Закладеність носа у дітей

Нерідко мами скаржаться на закладеність носа у дітей. У першу чергу, слід з’ясувати причину такого стану, щоб правильно з ним боротись. Причиною може бути:Закладеність носа у дітей

  • сухість слизової оболонки і утворення кірочок на ній, внаслідок підвищення температури повітря в кімнаті і зниження вологості;
  • засихання молока в носоглотці і носі при зригуваннях дитини;
  • запальний процес слизової оболонки при гострих респіраторних захворюваннях (ГРЗ), викликаних вірусною або бактерійною інфекцією;
  • алергія.

Закладеність носа (утруднене носове дихання) – це надокучливий симптом, який супроводжується неспокоєм дитини, капризністю. Дитина не може смоктати груди, при годуванні відривається від грудей, вертить голівкою, плаче, часто заковтує повітря, в результаті чого з’являється відчуття здуття живота. Цей симптом порушує сон і є причиною підвищеної втомлюваності і сонливості вдень.

Закладеність носа у дітей шкільного віку

Закладений ніс у дитини шкільного віку порушує процес навчання.

При гострих респіраторних захворюваннях утруднення носового дихання може супроводжуватись:

  • рясним виділенням слизу;
  • чханням;
  • сльозотечею;
  • підвищенням температури тіла;
  • покашлюванням.
Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Закладений ніс у новонароджених

ГРЗ у новонароджених (особливо недоношених дітей) можуть протікати важко і часто із ускладненнями (бронхіт, пневмонія, отит), у зв’язку із анатомо-фізіологічними особливостями дихальних шляхів дитини. Малий розмір дихальних шляхів навіть при незначному набряку слизової оболонки призводить до утруднення або припинення носового дихання.Закладений ніс у дитини

Лікування, звичайно, залежить від причини виникнення даного симптому. Якщо причиною захворювання є підвищення температури повітря і зниження вологості, потрібно нормалізувати мікроклімат у кімнаті, де перебуває дитина (часто провітрювати кімнату, робити вологе прибирання, придбати зволожувач повітря), гуляти на свіжому повітрі.

При потраплянні молока у носові ходи при зригуванні слід дотримуватись правильності прикладання немовляти до грудей, прочищати носові ходи дитини, попередньо закрапавши 1-2 краплі фізіологічного розчину (салін, но-соль).

При алергії лікування полягає у виділенні алергену, якщо він відомий (домашній порох, шерсть тварин, пір’я, пилок, харчові алергени) та медикаментозному лікуванні (антигістамінні, спеціальна гіпосенсибілізація, глюкокортикоїди).

При ГРЗ лікар призначить відповідне лікування (антисептики, антигістамінні, судиннозвужуючі, при потребі, жаропонижаючі, противірусні чи антибактеріальні засоби).

У більшості випадків при вираженому утрудненні або припиненні носового дихання не можна займатись самолікуванням, а слід негайно звернутись до лікаря, який призначить адекватне лікування.