Посттравматичний стресовий розлад

СтресЗважаючи на події в сучасному світі, на людину все більше впливають різного роду зовнішні чинники, що позначаються на її психологічному стані. Багато людей стараються самотужки справитись зі стресом та його наслідками, навіть не підозрюючи, що цим самим ще більше наражають себе на небезпеку.

Наслідки пережитих фізичних або психологічних травм не проходять безслідно. В переважній більшості вони потребують певного періоду часу, щоб повернутись до звичного ритму життя. Саме у цей період, коли повернутись до нормального життя людина намагається самостійно, і виникає такий стан, як посттравматичний стресовий розлад. Згідно із статистикою, під цей стан підпадають 10-12% людей, які пережили досить сильні негативні потрясіння.

Посттравматичний розлад являє собою тип психологічного стресу, що виникає на фоні критичних ситуацій, в яких опинилась людина. Ці ситуації напряму зв’язані з безпосередньою загрозою життю самої людини, її друзів, рідних.

Найчастіше дані відхилення зустрічаються в потерпілих, які вижили після різного роду бойових дій, катастроф, стихійних лих або терористичних актів. Також досить гостро стоїть питання домашнього насилля, що в даний момент є досить поширеним явищем, на фоні якого і виникає посттравматичний стресовий розлад. Будь-яка з вище перелічених подій досить глибоко може торкнутись психіки людини, тим самим руйнуючи звичний спосіб існування. В залежності від форми стресу, він може тривати навіть декілька років.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Основна симптоматика посттравматичного розладу

Симптоматика при стресовому розладі проявляється по-різному, в залежності від стабільності психіки людини та від глибини пережитих подій. Але, все-таки, можна виділити три основних симптоми, що в тій чи іншій мірі будуть проявлятись у більшості потерпілих:

  • Підвищена чутливість та збудженість
  • Нездатність людини сприймати реальність адекватно
  • Повторні переживання

Підвищена збудженість переважно характеризується порушеннями сну, що приводить до хронічного недосипання та дратівливості. Пацієнт відчуває постійні напливи гніву, різко реагує на будь-які голосні звуки, на раптові рухи. Через надмірну збудженість нервової системи у людини виникає відчуття постійної готовності до чогось негативного.

Під час стресу потерпілий не може адекватно сприймати реальність, намагається уникнути розмов, а також відчуттів, які хоча б якось пов’язані з пережитою травмою. Поступово втрачається інтерес до звичних речей та занять, появляється відчуття самотності та відчуженості. Під час розмов про позитивні емоції, любов або щастя людині  стає все важче адекватно висловлюватись про них.

Повторні переживання займають найбільшу нішу симптоматики стресового розладу, так як заставляють потерпілого думками раз за разом повертатись в події, які стали чинником даного стану. Основними проявами цього стану є постійні нічні кошмари, відчуття тривоги та пригніченості, які посилюються при незначних спогадах.

Методи лікування посттравматичного розладу

Основна мета в лікуванні даного психологічного розладу полягає в тому, щоб повернути людину до нормального психічного стану та відновити життєдіяльність. Саме цим і займається медичний центр «Ехокор», в якому працюють провідні спеціалісти, які здатні надати кваліфіковану допомогу пацієнтам, які пережили трагічні моменти в своєму житті.

Насамперед, найважливішим фактором, що ефективно впливає на процес відновлення, є підтримка та турбота рідних та близьких. Потерпілий повинен відчувати, що він не один, що існують люди, які допоможуть пережити йому ці тяжкі моменти. Але, в залежності від стану розладу, цього може бути недостатньо.

Тому медичний центр застосовує найновітніші та найефективніші методи лікування, що включають медикаментозні та психотерапевтичні методи. Також досить дієвим способом є методика, під час якої пацієнта навчають в момент приступу концентруватись на позитивних пережитих емоціях, що з часом дає змогу людині відкидати стресові моменти самостійно.

Кожен випадок є дуже індивідуальним. Тому стверджувати про час лікування та найкращу методику можна лише в конкретному випадку, коли людина звертається по допомогу. Комусь достатньо буде невеликої кількості консультацій, хтось же потребуватиме досить кропіткої спільної роботи задля повернення радощів життя.

Якщо ви довірите свої труднощі та переживання спеціалісту медичного центру «Ехокор», та готові будете спільно та плідно працювати, ми гарантуємо вам швидке одужання та повернення до нормального життя.