УЗД вагітних

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ

Гінекологія650 грн.
Вагітність І триместр650 грн.
Молочні залози650 грн.

Під час виношування дитини організм жінки зазнає сильної гормональної перебудови. Саме тому майбутня мама повинна чітко реагувати на всі зміни, що відбуваються всередині неї. У цьому випадку незамінною є ультразвукова діагностика. УЗД при вагітності – найбільш точна та безпечна процедура, котра відстежує загальний стан та розвиток плоду на всіх його термінах, дозволяє запобігти поширенню проблем зі здоров’ям жінки та плоду, якщо такі виникли у процесі виношування. 

Навіщо потрібен УЗД скринінг вагітності? 

Скринінг – безпечна комплексна процедура, котру проводять для виявлення ризиків, специфіки розвитку плоду в утробі, оцінки його поточного стану. Його роблять тричі – у всіх триместрах. 

Ця процедура обов’язкова, якщо: 

 • жінка завагітніла після 35 років або вік біологічного батька більше ніж 40 років; 
 • у когось із членів сім’ї є генетичні захворювання; 
 • раніше у жінки були викидні, передчасні пологи тощо;
 • у першому триместрі була інфекційна хвороба;
 • майбутня мама приймає ліки, що можуть впливати на розвиток плоду або має чи мала шкідливі звички. 

Скринінг полягає у проведенні детального ультразвукового обстеження та біохімічного аналізу крові (перевірка PAPP-A білка, що виробляє плід і плацента) на виявлення хромосомних відхилень. Подібну діагностику рекомендується робити тоді, коли ризики оцінюються як найвищі (12 та 14 тижні). Норма на всіх етапах – від 0,5 до 2 МоМ. 

Відхилення від вказаної норми можуть свідчити про такі проблеми:

 • затримка розвитку малюка в утробі; 
 • фетоплацентарна недостатність; 
 • мала вага дитини після народження; 
 • хронічна інфекція в утробі; 
 • пологи раніше призначеного терміну. 

Скринінг та УЗД при вагітності на ранніх термінах дозволяє виявити хромосомні патології плоду та діагностувати можливі хвороби (синдром Дауна, Едвардса). 

У другому триместрі (на 17-18 тижні) детальне УЗД та біохімічний аналіз крові з вени визначає розміри плоду, виключає всі патології розвитку, оцінює стан навколоплідних вод, довжину носової кістки тощо.  

Коли потрібно оцінити стан кровообігу в матці, плаценті, пуповині, серцево-судинній системі майбутньої дитини призначається ще одна процедура – Доплер УЗД для вагітних. Вона практично нічим не відрізняється від класичної діагностики, але для проведення використовуються ультразвукові хвилі більшої потужності. 

Коли робити УЗД при вагітності? 

За умови нормального перебігу, діагностика призначається до чотирьох разів, тобто у кожен із триместрів та безпосередньо перед пологами. Розглянемо детальніше, коли роблять перше УЗД при вагітності.  

Перше обстеження

УЗД для підтвердження вагітності радять проводити від 5 тижня  (6 тиждень – оптимальний варіант). Тоді можна точно визначити місце, де закріплене плідне яйце та фіксується наявність живого ембріона. 

Перше УЗД при вагітності дозволяє з’ясувати точний її термін та спрогнозувати можливу дату пологів. Усі дані спеціаліст позначає у медичній картці пацієнтки, де надалі записує всі результати обстежень протягом 9 місяців. 

Для отримання більш точних даних, виявлення можливих патологій на ранніх термінах, лікарі рекомендують проводити УЗД плоду в першому триместрі ще й на 10-13 тижні. У цей час можна зафіксувати чи в нормі товщина шийної складки, визначити розміри тулуба плоду тощо. 

Другий триместр

Наступного разу УЗ-обстеження відбувається на 24-26 тиждень. Це за умови, що протягом періоду від дати першої діагностики жінка не скаржилася на погіршення стану. Для об’єктивної оцінки використовується розшифровка першого обстеження. 

Другий триместр – це період, коли на УЗД чути серцебиття плоду. Батьки дізнаються стать дитини, а лікар має змогу побачити «анатомію» (серце, мозок, печінка тощо), щоб підтвердити наявність чи відсутність проблем із розвитком. У цей час перевіряється стан плаценти, правильність положення малюка, темпи його зростання. 

Третій триместр 

В останньому триместрі (32-34 тиждень) на УЗД вагітності перевіряють підсумковий стан розвитку плоду, навколоплідних вод, плаценти.  

