УЗД суглобів та кістково-м’язевої системи

Ультразвукова діагностика, що скорочено називається УЗД, є безпечним і безболісним способом дослідити тіло та внутрішні органи. З появою нових високотехнологічних цифрових апаратів, що оснащенні високочастотними датчиками понад 15 мГц, ультразвук стали широко використовувати не лише для дослідження внутрішніх органів, а й в ревматології.

УЗД суглобів, УЗД м’язів і сухожиль,УЗД хребта (в тому числі і УЗД попереково-крижового відділу) зараз вважається популярним способом вивчення стану тканин та структур організму при будь-яких захворюванням, особливо коли характерною рисою є болі в суглобах.

Перевага такого методу дослідження хребта, суглобів, м’язів та сухожиль полягає в тому, що метод є абсолютно безпечним, доступним по ціні, а головне – в стислі терміни надає лікарю та пацієнту всю необхідну інформацію.

Як відбувається УЗД?

УЗД суглобаУльтразвук опорно-рухового апарату дозволяє побачити стан м’язів, хребта, сухожиль, зв’язок, суглобів і м’яких тканин по всьому тілу.

Під час процедури використовується спеціальний апарат,  що пропускає крізь організм людини звукові хвилі. На апарат передається зчитана інформація, де спеціаліст може побачити не лише в якому стані знаходяться внутрішні органи, хребет, суглоби тощо, а й виявити щонайменші відхилення від норми. Таким чином можна попередити розвиток захворювань, в тому числі кістково-м’язевої системи.

Ультразвукове дослідження (УЗД) проводиться за допомогою використання невеликого перетворювача (датчика), що передає інформацію та зображення на сам апарат. Для кращої роботи використовується спеціальний гель, що наноситься безпосередньо на шкіру в тому місці, де буде проводитись діагностика. Звукові хвилі високої частоти передаються від зонда через гель в тіло. Перетворювач збирає звуки, що відбиваються від органів назад, і на комп’ютері з’являється зображення.

Ультразвукові дослідження не мають іонізуючого випромінювання (як, наприклад, це спостерігається в рентгенівських променях). Таким чином, УЗД вважається абсолютно безпечним для людини і немає радіаційного опромінення.

Запишіться на прийом за телефоном 38 (032) 240-48-64 або заповніть форму On-line: Записатися на прийом

УЗД хребта

Людський хребет – це опора всього організму. Навіть найменші відхилення, чи защемлення можуть негативно відобразитись на здоров’ї людини. Саме тому ультразвукова діагности дуже часто використовується при потребі дослідити стан хребта та елементів його структури.

УЗД хребта є найпопулярнішим способом діагностики з кількох причин:

 • УЗД хребта є безпечним способом виявлення захворювань
 • Спосіб, що дозволяє в стислі терміни вказати на проблеми
 • Відображає в тому числі стан м’яких тканин, що не вдається зробити з деякими іншими методами
 • Дослідження є доступним по ціні
 • Дозволяє вивчити стан хребта тоді, коли інші способи безсилі, оскільки можуть спричиняти додатковий біль. УЗД хребта є безболісним спосом дослідження
 • За допомогою УЗД можна побачити зміни в міжхребцевих дисках (зміни у волокнах, тріщини або інші зміни)
 • За допомогою УЗД можна робити багаторазові обстеження, що неможливо при інших видах діагностики
 • Можливість побачити вікові зміни

Ультразвукове дослідження хребта дає можливість досліджувати хрящі, наявність і характер рідини, що міститься між суглобами, м’які тканини. Лікар, знаючи локалізацію запального процесу, підходить індивідуально до кожного окремого випадку, що дозволяє швидко визначити причину проблеми та скоротити терміни одужання.

Ультразвукова діагностика хребта використовується майже в усіх випадках: дослідити болі в хребті, характер защемлення, грижі, остеохондрози, сколіози, протрузії міжхребцевих дисків, при артрозі, ревматизмі тощо. Це чудовий спосіб дослідити стан шийного відділу хребта та попереково-крижового відділу. Грудний відділ при цьому дослідити практично неможливо через неможливість проходження ультразвукових хвиль в цій області хребта.

УЗД суглобів

Ультразвук суглобів використовується часто, оскільки це один з надійних та якісних способів дослідити стан хрящів, суглобних сумок, сухожиль, м’язів. УЗД дає можливість оцінити м’які тканини без рентгенівського опромінення.

Цей спосіб чудово виявляє дегенеративні стани в суглобах та хрящах, показує різні пухлини, наявність гематом, розривів та інших відхилень від нормального стану. Також, УЗД заслужив своє місце в дослідження суглобів та ревматологічних захворювань ще й тому, що дає можливість оцінити стан проблемного місця ще на доклінічній стадії, коли з’являються перші больові відчуття.

У медичному центрі «Ехокор» використовується сучасний ультразвуковий сканер з надчутливим датчиком. Таким чином, спеціаліст має можливість дуже точно визначити місце запалення та провести чітке локальне лікування. В нашому медичному центрі можна дослідити плечові суглоби, нижньощелепні суглоби, тазобедренні, колінні суглоби, ліктьові суглоби та суглоби рук тощо.

Коли рекомендується провести УЗД суглобів?

 • Больові відчуття в області суглобів
 • Травматичні ураження суглобів
 • Артрози (дегенеративні суглобові захворювання)
 • Артрити (запальні суглобові захворювання)

В свою чергу, не завжди достатньо буде зробити УЗД меніску та хрестоподібних зв’язок, оскільки проникність в цьомі місці ультразвукових хвиль є обмеженою – на зображенні буде чітко видно лише поверхневі контури. УЗ-дослідження не має можливості пропускати ультразвукові хвилі крізь кістку і має обмеження по глибині проникнення хвиль. Тому більш глибокі структури можуть бути дослідженні лише в парі з іншим підходом у діагностиці.