Коліна щодня отримують шалене навантаження. Постійна ходьба, часті підйоми сходами, заняття спортом… З віком колінні суглоби поступово слабшають, а це загрожує появою серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому. Особливо, якщо раніше були травми. При появі будь-якого дискомфорту в колінах варто відразу звертатися до лікаря. Він проведе обстеження та, при потребі, призначить додатково УЗД колінного суглоба, котре дасть найбільш точний та чіткий результат.
У яких випадках варто пройти УЗД колінного суглоба?
УЗД колінних суглобів призначають, якщо є підозра на патологію або потрібно підтвердити або спростувати діагноз. Приводом до проведення процедури слугують такі причини або симптоми:
- регулярні болі в суглобах;
- набряки, запалення;
- зниження рухомості в суглобах;
- дискомфорт в колінах під час руху чи в нерухомому стані;
- біль після фізичних навантажень.
Причиною для обстеження також може бути:
- травма ноги (удар, розтягнення тощо);
- підозра на розрив зв’язок, менісків;
- підозра на кісту;
- наявність гнійних процесів;
- підозра на артрит чи артроз;
- запалення м’яких тканин навколо суглоба;
- зміна нормальної (звичної) структури коліна, підозра на пухлину;
Ультразвукову діагностику проводять пацієнтам, у яких захворювання вже були виявлені раніше або тим, у кого спостерігається раптове погіршення стану після чи під час лікування. Перевірку здійснюють для того, щоб побачити динаміку розвитку патології, простежити за ефективністю усунення проблеми.
Як проводиться УЗД колінного суглоба?
Діагностика коліна не вимагає специфічної підготовки і триває до 20 хвилин. Якщо пацієнт проходить подібне обстеження регулярно, то бажано взяти результати останньої перевірки, щоб відстежити зміни.
Процедура відбувається наступним чином. Спочатку пацієнту слід зняти нижню частину одягу (штани, колготи тощо), лягти на кушетку. Після цього лікар нанесе на ділянку, котра обстежується, спеціальний гель. Він полегшує проведення ультразвукового сигналу. Далі фахівець почне водити датчиком спочатку по коліну, яке обстежується. На екрані з’явиться зображення, за яким робитиметься подальша розшифровка результатів. За потреби лікар порівнює стан хворого та здорового коліна.
Під час обстеження моніторять стан чотирьох зон:
- передня (пацієнт лежить на спині);
- задня (лежати потрібно на животі);
- медіальна (пацієнт лежить на спині)
- латеральна (пацієнт лежить на спині)
Протягом процедури фахівець відстежує стан усіх тканин (м’язова, хрящова, зв’язки, поверхня кістки), якість, кількість, однорідність синовіальної рідини.
УЗД колінного суглоба в нормі повинна показати неушкоджений рівний орган, в якому не видно оболонки, а гіаліновий хрящ – однорідної форми.
Процедура ультразвукової діагностики – повністю безболісна. Зробити її швидко та якісно можна у медичному центрі «Ехокор», де для перевірки застосовується новітнє японське обладнання преміум-класу Toshiba Aplio 500. Цей пристрій оснащений екраном з широким кутом огляду, що здатен зафіксувати найдрібніші деталі, сенсорною панеллю, котра швидко та зручно перемикається на відповідний режим, якісними та безпечними датчиками з регулюванням потужності ультразвукових хвиль та сучасною корисною функцією Dicom, яка дозволяє надіслати дані в електронну медкарту пацієнта.
Щоб зробити безпечне, якісне та інформативне УЗД колінного суглоба у Львові звертайтеся до клініки «Ехокор». Медичний центр гарантує якісне обслуговування та унікальну точність результатів. Ласкаво просимо!