Невропатія

НевропатіяНевропатія відноситься до неврологічних захворювань. Часто цей термін використовують як узагальнюючу назву для різних дегенеративно-дистрофічних змін периферичних нервів, що можуть траплятись в силу різноманітних чинників. Деякі фахівці застосовують термін невропатія тільки відносно незапальних уражень нервів, на відміну від запальних захворювань – невритів.

Прояви невропатії можуть бути найрізноманітнішими. Все залежить від локалізації та типу ураження. Це може бути невропатія лицевого нерва, невропатія ліктьового нерва, невропатія трійчастого нерва, невропатія променевого нерва, невропатія сідничного нерва тощо.

Внаслідок  ураження периферичного нерва буде змінена функціональність нерва ( прояви  при подразненні нерва або випадіння його функцій повністю або частково). В залежності від того, якого нерва торкнулось захворювання, буде відбуватись руховий, чутливий ​​або вегетативний збій.

Найпоширенішими причинами дистрофічних змін нервів вважаються наступні фактори:

  • здавлення (компресія),
  • запалення,
  • інтоксикація,
  • порушення кровопостачання і живлення нервових тканин (ішемія).

Саме тому і лікування слід розпочинати саме із усунення дії подібних причин. Як тільки усунетьсяджерело розвитку захворювання, можна розпочинати комплекс лікування для відновлення ушкоджених ділянок та нервів, щоб максимально зменшити наслідки дистрофічних змін.

Важливо вчасно виявити розвиток захворювання, оскільки подібні стани мають здатність ускладнюватись дуже швидко, захоплюючи все більшу ділянку. Щоб не допустити непоправимих змін та важкої дистрофії нервів, варто якомога швидше звернутись до спеціалістів медичного центру «Ехокор». Від того, наскільки вчасно ви помітите мінімальні зміни та звернетесь до лікаря, залежить позитивний результат лікування.

Невропатія. Симптоми та прояви захворювання

При діагнозі «невропатія» симптоми захворювання залежать від того, який саме з периферичних нервів уражений захворюванням.

  • Найбільш характерні рухові симптоми невропатії — м’язова слабкість рук і ніг (утруднене згинання та розгинання), порушення ходи (невропатія сідничного нерва), мимовільні скорочення (сіпання) м’язів.
  • Симптоми невропатії , пов’язані з ураженням чутливих нервів, мають характерний прояв болю (невралгія) в місці ураження і по ходу нерва, оніміння, сухість шкірних покривів або гіпергідрозу, підвищену чутливість до зовнішніх подразників (гіперестезія), відчуття поколювання, порушення координації рухів.
  • Вегетативні симптоми невропатії ( нейропатії ) можуть включати порушення потовиділення , збліднення , почервоніння або посиніння шкіри і ряд інших ознак.

Все це є характерними ознаками невропатії. Однак, існують специфічні симптоми, характерні для різних видів невропатій.

Таким чином, невропатія лицевого нерва супроводжується порушенням рухів половини обличчя, в тому числі неможливість зажмурити око, що проявляється перекосом (асиметрією) обличчя людини.

Невропатія променевого нерву супроводжується неможливістю розігнути кисть та пальці руки.

При ураженні ліктьового нерва характерною симптоматикою буде слабкість 4 та 5 пальців при згинанні та розлади чутливості в зоні іннервації.

Невропатія сідничного нерва проявляється болем вздовж ноги, порушенням рухів стопою (інколи додатково є слабість при згинанні гомілки) та розладами чутливості в зоні іннервації.

Причини пошкодження нервів

Першопричиною дистрофічних змін нервових тканин, що призводить до такого діагнозу може бути защемлення нерва (м’язами, зв’язками, кістковими тканинами), пухлина, отримана травма,  порушення обмінних процесів (у тому числі вітамінне голодування), судинні та інші захворювання. Захворювання в окремих випадках може виникати як ускладнення цукрового діабету.

Інші захворювання, на фоні яких виникає ураження нерва — це гіпотиреоз, ревматоїдний артрит, поліартрит, атеросклероз.

Не варто забувати, що на розвиток захворювання впливають також і соціальні фактори. Скажімо, шансів захворіти більше у людей, котрістраждають на хронічний алкоголізм, хвороби нирок, неповноцінне харчування (дефіцит вітамінів і мікроелементів), характер професійної діяльності, прийом деяких лікарських препаратів.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Чому важливо вчасно звернутись до лікаря?

Розвиток захворювання та результат лікування залежить від того, наскільки швидко людина з’явиться на консультація до спеціаліста від проявів перших симптомів.

При цьому порушення іннервації м’язів спричиняє їх поступову атрофію, а порушення іннервації внутрішніх органів — дисфункцію цих органів. Ураження нервів, що здійснюють іннервацію внутрішніх органів (автономна невропатія), призводить до тахікардії, діареї, порушення сечовипускання, запорів, дискінезії жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) та інших порушень. Ускладнення можуть розвиватись досить швидко.

Лікування

Лікування невропатії відбувається дуже індивідуально, оскільки і причини, що викликали збій в організмі, у кожного свої.

У медичному центрі «Ехокор» лікування такої хвороби направлене на відновлення функцій периферичних нервів і усунення причин їх дистрофічних змін, виходячи з конкретного випадку.

Як правило, відбувається поєднання методів місцевого (у місці ураження) і загального впливу на організм. При цьому основна терапевтична дія направлена ​​на регенерацію нервових тканин, поліпшення харчування і відновлення функцій ураженого нерва, його декомпресію і усунення запального процесу (при наявності невриту). При цьому відбувається усунення першоджерел захворювання.

Дуже часто у лікуванні дегенеративно-дистрофічних змін периферичних нервів використовують такі методи рефлексо- та фізіотерапії, як акупунктура, акупрессура, мануальна терапія, лазеротерапія, електропунктура і електромасаж, електрофорез.

Проте, детальніше про методи лікування, що використовуються в медичному центрі «Ехокор», зможе розповісти спеціаліст, оскільки спосіб лікування підбирають в індивідуальному порядку,  оскільки для цього треба буде пройти обстеження та вивчити скарги в конкретному випадку.