання. Це може бути коригування раціону в бік більш здорового харчування, зменшення ваги, нормалізація тих чи інших показників здоров’я, поліпшення самопочуття тощо.

Перша консультація завжди діагностична. Лікар допоможе виявити можливі причини проблеми, з якою ви прийшли, скласти індивідуальний план досягнення мети та обрати фокус для роботи у майбутньому.

Під час прийому лікар розпитає вас про ваш типовий раціон, спосіб життя та скарги. У вартість консультації також входить аналіз звичного харчування клієнта протягом одного дня. Це дає змогу оцінити, чи правильно ви формуєте своє меню та як ваш спосіб життя впливає на прийоми їжі. Якщо фахівець побачить необхідність, він запропонує вам поглиблений аналіз.

 • склад меню – білки, жири, вуглеводи, клітковина;
 • надлишок або нестача будь-якого з компонентів;
 • співвідношення калорій зі звичними енерговитратами людини (враховується спосіб життя, характер праці, заняття спортом тощо);
 • розподіл прийомів їжі за годинами;
 • можливі ризики появи тих чи інших захворювань за такого стилю життя.

На основі отриманих під час консультації даних лікар нутриціолог може попросити вас пройти попереднє обстеження у профільних спеціалістів, якщо є підозра на наявність тих чи інших захворювань. Також він може порекомендувати здати аналізи, серед яких:

 • загальний аналіз крові та аналіз на лейкоцити, рівень глюкози, пролактину, холестерину, інсуліну;
 • аналіз сечі;
 • аналіз на ТТГ;
 • аналіз на визначення рівня вітамінів та мінералів, з метою виявлення дефіцитів

За підсумками консультації нутриціолог запропонує рекомендації щодо зміни раціону і розробить індивідуальну збалансовану схему прийомів їжі. Також дасть поради щодо вживання тих чи інших продуктів, їх поєднання, фізичної активності.

Під час повторних консультацій лікар за необхідності скорегує розроблений раціон, розбере разом з вами складнощі дотримання режиму харчування, адаптує ваші рекомендації і допоможе запровадити їх у раціон.

Записатися на консультацію до нутриціолога у Львові можна у медичному центрі «Ехокор». Ми гарантуємо комплексний підхід до вирішення ваших проблем з харчуванням, покроковий алгоритм впровадження звичок і навичок самостійно аналізувати своє меню після роботи з лікарем. Всі необхідні обстеження та діагностичні процедури пацієнт може виконати безпосередньо в центрі, що зекономить ваш час. Крім того, за потреби він може отримати консультації профільних спеціалістів.

Наші лікарі використовують сучасні доказові методи терапії та міжнародні рекомендації, які адаптують для кожного пацієнта індивідуально. Після роботи з нутриціологом медичного центру «Ехокор» пацієнт отримає відповіді на питання про харчування, розвіє сумніви і позбудеться міфів, пов’язаних з різними продуктами і стилями харчування. 

Приходьте ми допоможемо не лише збалансувати ваш раціон, а й зробити ваше життя більш комфортним та здоровим. На консультації гарантуємо конфіденційність та ввічливе ставлення.

Рейтинг

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

  Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.