УЗД малого тазу

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Гінекологія650 грн.
Вагітність І триместр650 грн.
Молочні залози650 грн.

Проблеми зі статевою системою час від часу турбують жінок та чоловіків різного віку. Вони створюють дискомфорт, впливають на якість життя та можуть стати першим тривожним «дзвіночком» у розвитку  складних патологій. Виявити ці відхилення не завжди можна самостійно. У таких випадках, за результатами первинного огляду, лікар призначає додаткове, точне та інформативне обстеження – УЗД малого тазу. 

Що входить в УЗД малого тазу?

УЗД органів малого тазу – це безпечна і точна процедура перевірки органів жіночої і чоловічої статевої системи. Вона виявляє візуальні зміни в структурі органів, ранні ознаки патологічних процесів. Подібний огляд також проводиться в профілактичних цілях. 

УЗД органів малого тазу у жінок досліджує їхні розміри, будову стінок матки, структуру, зокрема зміни в порожнині матки, ендометрій, позадуматковий простір, загальний стан та можливі патології маткових труб, яєчників, сечового міхура, прямої кишки.

Діагностика у чоловіків інформує про зміни в стані передміхурової залози (форма, розміри, структура), лімфатичних вузлів, сигналізує про наявність захворювань статевої системи (простатит, везикуліт, добро-, злоякісні новоутворення).

Види УЗД органів малого тазу

Обстеження малого тазу можна проводиться трьома способами: трансабдомінально, трансвагінально, трансректально. 

Трансабдомінальна діагностика проводиться через живіт (без проникнення в піхву). У жінок вона допомагає підтвердити ранню вагітність, простежити за її перебігом, виявити причини порушень менструального циклу, проблеми з сечовипусканням, перевірити стан фолікулярного апарату при лікуванні безпліддя.

Трансвагінальне УЗД – метод обстеження, що передбачає введення спеціального датчика в піхву. Він вважається оптимальним варіантом для вичерпного обстеження маткових труб, яєчників, ендометрія тощо, дозволяє взяти біопсію для детального дослідження, виявити добро- чи злоякісні новоутворення. 

Трансректальна перевірка – датчик вводиться в пряму кишку. Цей спосіб діагностики дозволяє виявити патологічні стани кишківника, простати, сім’яних пухирців, допомагає підтвердити поставлений діагноз. 

Коли робити УЗД органів малого тазу і яким способом поінформує лікар. 

Підготовка до УЗД малого тазу

Три види ультразвукової діагностики потребують відповідної підготовки. 

Перед трансабдомінальною діагностикою важливо:

  • жінкам необхідно підібрати оптимальний день для процедури, який підкаже ваш лікар-гінеколог залежно від скарг та попереднього діагнозу;
  • за 60 хвилин до початку діагностики випити півлітра води;
  • за 24 години до – припинити вживання продуктів, що можуть стати причиною утворення газів (молочна продукція, солодощі, хлібобулочні вироби, бобові, капуста тощо). Детальніше про це на консультації розповість лікар. 

Трансвагінальне УЗД – підготовка до нього така: 

  • перед початком сходити до вбиральні – сечовий міхур має бути порожній;
  • їсти за 4-5 годин до процедури;
  • сходити в душ. 

Трансвагінальне УЗД при вагітності проводять лише до 10 тижня або у випадках, коли потрібна глибока діагностика. 

При трансректальній перевірці варто очистити пряму кишку та зробити клізму за 1-2 години до діагностики, а також подбати про гігієну. 

Трансвагінальне УЗД – як проводиться?

Трансвагінальний метод УЗ-обстеження призначається, коли є потреба оглянути матку та близькі до неї органи. Процедура призначається лише жінкам, котрі живуть статевим життям. Як проводиться УЗД органів малого тазу цим способом?

Пацієнтка лягає на кушетку або гінекологічне крісло, згинає ноги в колінах. Фахівець одягає на спеціальний датчик міцний презерватив та використовує спеціальний гель для полегшення входу. На екрані з’являється рухоме зображення, за яким лікар визначає чи немає патологічних процесів. Потім він дає детальне розшифрування результатів. УЗД органів малого тазу в нормі покаже розміри відповідно до віку та ваги, однорідну структуру, рівні контури, відсутність утворень. 

В медичному центрі «Ехокор» ця процедура проводиться з використанням модернізованого апарата преміум-класу – Toshiba Aplio 500. Він забезпечує найбільш точну, повну, безпечну та безболісну діагностику, бо, завдяки новітнім розробкам у сфері зображення та візуалізації, розпізнає найменші зміни в статевій системі. 

Записуйтеся на УЗД органів малого тазу (трансвагінально, трансректально, трансабдомінально) до медичного центру «Ехокор». Ми забезпечуємо нашим пацієнтам лише найкращі умови. Чекаємо саме на вас!

5/5 – (5 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

    Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.