Плексопатії

Плексопатія – це ураження нервового сплетення. Розрізняють шийну, плечову і поперекову, крижову плексопатії. Найбільш часто зустрічається плечова плексопатія.

Такі захворювання часто призводять до інвалідності людини, сильно ускладнюючи її життя. Тому важливо вчасно виявити початок захворювання.

Причини плексопатій

Причин плексопатій може бути безліч, проте найбільш поширеними є травми. Так, до прикладу, часто зустрічається плечова плексопатія. Її можуть спонукати падіння на витягнуту руку, здавлення під час наркозу, ножові поранення або ж просто – носіння важкої сумки або рюкзака на плечі.

Причинами попериково-крижової плексопатії можуть бути переломи кісток тазу, крововиливи в поперековий м’яз, аневризма аорти (аномалія стінки аорти, що призводить до викривлення цієї стінки) та інші.

Серед ймовірних причин плексопатії, окрім травм, – хронічна компресія, інфільтрація злоякісною пухлиною, променева терапія.

Симптоми захворювання

ПлексопатіїСимптоми плексопатії проявляються руховими , чутливими, вегетативними розладами в зоні іннервації та дозволяють достатньо чітко поставити точний діагноз. Переважно, фізичні болі, які супроводжують захворювання, одразу відчутні у тих ділянках тіла, що страждають від хвороби.

Слабкість, біль або оніміння – перші ознаки, які відчуває хворий. У цей період важливо якнайшвидше звернутись до спеціалістів, щоб надати необхідну медичну допомогу.

Плексопатія шийного сплетіння супроводжується болем, порушенням чутливості  потиличної області, можлива слабість м’язів при рухах головою. Під час такого різновиду захворювання може проявлятись гикавка, адже здавлюється діафрагмальний нерв.

Плексопатія плечового сплетіння характеризуються болем в над- і підключичних областях. При такому захворюванні можуть з’явитись слабість, затерпання верхньої кінцівки.

Людина, яка страждає від попериково-крижової плексопатії відчуває біль в поясниці, який переходить в ноги. Може спостерігатись оніміння, атрофія м’язів стегна, гомілки і стопи.

При перших ознаках плексопатії та виявлені болю в уражених місцях, варто одразу звернутись до спеціалістів медичного центру «Ехокор».

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Профілактика захворювання

Звісно, найкращим лікуванням будь-якого захворювання, буде його профілактика. Тому, якщо Ви схильні до отримання травм (наприклад, займаєтесь доволі екстремальним видом спорту, відвідуєте спортзал та й взагалі – ведете активний спосіб життя), варто час від часу проходити обстеження на виявлення можливих негативних наслідків. Варто пам’ятати, що людина, яка хоч раз в житті перенесла гостру плечову плексопатію, має всі шанси отримати її знову.

Практично усі групові види спорту мають небезпеку плексопатії. Адже зіткнення спортсменів один з одним під час гри може призвести до удару плечем або рукою.

Тому, як тільки Ви запідозрите у себе це захворювання, варто відразу ж звертатись до медиків. Вчасна діагностика допоможе швидкому одужанню. Рентген, магнітно-резонанстна томографія, або інший вид діагностики, підібраний досвідчений спеціалістом медичного центру – вбережуть Ваше здоров’я.

Лікування плексопатії

Найкращий метод лікування для Вас підбере спеціаліст медичного центру “Ехокор”, адже індивідуальний підхід до кожного – запорука швидкого одужання. В залежності від важкості травми Вам може знадобитись спеціальна пов’язка, носіння якої – обов’язкове.

Якщо плексопатія характеризується гострим болем, тоді Вам можуть назначити фізіотерапію або ж інші лікувальні засоби. На час лікування людині доведеться повністю відмовитись від занять спортом, а на час реабілітації – помаленьку повертатись до нього та тренувати м’язи: спершу – статичними, далі – динамічними вправами.

Все це, а також швидкість відновлення організму, буде залежати від вчасності діагностування захворювання та кожного окремого випадку.