Ехо (УЗД) діагностика серця, ехокардіографія

Серце недаремно вважається головним органом людського тіла. Від його роботи залежить не тільки життя людини, але й можливість розвитку тих, чи інших захворювань. Тому не варто зволікати, якщо ви помітили бодай якусь загрозу у роботі свого серця (міокарда). Від того, наскільки ретельніше людина ставиться до організму буде залежати її довголіття та позбавлене хвороб життя.

Сучасним методом діагностики роботи серця (міокарда) вважається ехокардіографія. Застосовувався такий підхід давно, проте з сучасними технологіями та прогресом в медицині ехокардіографія на даний момент є досить точним способом оцінити діяльність серця та виявити можливі відхилення та вади. Ціна подібної діагностики є невисокою, в порівнянні з можливістю уникнути чи передбачити  захворювання серця, інфаркту міокарда та тромбів судин, аорти.

Що таке ехокардіографія?

ЕхоЕхокардіографія — це тест, що використовує звукові хвилі для створення рухомого зображення серця. Картина дає можливість вивчити серце більш докладно, ніж простий рентгенівський знімок. Крім того, це обстеження не має побічних дій, як у випадку радіаційного опромінення під час рентген діагностики.

Ультразвукова ехографія (або ж просто — ехокардіографія) — метод діагностики, заснований на відмінностях у відображенні ультразвукових хвиль, що проходять через тканини і системи організму різної щільності. ЕХОКардіограма показує дослідження серця, що спираються на імпульсні відображення ультразвуку (ехо) та їх сприйняття та трактування.

Це дослідження дає можливість оцінити рухи лівих і правих відділів серця, що має особливе значення для оцінки функціонального стану міокарда, визначення розмірів порожнин серця, оцінки стану всіх оболонок серця, судин.

Цей метод є візуальним, тобто на екрані монітора ми бачимо структуру та роботу серця.   Саме через цю особливість УЗД серця в першу чергу призначене для вивчення анатомії серця в нормі і при різних захворюваннях. Можливість спостерігати роботу серцевих структур безпосередньо в процесі серцевих скорочень дозволяє оцінити їх роботу. Здатність ультразвуку мінятися під впливом рухомих об’єктів дає можливість контролювати кровотік в серці, відстежувати вади.

Широкі можливості і висока інформативність, неінвазивність та нетравматичність дослідження, його безболісність зробили ехокардіографію обов’язковим стандартним методом обстеження кожного пацієнта з серцевими захворюваннями. Також ехо серця обов’язково варто робити для профілактики хвороб серця, якщо людина активно займається спортом, має хронічні захворювання дихальних шляхів, часто перебуває в стресових станах, а також у старшому віці.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 240-48-64 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

Основні покази для проведення ехокардіографії

Основними показаннями для проведення ЕХО серця є:

 • Шуми в серці,
 • Набуті або вродженні вади серця,
 • Зміни серцевої діяльності, що були виявлені на ЕКГ,
 • Підозра або перенесений інфаркт міокарда,
 • Патології міокарду (серцевого м’яза) і серцевої сумки (зовнішньої оболонки серця),
 • Задишка, болі за грудиною, аритмія,
 • Гіпертонія,
 • Важкі фізичні навантаження,
 • Серцева недостатність (проводять для встановлення її причин і типу),
 • Підозра на пухлину серця, аневризму висхідного відділу аорти,
 • Системні захворювання (наприклад, ревматизм),
 • Захворювання легенів (пневмонія, бронхіт, бронхіальна астма),
 • Для підтвердження чи спростування підозри внутрішньосерцевих тромбів, а такожрубців в результаті інфаркту міокарда.

Коли варто зробити обстеження?

Якщо Вас турбують будь-які болі та неприємні відчуття в області серця, задишка або почуття нестачі повітря, головні болі (оскільки деякі причини головних болів пов’язані з проблемами функції серця), головокружіння, часті набряки чи порушення ритму серця, варто негайно звернутись до спеціаліста. Це ж стосується і випадку, якщо людина має гіпертонічну хворобу.

В якості профілактики варто робити ехокардіографію людям, які активно займаються екстремальними видами спорту ( дайвінг, парашутний спорт, важка атлетика, біг), щоб перевірити чи адекватно Ваш організм реагує на такі навантаження.

Як відбувається ехокардіографія?

Ехокардіографія є неінвазивним способ діагностики, що не потребує особливої підготовки до процедури. Проводиться ехо за допомогою ультразвукового апарату високого класу, який має кардіологічну програму та кардіо датчик.

Перевагою проведення ехокардіографії в медичному центрі «Ехокор» є безпосередня участь лікаря-кардіолога в дослідженні. Таким чином, усувається загроза неправильного трактування, чи зчитування показників ехо через людський фактор та зміну спеціалістів. Практикуючий  лікар-кардіолог з значним досвідом роботи в кардіологічному відділенні лікарні сам проводить ехокардіографію і при потребі дає необхідні рекомендації чи назначає лікування.