Головний біль

Головний більГоловний біль в тій, чи іншій формі знайомий кожній людині, адже він траплявся бодай раз в житті. Людина може страждати від подібного недугу в окремих випадках, коли біль спричинений зовнішніми факторами. Це певна реакція людського організму на подразнення, котрі навряд можна назвати приємними.

Перевтома, стрес, погодні умови – причин, що проявляється такими симптомами – безліч. Інколи біль проходить сам по собі, інколи ж – доводиться вдаватись до знеболювальних засобів та спеціальних препаратів. Проте, навіть незначний систематичний головний біль – це вже привідзвернутись до спеціалістів медичного центру «Ехокор», адже цим самим організм може сигналізувати про появу серйозних порушень.

Головний біль може стосуватись будь-якої частини голови. Його можна назвати симптомом нестабільного ритму життя, в якому мають місце стресові ситуації. В здорових людей він виникає внаслідок нервового чи фізичного перенапруження, у хворих — може бути наслідком якої-небудь серйознішої недуги. Тому головний біль у здорової та хворої людини варто відрізняти. Для цього і проводять ряд спеціальних обстежень.

Причини головного болю

У здорової людини

Як вже говорилось, причин, що спричиняють появу головного болю, можуть бути безліч. Вплинути може як поодинокі фактори, так і бути результатом комплексної дії на організм людини.

Загалом, серед найпоширеніших причин виникнення подібного стану виділяють:

  • Фізичне чи нервове перенапруження. Ця причина – одна з найпоширеніших і зустрічається доволі часто. Такий біль відчувається у лобній та тім’яній частині голови. Виникає внаслідок того, що в тканинах мозку накопичуються недостатньо розщеплених продуктів глюкози, які викликають набряки та тиснуть на больові рецептори мозку. Аби позбутись головного болю, спричиненого фізичним чи нервовим перенапруженням, достатньо відпочити та розвантажити мозок – переключитись з розумової діяльності на фізичну, або ж навпаки. Найкращий варіант – прогулятись на свіжому повітрі, прийняти теплу ванну. Проте не варто легковажити цим надокучливим станом та звернутись до спеціаліста, щоб визначити справжню причину болю.
  • Голод – одна з можливих та поширених причин болю в області голови. Аби позбутись цього стану, достатньо поїсти та деякий час перепочити. Періодичне повторення болю може бути тривожним сигналом, адже угамування голоду лиш притуплює біль,але не усуває справжні глибинні недоліки.
  • Неправильно підібрані окуляри або ж контактні лінзи. Вони викривляють зображення та здійснюють тиск на очний нерв. В такому випадку варто зняти окуляри або ж лінзи та дати очам перепочити. Потім – якнайшвидше замінити окуляри та проконсультуватись в кваліфікованого офтальмолога.

У хворого

Причинами головного болю у хворої людини можуть бути безліч захворювань, серед яких: підвищений артеріальний тиск, хвороби очей, зубів, порушення травлення, інфекційні хвороби, застуди та безліч інших.

В такому випадку, звісно, варто позбуватись причини головного болю – захворювання, яке провокує біль. Діагностувати точну причину та позбутись симптомів Ви можете у медичному центрі «Ехокор». Ви отримаєте не лише фахову консультацій, але й гарантію, що вам призначать відповідне та фахове лікування.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Мігрень

Варто відрізняти інший різновид головного болю – мігрень. Різниця між звичайним головним болем та мігренню у тому, що вона свідчить про хронічні розлади, які характеризуються болем голови. Біль при мігрені має інший характер та причину. Він середнього та високого ступеня тяжкості, виникає, здебільшого, при розладах вегетативної нервової системи. Хоча є й інші причини.

Діагностика мігрені

МігреньМігрень легко розпізнати за зовнішніми ознаками. Це періодичний сильний та тривалий біль, що, зазвичай, спостерігається лише в одній половині голови, тобто він є одностороннім. Хоч трапляються випадки, коли гострий біль є двохстороннім або ж хворий відчуває його у області шиї.