Уже на цьому етапі лікар приймає рішення, яким чином відбуватимуться пологи: природним шляхом чи за допомогою кесаревого розтину. 

УЗД незадовго до пологів потрібне для того, щоб упевнитися, що дитина розміщена в утробі матері правильно, а всі показники жінки в нормі. Навіть якщо положення малюка було правильним протягом 9 місяців, трапляються випадки, коли він перевертається. УЗ-перевірка виявляє це, і лікар приймає рішення про проведення  іншого типу пологів. Вагітність по тижнях УЗД відкидає всі можливі ризики та хвилювання матері з приводу розвитку майбутньої дитини в утробі. 

Як часто можна робити УЗД вагітним? 

Якщо процес протікає нормально і  жодних проблем зі здоров’ям жінки не виявлено, достатньо чотирьох планових УЗД при вагітності. 

На якому терміні УЗД показує вагітність? Уже на 14 день після запліднення, але більш детальну інформацію можна отримати пізніше.  Насправді УЗД на 2 тижні вагітності роблять рідко. Однак якщо зачаття було планованим, і жінка після результатів тесту хоче впевнитися у своєму стані, то процедуру провести можна. Вона підтвердить факт наявності плідного яйця.

Те саме стосується й УЗД на 3 тижні вагітності. У цей період можна з’ясувати чи вона не є позаматковою, визначити її терміни. Оптимально йти на перше обстеження після третього тижня затримки, а це 5-6 тиждень. Проводити процедуру занадто часто немає жодної потреби. Виняток – жінка має проблеми зі здоров’ям, що можуть чинити вплив на розвиток плоду. 

Багатьох жінок хвилює питання про те, чи шкідливе УЗД при вагітності. Ні, процедура повністю безпечна і для мами, і для майбутнього малюка. Сучасні медичні центри, як-от «Ехокор», використовують для діагностики лише сучасне УЗД обладнання, як апарат Toshiba Aplio 500, який не чинить жодного негативного впливу на організм. Цей пристрій оснащений всіма необхідними функціями. Сучасний інтерфейс дозволяє швидко налаштувати потрібний режим. Якісний монітор, де застосовані останні розробки у сфері зображення та візуалізації, здатний показати найдрібніші деталі, а новітній датчик із різною потужністю УЗ-хвиль дозволить провести всі необхідні дослідження якісно, швидко та безпечно. 

Як підготуватися до УЗД вагітній?

Особливо підготовки процедура не потребує, однак є декілька нюансів, котрі варто врахувати, щоб результати дослідження були точні. 

Перед трансабдомінальною діагностикою потрібно випити до 1 літра води. Тоді сечовий міхур трохи зміститься і зображення буде чіткішим. 

При трансвагінальному УЗД при вагітності жінці радять сходити до туалету, щоб не було дискомфорту під час самої процедури. 

Важливо подбати про гігієну. Увечері варто прийняти душ, а перед початком діагностики освіжитися вологими серветками. Крім того, за добу до процедури не варто їсти продукти, котрі провокують утворення газів (молоко, кефір, бобові тощо). Це стосується здебільшого тих жінок, у котрих підвищений метеоризм.  

Чи можна їсти перед УЗД вагітним? Якщо обстеження проходить зранку, то краще зробити її натщесерце, однак чітких рекомендацій немає. Єдине правило – не вживати важку жирну та шкідливу продукцію. 

Приходьте на УЗД вагітних у Львові у медичний центр «Ехокор». Ми використовуємо лише найкраще обладнання, забезпечуємо високу точність результатів та якісне обслуговування. Ласкаво просимо! 

5/5 – (3 відгуки)

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.

ЧОМУ НАС ОБИРАЮТЬ?

Нам довіряють

Приймаємо пацієнтів з 2008 року. 

Великий досвід

Значний стаж роботи наших лікарів, в тому числі, у державних установах.

Соціальність

Знижки військовим на певні види обстежень до 65%. Знижки ВПО та інвалідам ІІ-І груп 10%.

Наукова база

Партнерство з Львівським медичним університетом ім.Данила Галицького, з кафедрою невропатології та нейрохірургії.

Постійне вдосконалення

Лікарі володіють додатковими методиками діагностики. Проходять регулярне стажування в Україні і закордоном.

Підхід до пацієнта

Комплексне обстеження та підбір індивідуальної програми лікування

Унікальність

Вузька спеціалізація в поєднанні з широким профілем. Перші в Західній Україні проводимо діагностику та лікування розладів сну. Одні з перших в Україні почали проводити нічну та добову електроенцефалограму.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

  Всі поля позначені * обов’язкові для заповнення.