Гельмінтози у дітей

Гельмінтози у дітейНа жаль, глисти у дітей, або медичною мовою гельмінтози, доволі часте явище. Як стверджують педіатри, 80% хворих, уражених цими паразитами, саме діти. Пояснюється таке явище дуже просто. Діти пізнають світ і весь час контактують з навколишнім середовищем: гладять тварин, підіймають з землі брудні речі, їдять немиті фрукти й овочі. В більшості випадків цього достатньо, щоб заразитись.

Не менш важливим є той факт, що дітям зі слабким імунітетом значно простіше підчепити паразита, адже ніщо не буде заважати йому рости і розмножуватись в комфортних умовах дитячого організму. Загалом людський організм може стати «комфортним притулком» для більш ніж 100 видів глистів, але найчастіше у дітей зустрічаються гострики і аскариди.

Чим загрожують гельмінтози у дітей?

Лікар-педіатр медичного центру «Ехокор» стверджує, що, крім фізичного дискомфорту, гельмінтози у дітей, можуть принести відчутну шкоду для дитячого здоров’я. Власне, найбільш шкідливими є продукти життєдіяльності паразитів, які можуть викликати серйозну інтоксикацію організму або алергічну реакцію. Крім того, вони не дають засвоюватись життєво необхідним вітамінам та мінералам.

Як розпізнати загрозу?

Найперше потрібно знати, що глисти передаються в основному фекально-оральним способом, іншими словами, це «хвороба немитих рук», рідше через шкіру. Основній період зараження – тепла пора року.

Педіатр радить звернути увагу на такі симптоми глистів у дітей, як:

 • відсутність апетиту;
 • поганий сон;
 • роздратованість;
 • біль в животі;
 • поява субфебрильної температури (до 37,3 градусів);
 • нудота, іноді блювота;
 • скрегіт зубами уві сні;
 • поноси або запори:
 • зниження маси тіла;
 • у випадку ентеробіозу (гостриків) з’являється свербіж в області анусу в нічний час;
 • у випадку аскаридозу поява в калових масах дитини глистів.
Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Що робити, якщо з’явились симптоми глистів у дитини?

Звернувшись у медичний центр «Ехокор», ваша дитина зможете пройти комплексну діагностику, яка точно визначить наявність чи відсутність паразитів в організмі. Для цього проводиться аналіз крові та аналіз калу.Глисти у дітей

Після отримання результатів обстеження педіатр зможе підібрати необхідну лікувальну терапію. Лікування глистів у дітей залежить від виду паразитів і стадії розвитку захворювання. Зазвичай для того, щоб позбутись глистів використовуються медикаментозні препарати відповідного спектру дії, а також дієти. Після цього подальша терапія направлена на відновлення належного рівня імунітету та нормалізації роботи травної системи.

Крім того, лікар-педіатр зазначає, що обстеження на гельмінтози необхідне для всіх членів родини, адже підчепити паразита надзвичайно просто. Лікування лише дитини, у якої проявились симптоми, дасть досить нетривалий ефект, адже через деякий час вона повторно заразиться від своєї ж сім’ї.

Також, по можливості, необхідно випрати при високій температурі всі речі, які нещодавно були у вжитку, особливо білизну, почистити килими та меблі, так ви зможете позбутись від яєць глистів і повторно не заразитись. Якщо у вас вдома живе домашня тварина (кіт чи собака), бажано пролікувати і її. У цьому вам допоможе будь-який ветеринар.

Якщо у вас виникли запитання, ви завжди можете зв’язатись з педіатром медичного центру «Ехокор» і записатись на консультацію. Лікар не тільки відповість на всі ваші запитання, а й дасть поради стосовно того, яке обстеження пройти і як будувати подальше лікування. Звертайтесь, ми завжди раді допомогти.