Триває такий біль від 2 до 72 годин. Якщо мігрень триває довше, аніж 72 години, тоді вона називається мігренозним станом. Це небезпечний стан, коли варто терміново звернутись до лікаря, поки в організмі не відбулось серйозних ушкоджень. Мігрень може супроводжуватись нудотою, блюванням та надмірною чутливістю до світла та звуків. При збільшенні фізичної активності біль при мігрені може зростати.

В залежності від зовнішніх та внутрішніх факторів мігрень може проявлятись по-різному: як декілька разів протягом життя, так і декілька разів на тиждень. Найчастіше – це приблизно один раз протягом семи днів. Проте наслідки може відчувати протягом кількох днів. Проявляються вони в тому, що людина буде відчувати зболене місце ще кілька днів після припинення самого больового синдрому.

Цікавим фактом є те, що серед дітей мігрень частіше спостерігається у хлопчиків. У старшому віці – починаючи від періоду статевого дозрівання – дівчата та жінки частіше страждають на приступи мігрені, аніж чоловіки. Слабкою стороною мігрені є те, що вилікувати її повністю неможливо, це та хвороба, що буде проявляти себе протягом усього життя. Та можна зменшити кількість приступів або ж навчитись їх попереджати. Саме тому дуже важливим є час, коли людина звернеться до лікаря після початку больового синдрому. Чим довше зволікатиме людина, тим тяжчими можуть бути наслідки.

Причини мігрені

Мігрень спостерігається при збудженні кори головного мозку та відноситься до судинно-нервового розладу. Серед причини мігрені виділяють багато факторів. Найчастіше – це генетика.

Мігрень – це те захворювання, що може передаватись генетично. Бувають випадки, що людина генетично схильна до приступів мігрені, проте протягом життя не відчуває болю. Тоді така особливість може передатись через покоління. У такому випадку будь-які стреси, нервові розлади, голод, зміна погоди та пори року, тобто вплив зовнішніх факторів викликатиме приступ мігрені. Це потребує окремого підходу в лікуванні, що підкаже Вам спеціаліст.

Варто зважати й на те, що маскуватись під мігрень можуть інші захворювання, такі як, пухлини, інсульти, артеріальні та венозні хвороби, тому аби не сплутати їх між собою та підібрати правильне лікування, варто звертатись за допомогою до професійних медиків. Кваліфіковану медичну допомогу кожному пацієнту нададуть у центрі «Ехокор».

Лікування мігрені

Повністю вилікувати мігрень неможливо, проте можна вберегтись від нападів болю, зменшивши кількість факторів ризику. Якщо людина, яка страждає приступами мігрені, після обстеження у лікаря буде знати чинники, які найбільше провокують гострий біль. Тому лікар може порадити просто обмежити їхню присутність у своєму житті.

До прикладу, варто уникати стресів, які чи не найчастіше збуджують діяльність кори головного мозку. Голод також може спровокувати мігрень, тому тим, хто страждає на це захворювання, варто завжди мати при собі легкий перекус. При переїзді у іншу країну, а тим паче – змінюючи часовий пояс, варто пам’ятати, що це теж може викликати мігрень. Тому потрібно мати при собі знеболювальні препарати, проте лише ті, які Вам порекомендував лікар.

Тим, хто планує вагітність, не варто боятись, що доведеться відмовитись від знеболювальних та терпіти приступи гострого болю. Адже схильність до мігрені знижується сама під час вагітності – особливо у період другого та третього триместру.

Лікування мігрені в домашніх умовах результату не дасть, адже часто її можна сплутати з підвищеним артеріальним тиском чи звичайним головним болем. Приймаючи препарати для усунення цих захворювань, мігрені Ви не позбудетесь. Ефективність ліків від мігрені у тому, що за їхньою допомогою Ви можете зменшити відчуття болю більш, аніж на 50%.

Якщо стан пацієнтів не покращується після приймання ліків, а мігрень перетворилась у затяжний процес, який перешкоджає життєдіяльності хворого, медики можуть вдатись до інших методів лікування, як от акупунктури, або голковколювання, чи, навіть, до хірургічного втручання у важких випадках.

Проте у більшій кількості випадків позбутись болю під час приступу мігрені можна за допомогою знеболювальних препаратів та контролю за способом життя, аби максимально унеможливити ті чинники, які провокують біль. Цього допоможе досягти спеціаліст, який контролюватиме Вашу боротьбу з надокучливим розладом.