Грип і застуда у дітей

ГРВІ у дітей – справа майже звична, з цими хворобами, як мінімум, раз на рік мають справу всі батьки. У кожної мами вже є власна стратегія боротьби з недугом – жарознижувальний сироп, пігулки від кашлю, краплі в ніс…

Що таке ГРВІ і що ми знаємо про нього?

ГРВІ може виникнути у будь- яку пору року, але найчастіше, в осінньо-зимовий період. Найбільше хворіють діти до 6 років, особливо ті, які відвідують дошкільні навчальні заклади.

Причиною гострих респіраторних захворювань можуть бути віруси грипу, парагрипу, риновіруси, аденовіруси та інші. Їх більше 200 видів. Залежно від виду збудника хвороби протікають по різному.

Як їх розрізнити?

Розрізнити грип чи ГРВІ у дитини буває складно через те, що найчастіше симптоми дуже схожі:Грип у дітей

 • нежить;
 • біль у горлі;
 • висока температура;
 • кашель;
 • загальна слабкість та млявість;
 • головний біль;
 • біль в суглобах та м’язах;
 • іноді може виникати нудота, біль в животі.

Звичайно є певні суттєві відмінності, наприклад, інкубаційний період у грипу значно коротший, від 1 до 3 днів, тоді як при інших вірусних інфекціях він може розтягнутись на 10 днів. Симптоми грипу у дітей проявляються раптово і протікають більш яскраво, з дуже високою температурою до 39-40 ° і загальною сильною інтоксикацією організму.

Однак, іноді навіть досвідчений лікар-педіатр не в змозі розрізнити збудника хвороби без спеціальних аналізів. Тому краще не займатись лікуванням застуди вдома, а одразу звернутись до спеціалістів. В цьому вам допоможе медичний центр «Ехокор», де працює досвідчений лікар-педіатр, який поставить точний діагноз та призначить терапію, яка принесе дитині швидке полегшення.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

ГРВІ у маленьких дітей

Грип та інші ГРВІ у маленьких дітей протікають особливо важко, адже ще не повністю сформований імунітет не може дати достойну відсіч вірусам, що атакують організм. Особливо важко діти переносять високу температуру, в тяжких випадках навіть можуть з’явитись судоми. Тривала і некерована лихоманка при цифрах більше 38,5° потребує негайного втручання з дуже ретельним підбором жарознижуючих лікувальних засобів і обов’язково за участю педіатра.

Разом з тим не настільки страшний грип, як його наслідки. Невчасно або неправильно пролікована гостра респіраторна інфекція може вилитись в запалення вух, горла, носа або й в запалення бронхів та легень. Також у зв’язку з анатомо – фізіологічними особливостями будови дихальних шляхів дитини навіть незначний набряк слизової оболонки може призвести до припинення носового дихання, або стенозу ( звуження) гортані – несправжнього крупу. Тому в лікуванні хвороби краще дотримуватись рекомендацій дитячого лікаря.

Лікування ГРВІ у дітей

ГРВІ у дитиниВ медичному центрі «Ехокор» лікування ГРВІ у дітей будь-якого віку відбувається під суворим контролем педіатра. Для успішної боротьби з хворобою використовуються певні групи лікувальних засобів.

Для усунення головного болю та високої температури найчастіше призначаються сучасні жарознижуючі, для полегшення кашлю – муколітики, що полегшують процес відхаркування мокротиння, для усунення симптомів нежитю рекомендують спрей в ніс на масляній основі або краплі ( для дітей перших трьох років життя – краплі 0,65 % розчину хлориду натрію). При потребі лікар підбере:

 • антигістамінні;
 • противірусні препарати;
 • імуномодулятори чи антибактеріальні засоби ( тільки при приєднанні бактерійної флори і появі ускладнень.)

Варто зазначити, що схема лікування ГРВІ у дітей завжди індивідуальна і визначається на основі отриманих аналізів та загального стану дитини. Якщо ви хочете отримати кваліфіковану допомогу для свого малюка, звертайтесь в медичний центр «Ехокор». Ми будемо раді, якщо наш досвід допоможе вам подолати хворобу.

Що можете зробити Ви?

Звичайно дитина просто фізично не може весь час перебувати під наглядом лікаря, але полегшити її стан та пришвидшити одужання ви можете і самостійно. Що треба робити?

1. Постільний режим. Постійний відпочинок не тільки зніме надмірне фізичне навантаження з хворого організму, а й допоможе уникнути ускладнень у майбутньому.

2. Регулярне провітрювання. Організм хворої дитини гостро потребує кисню, якого не вистачає у сухому та перегрітому повітрі кімнати. Крім того, регулярне провітрювання істотно зменшує ризик запалення легенів, як найбільш серйозного ускладнення респіраторних інфекцій.

3. Правильне харчування, а саме неважка для шлунку їжа, збагачена вітамінами, та якомога більше теплої рідини (чай, фруктові соки, морс, мінеральна вода)

За професійною консультацією педіатра звертайтесь до медичного центру «Ехокор». Ми завжди готові допомогти вашому малюку!