Хропіння, зупинка дихання уві сні

 Храп – прихована небезпека!

Кожна людина знає, що таке храп. І найчастіше, людина, яка хропить, майже не помічає свій храп уві сні. Тому ці неприємні звуки для вуха доводиться слухати людям, які знаходяться поруч. Мало хто знає, що при цьому не може заснути не тільки людина, яка чує ці звуки, але й відсутній повноцінний сон у людини, котра хропить. Під час хропіння особа не проходить відповідні фази сну, що призводить до порушення сну та значно позначається на її здоров’ї в подальшому.

Хропіння виникає під час сну, коли у людини розслабляються м’яке піднебіння та язичок, повітря проходить крізь звужені дихальні шляхи. При цьому ділянки глотки можуть доторкатись, викликаючи тремтіння та вібрацію. Погіршує перебіг викривлення носової перегородки, поліпів у носі, наявності зайвої ваги, збільшення мигдалин, неправильний прикус тощо.

Будь-яка особа може хропіти. Дослідження показують, що 45% чоловіків і 30% жінок страждають храпом на регулярній основі. Причому, незалежно від статури тіла. Як огрядний чоловік, так і тендітна жінка можуть страждати від хропіння. Також, храп може з’являтись після вірусної хвороби, після вживання алкоголю або при прийомі деяких ліків.

Важливо розуміти, що храп — це вагома причина для звернення до спеціаліста задля обстеження організму та лікування. Лиш на перший погляд цей безневинний прояв нашого організму не приносить нічого, крім дискомфорту для оточуючих. Проте, насправді, храп – це перша сходинка до такого явища, як апное сну, що більше відоме як зупинка дихання уві сні.

У свою чергу, апное, що не було вчасно виявлене та вилікуване може стати причиною інсульту, чи навіть інфаркту. Саме тому дуже важливо визначити справжні причини хропіння та вчинити відповідні дії для його усунення. Ліки та спеціальні засоби проти хропіння будуть ефективними лише тоді, коли відомо першоджерело недугу.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 232-95-85 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Діагностика храпу

ХрапПеред тим, як задуматись над методами лікування храпу, варто пройти діагностику у спеціаліста, щоб встановити точне походження такої неприємної особливості організму. Для початку спеціаліст обстежить анатомічну особливість будови дихальних шляхів. Відштовхуючись від результатів первинного обстеження можна вибирати інші методи обстеження та будувати подальше лікування.

Для того, щоб виявити храп  ускладнений зупинкою дихання уві сні (так зване апное під час сну), варто пройти сучасне скринінгове обстеження спеціальним обладнанням.

Діагностику можна провести вдома у пацієнта, проте краще зробити обстеження в умовах медичного центру, щоб спеціалісти могли зробити всі необхідні заміри та провести відеоспостереження (з метою більшої інформативності та можливості пацієнтові  оцінити свій стан під час сну). Відеоспостереження проводиться двома відеокамерами з можливістю запису в темну пору доби.  Дані, отримані після обстеження, стають основою для підбору необхідного лікування.

Допоможе виявити та визначити ступінь небезпеки спеціальний пристрій – SOMNOcheckmicroCARDIO. Поки людина спить цілу ніч, за цей час обладнання фіксує випадки храпу та апное (небезпечна зупинка дихання), а також частоту пульсу, аритмію та насиченість крові киснем. В залежності від результатів, буде підбиратись метод лікування та препарати. При виявленні серйозних і затяжних випадків апное пацієнта буде скеровано на додаткові обстеження до наших партнерів в спеціалізовану лаборотарію сну в м. Київ , де вам буде підібрано спеціальне обладнання з позитивним тиском повітря під час вдиху (CPAP –терапію), яке позбавить вас цієї проблеми.

Як розпізнати апное під час сну?

Апное – це термін, що означає зупинку дихання. Розрізняють центральне та обструктивне апное, хоча зустрічаються в медичній практиці і змішані типи. Під час обструктивного апное відбувається перекривання (обструкція) верхніх дихальних шляхів( коли м’язи глотки та язика розслабляються, корінь язика западає та перекриває дихальні шляхи).

Мозкові імпульси, що відповідають за дихання та роботу діафрагми, продовжують поступати, створюється негативний тиск, тому це призводить до ще більшого блокування верхніх дихальних шляхів. При цьому людина перестає дихати на якийсь час і після різкого всхрапу знову починає.

Так може тривати протягом усієї ночі. Проте, якщо тривалість апное перевищує 10 секунд і протягом ночі це трапляється від 5 до 10 раз – це призводить до серйозних порушень, адже організм страждає від постійної гіпоксії (браку кисню).

Наслідки храпу та апное

Людина, яка страждає на храп, ускладнений апное, на ранок буде відчувати наступні симптоми: втому, сонливість, головний біль, з’явиться біль в потиличній ділянці. Це відбувається тому, що під час хропіння та апное людина мимоволі будить себе та не дає організму повноцінно відпочити.

Звісно, це позначається на трудовій активності, емоційності та якості життя. Людина стає дратівливою, неуважною,їй стає тяжко справлятись з буденними обов’язками.

Найгіршим наслідком, що спостерігається від апное – це постійна гіпоксія таких життєво важливих органів, як серце та мозок. Крім того, спостерігається підвищений ризик розвитку гіпертонії, що може призвести до інфарктів та інсультів.

Це далеко не єдині проблеми, що можуть витікати від, здавалось, звичайного хропіння. Імпотенція, сонливість протягом дня( особливо небезпечна у водіїв), зниження пам’яті та розумової активності, розвиток фобій, депресія, занижена самооцінка, втрата смаку життя – ті причини, з якими має бути готова зіштовхнутись людина, яка недооцінює небезпечність хропіння та апное уві сні.

Лікування храпу

Медичний центр «Ехокор» — перший у Львові, що займається проблемами по усуненню хропіння та апное уві сні.(…)  В залежності від отриманих результатів діагностики, буде підібране відповідне лікування хропіння. Засоби проти хропіння у сучасній медицині значно покращились, у порівнянні з досвідом минулих років. Тому не варто самостійно намагатись побороти цей типовий серед більшості населення недуг,та звернутись в медичний центр «Ехокор», де за допомогою сучасних засобів можна досягти якнайшвидшого результату. А, як відомо, час є вагомим аргументом на користь сучасної медицини та сучасних засобів.

Крім окремих засобів та терапевтичних апаратів, спеціалісти допоможуть скоригувати положення тіла уві сні задля позбавлення від хропіння, визначать найефективніші в конкретному випадку заходи (на кшталт зниження ваги, врегулювання харчування) та будуть контролювати процес позбавлення від хропіння.

Для ознайомлення з більш детальною інформацією по даній тематиці, рекомендуємо прочитати нашу статтю у періодичному виданні «Народне здоров’я» від 22 грудня 2014 року.  Завантажити>>>