Кульшовий суглоб – найбільший у людському тілі. Він відповідає за прямоходіння, можливість підіймати ногу, рухати нею і тому піддається тиску всієї верхньої частини тіла. Навантаження подібного ступеня нерідко стають причинами неприємних ситуацій і травм, котрі можуть мати тяжкі наслідки, якщо проблему не діагностувати вчасно. Перевірити загальний стан, підтвердити чи спростувати поставлений лікарем діагноз дозволяє УЗД кульшового суглоба, що виявляє патологію до того, як вона починає прогресувати.
Коли потрібно пройти УЗД кульшового суглоба?
Лікуючий лікар, у цьому випадку ортопед, хірург, травматолог чи сімейний лікар, призначає додаткове УЗД кульшових суглобів у наступних випадках:
- біль в ділянці суглоба або на стегні;
- зниження рухомості в суглобі;
- поява відчуття «скутості»;
- труднощі з підйомом після довгого перебування лежачи;
- вивихи, рецидиви давніх ушкоджень;
- зміна кольору шкіри в зоні суглобів;
- хрускіт під час навантаження;
- м’язові спазми біля стегон, сідниць;
- різна довжина ніг;
- гіпертонус м’язів ніг;
- поява гною у м’яких тканинах;
- погана хода, кульгавість.
Крім того, цей вид обстеження проводять дітям до 1 року. УЗД кульшових суглобів у немовлят дозволяє виявити дисплазію, вроджені вивихи. Процедуру радять робити вже на 1-3 місяці життя. У цей час органи добре візуалізуються, і, при виявленні відхилень, їх можна усунути повністю.
Показами до УЗД кульшових суглобів у дітей можуть стати: асиметрія ніг, сідничних складок, погане відведення стегна, тазове передлежання в утробі. Також перевірки потребують малюки, що народилися раніше призначеного терміну.
Які патології виявляє ультразвукове обстеження?
УЗД кульшового суглоба у дорослих вказує на порушення в його роботі і проблеми з навколишніми тканинами. Так, за допомогою ультразвукової перевірки можна виявити:
- артрит;
- синовіїт;
- коксартроз;
- пошкодження м’язів, запалення сухожиль;
- гематому м’яких тканин;
- флегмону чи абсцес м’яких тканин;
- набряки;
- новоутворення м’яких тканин в ділянці суглоба
У дітей ця процедура виявляє наступні патології: незрілість суглоба, легку чи важку дисплазію, підвивих, вивих стегна.
Підготовка та проведення УЗД кульшового суглоба
Ультразвукова діагностика – повністю безпечна для будь-якого віку. Вона не потребує особливої підготовки.
Відбувається обстеження таким чином: пацієнт роздягається нижче пояса, лягає на спеціальну кушетку. Лікар змащує зону дослідження гелем для полегшення проведення ультразвукового сигналу і починає водити по ній спеціальним датчиком. Час перевірки – 15-20 хвилин.
Ультразвукова діагностика кульшових суглобів проводиться з використанням сучасного обладнання. Наприклад, медичний центр «Ехокор» для виявлення патологій застосовує новітній апарат Toshiba Aplio 500 із Японії. Цей пристрій поєднує в собі останні розробки у сфері зображення та візуалізації.
Апарат має великий екран з широким кутом огляду, що показує найбільш якісну картинку у режимі реального часу, сучасний датчик, що регулює потужність ультразвукових хвиль та забезпечує повну безболісність процедури.
Робіть УЗД кульшового суглоба у Львові в медичному центрі «Ехокор»! Клініка гарантує якісне обслуговування, точну та інформативну перевірку на сучасних апаратах із залученням найкращих спеціалістів. Ласкаво просимо!